Pál Feri Rimaszombatban

pál Feri perexPondelok, 10. 6. 2024 o 18.00 hod. bude v divadelnej sále DK prednáška s katolíckym farárom Feri Pálom, držiteľom Ceny Prima Primissima, známym a uznávaným odborníkom na duševné zdravie. Jeho motivačné prednášky a knihy sú obľúbené rovnako medzi mladými a staršími. V Rimavskej Sobote si vypočujeme jeho prednášku o tom, ako zachovať vnútorný pokoj v búrlivých časoch. Vstupenky na stretnutie s Feri Pálom si môžete zakúpiť v Kníhkupectve M. Tompu, v kine Orbis, v DK a online www.kulturars.sk. Tešíme sa na Vás !

Čítajte ďalej

Divadlo Štúdio tanca: Súčasný čo?

perexŠtúdio tanca je jediným divadlom venujúcim sa súčasnému tancu na Slovensku s vlastným umeleckým súborom. V Banskej Bystrici pôsobí od roku 1998. Vo svojom umeleckom zameraní DŠT  razí cestu autorskej tvorby, vznik nových tanečných inscenácií ale ale ich poslaním je aj vzdelávanie. Pripravili fúziu predstavenia vysvetľujúceho súčasný tanec a workshopov, ktoré prispôsobia na mieru študentom miestnych ZŠ, SŠ a ZUŠ. Do Rimavskej Soboty zavítajú v stredu, 15. 5. 2024 o 11.00 hod. s tanenčným predstavením Súčasný ČO? No predsa tanec.

Čítajte ďalej

KOŽENÉ SANDÁLE / Návraty ku koreňom

perexSte pripravení objaviť svoju tvorivú stránku a vytvoriť si vlastné jedinečné sandále? Pridajte sa k nám na jednodňový kurz výroby kožených barefoot sandálov!  V ponuke sú dva termíny: sobota, 11. 5. 2024, 9.00 – 16.00 / 1. skupina a nedeľa, 12. 5. 2024, 9.00 – 16.00 / 2. skupina. Budeme pracovať v malej skupine s približne 10 účastníkmi. Na kurze sa zameriame na výrobu kožených sandálov, ktoré presne sadnú na vašu nohu. Topánky šijeme ručne, čo im dodá osobitý a jedinečný šarm. Projekt Návraty ku koreňom z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

MAĽOVANÁ HODVÁBNA ŠATKA

perexOriginálny vlastne vyrobený kúsok ocení každá žena vo svojom šatníku. A ručne maľovaná hodvábna šatka je ideálnym doplnkom pre dámu v akomkoľvek veku. Aj my sme sa nadchli pre techniku maľby na hodváb a tak prvým  tvorivým stretnutím v rámci 4. ročníka projektu Návraty ku koreňom bude MAĽOVANÁ HODVÁBNA ŠATKA. V sobotu, 13. 4. 2024 si v čase 9.00 – 12.00 hod. / 1. skupina, alebo 13.00 – 16.00 hod. / 2. skupina  v priestoroch DK v Rimavskej Sobote ručne namaľujeme vlastnú hodvábnu šatku s ľudovými motívmi z regiónu. Spolu s lektorkou Evou Hutirovou  si osvojíme postup maľovania hodvábnej šatky uchytenej na ráme pomocou špeciálnych kontúrok a farieb na hodváb.

Čítajte ďalej

Workshop – brušná diastáza

perexV sobotu, 6. 4. o 15.00 hod. v baletnej sále DK bude workshop v maďarskom jazyku s Katalin Nagy Mács na zaujímavú tému: brušná diastáza, s ktorou sa po pôrode stretáva viac ako polovica rodičiek. Na prvom stretnutí odborne kvalifikovaná cvičiteľka porozpráva záujemcom príčiny a príznaky problému. Jedna účinná možnosť ako bojovať s diastázou je špeciálne cvičenie, ktoré plánujeme po workshope zaradiť do našej ponuky pohybových aktivít !

Čítajte ďalej

O Z V U K: Malá škola hudobnej improvizácie 2023

OZVUK_23_štvorčekŠtefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie) prichádzajú so štvrtým ročníkom workshopu hudobnej improvizácie.
Tvorivú dielňu s názvom O Z V U K otvárajú 21. – 24. júna, tentokrát na chate v obci Kokava nad Rimavicou, a prihlásiť sa do nej môžu hudobníci bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú.

Čítajte ďalej

Ranjevš & Óbasz

OZVUK_koncert_štvorecDuo Ranjevš & Óbasz tvoria hudobníci Jakub Švejnar (bicie, elektronika) a Štefan Szabó (elektrická a akustická gitara), ktorých domovom je predovšetkým improvizovaná hudba. Na doskách divadelnej sály Domu kultúry sa predstavia v sobotu, 24. septembra o 19.00 hod.v rámci projektu O Z V U K, ktorý organizuje Občianske združenie Oxymoron v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Rimavskej Sobote. Vstupné je dobrovoľné.

Čítajte ďalej

O Z V U K

OZVUK_štvorecŠtefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie) prichádzajú s tretím ročníkom workshopu hudobnej improvizácie.
Tvorivú dielňu s názvom O Z V U K otvárajú už 21. – 24. septembra v rimavskosobotskom Dome kultúry a prihlásiť sa do nej môžu hudobníci bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú.

MODROTLAČ / Návraty ku koreňom 2

perexTémou druhej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude „Tradičná slovenská modrotlač“. Pod vedením lektora Mgr. art.  Petra Trnku sa dozvieme o tejto technike viac a aj si ju prakticky vyskúšame v sobotu, 21. 5., v čase od 9.00 – 12.00 hod. v Dome kultúry. Poplatok 5€ / platba na mieste.  Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Návraty ku koreňom / Rozuzlenie

perexRozuzlenie je názov pre prvú sobotné tvorivé stretnutie v rámci projektu Návraty ku koreňom. Počas piatich stretnutí nás šikovní lektori prevedú piatimi technikami a spolu sa vrátime do čias remesiel a ručných prác. Na prvom kurze, v sobotu 26. 6. od 9.00 hod. – 13.00 hod., sa naučíme základy techniky makramé, viazanie rôznych uzlov. Z kvalitného bavlneného špagátu si vyrobíme efektné náušnice a štýlový záves na stenu podľa vlastného výberu. Lektorka: Elenka Kovácsová, poplatok: 5€ / úhrada na mieste.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »