O Z V U K: Malá škola hudobnej improvizácie 2023

OZVUK_23_štvorčekŠtefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie) prichádzajú so štvrtým ročníkom workshopu hudobnej improvizácie.
Tvorivú dielňu s názvom O Z V U K otvárajú 21. – 24. júna, tentokrát na chate v obci Kokava nad Rimavicou, a prihlásiť sa do nej môžu hudobníci bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú.

Čítajte ďalej

Ranjevš & Óbasz

OZVUK_koncert_štvorecDuo Ranjevš & Óbasz tvoria hudobníci Jakub Švejnar (bicie, elektronika) a Štefan Szabó (elektrická a akustická gitara), ktorých domovom je predovšetkým improvizovaná hudba. Na doskách divadelnej sály Domu kultúry sa predstavia v sobotu, 24. septembra o 19.00 hod.v rámci projektu O Z V U K, ktorý organizuje Občianske združenie Oxymoron v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote. Vstupné je dobrovoľné.

Čítajte ďalej

O Z V U K

OZVUK_štvorecŠtefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie) prichádzajú s tretím ročníkom workshopu hudobnej improvizácie.
Tvorivú dielňu s názvom O Z V U K otvárajú už 21. – 24. septembra v rimavskosobotskom Dome kultúry a prihlásiť sa do nej môžu hudobníci bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú.

MODROTLAČ / Návraty ku koreňom 2

perexTémou druhej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude „Tradičná slovenská modrotlač“. Pod vedením lektora Mgr. art.  Petra Trnku sa dozvieme o tejto technike viac a aj si ju prakticky vyskúšame v sobotu, 21. 5., v čase od 9.00 – 12.00 hod. v Dome kultúry. Poplatok 5€ / platba na mieste.  Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Návraty ku koreňom / Rozuzlenie

perexRozuzlenie je názov pre prvú sobotné tvorivé stretnutie v rámci projektu Návraty ku koreňom. Počas piatich stretnutí nás šikovní lektori prevedú piatimi technikami a spolu sa vrátime do čias remesiel a ručných prác. Na prvom kurze, v sobotu 26. 6. od 9.00 hod. – 13.00 hod., sa naučíme základy techniky makramé, viazanie rôznych uzlov. Z kvalitného bavlneného špagátu si vyrobíme efektné náušnice a štýlový záves na stenu podľa vlastného výberu. Lektorka: Elenka Kovácsová, poplatok: 5€ / úhrada na mieste.

Čítajte ďalej

Malá škola hudobnej improvizácie 2021

Malá škola hudobnej improvizácie 2021_štvorecVenuješ sa hre na hudobný nástroj a chcel by si naplno rozvinúť svoj tvorivý potenciál? Tak sa prihlás do Malej školy hudobnej improvizácie, ktorá sa bude konať 13. – 16. júla 2021 na horskej chate v rekreačnej oblasti Kokava-Háj.

S lektormi Štefanom Szabóom, Michaelou Turcerovou a Jánom Fialom sa prostredníctvom interaktívnych hudobných cvičení staneš na malú chvíľu ozajstným skladateľom. Súčasťou workshopu bude aktívne počúvanie hudby, zvukové prechádzky v prírode, turistika aj večerný koncert. Účasť na ňom je bezplatná (vrátane ubytovania a stravy).

Čítajte ďalej

Malá škola hudobnej improvizácie [ Nový termín ]

MŠHI - LogoVenuješ sa hre na hudobný nástroj a chcel by si naplno rozvinúť svoj tvorivý potenciál? Tak sa prihlás do Malej školy hudobnej improvizácie! S trojicou skúsených lektorov sa prostredníctvom interaktívnych hudobných cvičení staneš na malú chvíľu ozajstným skladateľom. Ba čo viac, na záver si spolu s nimi budeš môcť zahrať pred živým publikom! Workshopy sa budú konať 13. – 15. júla 2020 od 9:00 do 17:00 v divadelnej sále Domu kultúry. Účasť na nich je bezplatná, no musíš sa vopred registrovať. Kapacita je totiž obmedzená na 10 účastníkov.

Čítajte ďalej

Finále Kvízmajstra je už za rohom!

KM4 - Štvorec - 2V hre o prestížny titul Kvízmajster zostalo už len kvarteto najlepších. Ktorý zo štyroch tímov sa bude tešiť z víťazstva? Hudba, film, divadlo, literatúra, výtvarné umenie – desiatky otázok a interaktívnych úloh, ktoré potrápia aj tých najväčších knihomoľov. A čo vy? Trúfate si na ne? Príďte sa otestovať v stredu a vo štvrtok, 11. – 12. 12. od 9.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry. Okrem zábavného kvízu vás čaká živé vystúpenie skupiny Kvízmajster band, tanec v podaní žiakov Základnej umeleckej školy, vymakaná projekcia a exkluzívny hosť – Slavo Hlásny z Duelu! Vstup na jednotlivé súťažné kolá je voľný. Podrobný program nájdete v texte.
Čítajte ďalej

Kvízmajster sa vracia so 4. sériou!

KM4 - Štvorec - 1Najlepšia zábavno-vedomostná súťaž v regióne je späť! Štvrťfinále Kvízmajstra sa uskutoční 19. – 20. 9. od 9.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry. 8 súťažných tímov z 5 stredných škôl si otestuje svoje vedomosti z oblasti hudby, filmu, divadla, literatúry či výtvarného umenia. Na študentov čaká bezmála 200 kvízových otázok a interaktívnych úloh, atraktívne hry, kopec zábavy a obľúbený moderátor, Cyril Žolnír. Srdečne však pozývame všetkých, ktorí majú chuť si neformálne zasúťažiť spolu s nimi. Vstup na jednotlivé súťažné kolá je voľný. Podrobný program nájdete v texte.
Čítajte ďalej

Prihlás sa do 4. ročníka Kvízmajstra!

KM2 - ilustračnáMestské kultúrne stredisko pre Vás pripravuje 4. ročník úspešnej zábavno-vedomostnej súťaže Kvízmajster! Si stredoškolák a zaujímaš sa o kultúru? Baví Ťa hudba, film, divadlo či literatúra? Chceš sa zabaviť, niečo nové dozvedieť a vyhrať zaujímavé ceny? Tak presvedč svojich spolužiakov a prihláste sa do najlepšej interaktívnej kvízšou v regióne! Vyplňte prihlášku (WORD / PDF) a do 1. apríla 2019 nám ju pošlite na adresu: Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota, Námestie Š.M. Daxnera 1723, 979 01 Rimavská Sobota alebo e-mailom na: kvizmajster@tvrimava.sk. Bližšie informácie nájdete v texte. Čítajte ďalej

Ďalšia strana »