CÍNOVÝ ŠPERK

perexV sobotu, 9. 9. 2023 si na piatom tvorivom stretnutí  v rámci 3. ročníka projektu Návraty ku koreňom, vyrobíme originálny cínový šperk.  Počas dopoludnia, v čase 9.00 – 12.00 hod. sa v Dome kultúry zoznámime s technológiou rezby a vylievania cínu do plochy.  Pod vedením lektora, dizajnéra Mgr. art. Michala Hanulu si osvojíme prácu s rezbárskymi nožíkmi a dlátkami, ako aj techniky opracovania a povrchovej úpravy dreva. Výsledkom bude originálny prívesok. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Otvorená výzva pre umelcov z Rimavskej Soboty

LOKÁL_Logo_2V Dome kultúry spúšťame od januára nový projekt pre miestnych umelcov s názvom LOKÁL. Ak sa venujete hudbe, divadlu, literatúre, filmu či vizuálnemu umeniu a chceli by ste svoju tvorbu verejne prezentovať, prihláste sa do našej výzvy! LOKÁL bude mať podobu multižánrových večerov, v rámci ktorých sa raz mesačne v bábkovej sále Domu kultúry predstavia profesionálni aj neprofesionálni umelci z Rimavskej Soboty a okolia – speváci, inštrumentalisti, hudobné skupiny, divadelníci, filmári, fotografi, literáti, ale aj vizuálni či iní umelci bez ohľadu na ich vek. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. decembra 2022 na msksrs@rsnet.sk.

Čítajte ďalej

HĽADÁ SA NÁBYTOK

Nábytok_menšíMilí priatelia, budúci rok plánujeme vo väčšej miere využívať našu bábkovú sálu, preto by sme radi tento priestor trochu zútulnili. Pomôžete nám v tom? Ak sa vám doma povaľujú nepotrebné kusy nábytku, napíšte nám na msksrs@rsnet.sk a možno im nájdeme nové využitie. Zišli by sa nám predovšetkým staré gauče a kreslá, no pomôžu aj stolíky, koberce, lampy či zaujímavé dekorácie. Nábytok využijeme na vytvorenie improvizovanej obývačky, ktorá sa stane dejiskom kultúrnych podujatí, a všetci návštevníci sa v nej, veríme, budú cítiť ako doma. Vopred ďakujeme za akúkoľvek formu pomoci. Snáď sa nám to spoločne podarí!

750. výročie prvej písomnej zmienky o meste Rimavská Sobota

750_2Počas roka 2021 si pripomíname 750. výročie prvej písomnej zmienky o meste Rimavská Sobota. Podľa A. Botoša upresňujúce označenie Rimavská Sobota – Rymoa Zumbota je prvýkrát doložené listinou z roku 1271, v ktorej kaločský arcibiskup oslobodzuje obyvateľov Rimavskej Bane od poplatkov, ktoré zvyknú platiť úradníkom v R. Sobote.

Čítajte ďalej

OZNAM

TIC-kaTuristické informačné centrum Rimavská Sobota poskytuje turistické informácie zatiaľ na adrese msksrs@rsnet.sk, resp: jutkova@domkultury-rs.sk, a tel. č: 0911 216 104.

O obnove činnosti kancelárie TIC Vás budeme včas informovať.

BAŽANT KINEMATOGRAF 2021

perexBažant Kinematograf za pár dní začne svoju devätnástu sezónu.  Máme veľkú radosť, že opäť zavíta aj do Rimavskej Soboty, a to v dňoch 20. – 25. júla. Premietať sa bude na Hlavnom námestí  vždy o 21.30 hod., postupne uvidíme tieto skvelé filmy československej kinematografie: Cesta do nemožna, Šarlatán, Bourák, 3Bobule a Meky plus zaujímavé krátke filmy. Premietanie je prístupné verejnosti zdarma. Príďte si vychutnať hviezdny zážitok na plátne aj na oblohe. Partnerom projektu je Zlatý Bažant.
Čítajte ďalej

Podporujeme snahy

akis logo

Oznam

perexOznamujeme našim priaznivcom a návštevníkom, že z dôvodov covid opatrení je prevádza DK dočasne obmedzená od 8:00-do 12:00 každý pracovný deň. Vstupné na zrušené podujatia vraciame v tomto čase do konca mesiaca októbra. Nový termín predstavenia Rómeo a Júlia je 7. február 2021, vstupenky ostávajú v platnosti. Do odvolania nefungujú ani krúžky, kluby a cvičenia. Ďakujeme za pochopenie, zachovajte nám svoju priazeň.

Stanovisko MsKS ku aktuálnej situácii

koronavirus-1Stanovisko MsKS v súvislosti s nariadením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vo veci opatrení pri ohrození verejného zdravia z dôvodu šírenia prenosného ochorenia COVID-19. V súvislosti s preventívnymi opatreniami verejnosti oznamujeme, že podujatia naplánované do konca mája nateraz ZRUŠENÉ !!! Vstupenky ostávajú v platnosti. O náhradných termínoch vás budeme včas informovať.  Kino Orbis Rimavská Sobota v uvedenom termíne ruší všetky predstavenia. Rovnako sa to týka všetkých klubov a krúžkov. Týka sa to týchto podujatí:

Čítajte ďalej

Bažant Kinematograf 2019

perexBažant Kinematograf je putovný letný filmový festival, ktorý už 17 rokov prináša do slovenských miest kvalitné české a slovenské filmy. Generálnym partnerom projektu je Zlatý Bažant. V roku 2019 Bažant Kinematograf navštívi 30 miest. V termíne  15. – 18. 7.  bude hosťovať u nás v Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí.  Počas týchto štyroch dní vzhliadneme tieto filmové snímky: Dôverný nepriateľ, Teroristka, Ženy v behu a Trabantom tam a zase späť. Filmy bude Bažant Kinematograf premietať  vždy o 21.30 hod.  z retro-autobusu. Všetky filmové projekcie sú pre divákov bez vyberania vstupného.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »