BÁBKOVÉ DIVADLO: ČERT A KAČA

perexHumorný i poučný príbeh o nebojácnej Kači, múdrom pastierovi a oklamanom čertovi v podaní Bábkového divadla Košice, ktoré bude hosťom celoštátneho festivalu DIVADLO A DETI 2023, poteší detského diváka vo štvrtok, 8. 6. o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Festival z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Autorom scénickej hudby a pesničiek je známy košický hudobný skladateľ Marián Čekovský, hudbu nahrali Kandráčovci. Inscenácia je vhodná pre deti od 3 rokov. Dĺžka inscenácie je 45 minút. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Divadlo ZkuFraVon: STVORENIE SVETA

perexVšetky deti a ich rodičov pozývame v piatok, 9. 6. o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na skvelé predstavenie STVORENIE SVETA v podaní bratislavského Divadla ZkuFraVon. V predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2023, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

DIVADLO A DETI 2023

perexCeloštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti DIVADLO A DETI sa koncom týždňa 8. – 9. 6. 2023 opäť uskutoční v Rimavskej Sobote. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Predstaví sa na ňom 9 súťažiacich kolektívov a dve profesionálne divadlá. Všetky predstavenia sú prístupné verejnosti zdarma.

Čítajte ďalej

DIVADLO A DETI 2022

perexCeloštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti sa opäť uskutoční v Rimavskej Sobote DIVADLO A DETI nadväzuje na 29. ročnú tradíciu celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky s rovnomenným názvom. Počas dvoch júnových dní (2. – 3. 6. 2022) sa v priestoroch DK stretne približne 80 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje inscenácie pred detským publikom i porotou.

Čítajte ďalej

NevaDIvadlo: Cestoviny s vajcom

perexNajmenších divákov pozývame vo štvrtok, 2. 6. o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na vtipné predstavenie bratislavského NevaDIvadla Cestoviny s vajcom. Autorská rozprávka vznikla na motívy obľúbeného príbehu o vajci, ktoré išlo na vandrovku. Toto vajce však na rozdiel od pôvodnej predlohy putuje po celom svete. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Potulné dividlo J+T: DON KYCHOT

PEREXVšetkých milovníkov divadla pozývame vo štvrtok, 2. 6. o 20.00 hod. do bábkovej sály DK (vchod cez Dekáč) na interaktívne predstavenie pre dospelých DON KYCHOT inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu. Kto by už nepoznal večný príbeh Dona Quijota. Obrazne povedané, každý z nás aspoň raz v živote zažil nezmyselný boj s veternými mlynmi. Otázku možno položiť aj inak: Má v dnešnej dobe zmysel bojovať s veternými mlynmi? A čo ak sa na veterné mlyny premení celá inscenácia? Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Divadlo ZkuFraVon: Stvorenie sveta

perexVšetky deti a ich rodičov pozývame v piatok, 3. 6. o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na predstavenie novej inscenácie Divadla ZkuFraVon z Bratislavy Stvorenie sveta. V predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Rozprávka maľovaná pieskom

Alica_perexRuska Eva Aibazova je nekonvenčná, kreatívna a disciplinovaná výtvarníčka. V súčasnosti jedna z najlepších umelkýň na svete v sandarte, v piesočnej animácii.  Na jej lietajúce ruky a rozprávkový príbeh Alice z krajiny zázrakov, sa príďte pozrieť vo štvrtok, 6. 6. 2019 o 17.00 hod. do divadelnej sály Domu kultúry. V Rimavskej Sobote sa predstaví ako hosť na  28. ročníku celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti 2019. Vstupné 1€.

Čítajte ďalej

Divadlo a deti 2019

DAD_19_perexBlíži sa 28. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti 2019,ktorý prináša do Rimavskej Soboty už po 19. rok hodnotné divadelné zážitky. Počas dvoch júnových dní (6. – 7. 6. 2019) sa v priestoroch DK stretne približne 100 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 7 súťažiacich kolektívov, ktoré do Rimavskej Soboty postúpili z krajských prehliadok:

Čítajte ďalej

Divadlo Haliganda: Farebný svet

Haliganda_perexDivadlo Haliganda z Košíc sa špecializuje na prácu s deťmi od pol roka do 4 rokov a na ich rodičov. Po prvom úspešnom zoznamovacom stretnutí s našimi najmenšími divákmi, opäť prichádzajú do Rimavskej Soboty. Pozývame Vás v piatok, 7. 6. 2019  o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na ich druhé predstavenie Farebný svet. Je to edukačná hra pre najmenšie deti o farbách s hudobnými nástrojmi. o predstavení bude veľký farebný workshop s množstvom kreatívnych prvkov  pre deti aj rodičov. Vstupné: 2€ pre dvojicu (dieťa + rodič). Vstupenky predávame na mieste.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »