Stanovisko MsKS ku aktuálnej situácii

koronavirus-1Stanovisko MsKS v súvislosti s nariadením Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky vo veci opatrení pri ohrození verejného zdravia z dôvodu šírenia prenosného ochorenia COVID-19. V súvislosti s preventívnymi opatreniami verejnosti oznamujeme, že podujatia naplánované do konca mája nateraz ZRUŠENÉ !!! Vstupenky ostávajú v platnosti. O náhradných termínoch vás budeme včas informovať.  Kino Orbis Rimavská Sobota v uvedenom termíne ruší všetky predstavenia. Rovnako sa to týka všetkých klubov a krúžkov. Týka sa to týchto podujatí:

Čítajte ďalej

Bažant Kinematograf 2019

perexBažant Kinematograf je putovný letný filmový festival, ktorý už 17 rokov prináša do slovenských miest kvalitné české a slovenské filmy. Generálnym partnerom projektu je Zlatý Bažant. V roku 2019 Bažant Kinematograf navštívi 30 miest. V termíne  15. – 18. 7.  bude hosťovať u nás v Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí.  Počas týchto štyroch dní vzhliadneme tieto filmové snímky: Dôverný nepriateľ, Teroristka, Ženy v behu a Trabantom tam a zase späť. Filmy bude Bažant Kinematograf premietať  vždy o 21.30 hod.  z retro-autobusu. Všetky filmové projekcie sú pre divákov bez vyberania vstupného.
Čítajte ďalej

VYPREDANÉ!!! The Duchonˋs

perexPocta legendárnemu slovenskému spevákovi Karolovi Duchoňovi, 28. 3. 2019 o 19.00 hod. aj v Rimavskej Sobote. Hudobno-tanečná divadelná show, kde zaznejú nesmrteľné hity interpretované Karolom Duchoňom v novom šate, v podaní špičkových mladých slovenských umelcov na čele s Patrikom Vyskočilom, v aranžmánoch Antona Popoviča. V réžii a choreografii Jána Ďurovčíka. Vstupné 28€, vypredané. Čítajte ďalej

PF 2019

PF 2019 malá

PF 2016

Ďakujeme, že spolu s nami žijete kultúrou.
Prajeme krásne vianočné sviatky a v zdraví prežitý rok 2016.

PF 2016 - MSKS malá

Maduar a ich najväčšie hity

Maduar 30 perexHafanana, Do It alebo Mystic Party? Kto by si nepamätal tieto hity od rimavskosobotskej hudobnej skupiny Maduar. Už v pondelok, 9. 11. o 19:00 hod. zaznejú tieto a mnohé ďalšie ich vypaľováky 90-tych rokov v Dome kultúry pri príležitosti 30. výročia založenia skupiny. Pripravená je špeciálna videoprojekcia, ktorá mapuje celú históriu kapely. Vstupné: 8€, predpredaj v TIC, MsKS i na mieste.

Čítajte ďalej

Čerstvý nákup v Mestskej galérii

čerstvý nákup.perexPozývame Vás do Mestskej galérii na prehliadku výstavy s názvom Čerstvý nákup, ktorá predstavuje najnovšie prírastky do zbierky galérie. Prezentuje diela umelcov a umelkýň, ktorí v Mestskej galérii počas jej existencie vystavovali. Výstava potrvá do 16.10 2015, otvorené: po – pi, 9.00 – 17.00 hod.

Čítajte ďalej

Prezentácia slovenských autorov v MsG

loptoši perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok 24. 9. o 16.00 hod. do Mestskej galérie na prezentáciu autorov pôvodnej slovenskej tvorby „Loptoši a bábiky, bodliaky a fialky alebo chvála kreativity“. V programe účinkujú súčasní slovenskí spisovatelia Judita Kaššovicová, Štefan Kuzma, Rút Lichnerová, Tomáš Železník Straka a moderátor Juraj Turev. Podujatie podporilo MKSR.

Čítajte ďalej

Vzlietli Orli vysoko…

Danubios_Octet_Vzlietli_orli_vysoko perexPri príležitosti 200. výročia narodenia Ľ. Štúra Vás pozývame v stredu 9.9. o 19.00 hod. na nádvorie Čierneho orla na pásmo slovenskej národnej hudby a umeleckého slova Vzlietli Orli vysoko… Účinkuje: mužské spevácke okteto DANUBIUS OCTET SINGERS pod vedením dirigenta Daniela Simandla, poézia v podaní majstra umeleckého slova Juraja Sarvaša.  V programe odznejú básne Ľ. Štúra a jeho generačných druhov, úryvky z rečí Ľ. Štúra na Uhorskom sneme, ako aj zborové skladby na texty Ľ. Štúra a Štúrovcov. Vstupné: 6€ predpredaj v TIC a MsKS.

Čítajte ďalej

PF 2015

PF malé

Ďalšia strana »