Riava / FRAJ Sessions 2023

RIAVA_štvorecLetný cyklus koncertov FRAJ Sessions 2023 zakončí v sobotu, 19. augusta 2023, o 21:00 formácia Riava. Hana Sumbalová (spev), Marek Votruba (klavír a syntetizátory), Dominik Špuler (bicie) a Vadim Ramacsay (elektrická gitara a basgitara) prinesú do átria Dekáča alternatívny pop s našľapanou rytmikou, nápaditými gitarovými melódiami a dávkou akejsi príťažlivej podivnosti.

Čítajte ďalej

FRAJ 2023

instapríspevok@300xBav sa ako (ne)zmyslov zbavený*á! Hudba, divadlo, vizuálne umenie, literatúra, film, diskusie aj zábava. Skrátka lajnap, ktorý tebou zamáva. Na 5. ročníku multižánrového festivalu FRAJ sa 28. – 29. júla v budove Čierneho orla predstavia: Fallgrapp, Hanba! (PL), Saya Noé (HU), Dukla (CZ), Taomi, Bratři v tricku (CZ), Silné Reči Stand-up Comedy Show, Jana Kovalčíková, Lenka Libjaková, Daniel Majling, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Michal Vašečka, Peter Konečný, Boris Sirka, Daniela Krajčová, Michal Machciník a mnohí ďalší.

Čítajte ďalej

Tamara Kramar / FRAJ Sessions 2023

tamaraštvorecFRAJ Sessions 2023 pokračujú v sobotu, 1. júla 2023, o 21:00 koncertom hudobníčky Tamary Kramar. V átriu Dekáča predstaví v štvorčlennej zostave svoje najnovšie EP s nádychom neo-soulu a pop-jazzu a na pódium zaručene prinesie pozitívnu energiu, úprimné texty a nezabudnuteľný groove.

Čítajte ďalej

Buy Her Sugar / FRAJ Sessions 2023

BHSDruhý ročník letného hudobného cyklu FRAJ Sessions 2023 otvorí formácia Buy Her Sugar. Skupina, ktorá sa len nedávno predstavila na festivale Sharpe, prinesie do Rimavskej Soboty rozhodnú elektroniku a zasnené melódie. V átriu Dekáča zaznejú v sobotu, 10. júna 2023, o 21:00 skladby z ich najnovšej nahrávky „Sugar and Cigarettes“. Čítajte ďalej

FRAJ Salónka

salonka_insta@300x-100Festival FRAJ sa dočkal svojej zimnej verzie. Salónka, ako sme ju nazvali, však bude mať výrazne komornejší charakter. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 17. decembra, v bábkovej sále Domu kultúry. Začne sa o 15:00 výtvarným workshopom pre deti, ale aj dospelých, ktorý povedie lektorka Petra Filipiaková. Pokračovať bude od 18:00 záverečným kolom Kvízmajster ligy so Slavom Hlásnym. A vyvrcholením podujatia bude koncert pesničkára Homesa, ktorý štartuje o 21:00. V rámci Salónky si tiež návštevníci budú môcť v Dekáči kúpiť dizajnové produkty regionálnej značky GEMERCH, ale aj limitovaný FRAJ kalendár na rok 2023.

Čítajte ďalej

FRAJ 2022

fraj_logo@300x-1004. ročník multižánrového festivalu FRAJ sa uskutoční 29. a 30. júla 2022 už tradične v priestore Čierny orol na Hlavnom námestí. Tematicky sa bude venovať predsudkom, s ktorými sa náš región často stretáva. “Od začiatku nášho festivalu je naším cieľom nielen prinášať kvalitnú kultúru do nášho mesta, ale aj ukázať ľuďom z iných regiónov, že to tu vôbec nie je také zlé, ako sa prezentuje v médiách,” hovorí Tomáš Bálint, riaditeľ festivalu a manažér kultúry v Mestskom kultúrnom stredisku. Čítajte ďalej