Divadlo a deti 2017

perexBlíži sa 26. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti 2017, ktorý prináša do Rimavskej Soboty už po 17. rok hodnotné divadelné zážitky. Počas troch júnových dní (1. – 3. júna 2017) sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne približne 90 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 6 kolektívov, ktoré do Rimavskej Soboty postúpili z krajských prehliadok:

Čítajte ďalej

Oslávte Deň detí divadlom

ČIN_ČIN_perexPozývame všetkých maličkých osláviť ich sviatok vo štvrtok, 1. 6. o 17.00 hod. do Čierneho orla na rozprávku plnú vrabčekov a lastovičiek. Divadlo Komika sa vám predstaví s legendárnou rozprávkou Čin – Čin o poučných dobrodružstvách malého lenivého vrabčiaka Čima na motívy Ľudmily Podjavorinskej v trošku netradičnom formáte. Scénu, nápadité kulisy i kostýmy navrhol umelecký šéf divadla, klaun Cirque du Soleil Juraj Benčík. Vstup zdarma. Predstavenie je súčasťou programu 26. ročníka celoštátnej súťaže a prehliadky Divadlo a deti 2017.

Čítajte ďalej

Divadlo PIKI zahrá deťom PIPI

PIPI_perexVšetkým malých nezbedníkov pozývame v piatok, 2. 6. o 17.00 hod. do Čierneho orla na divadelné predstavenie o neobyčajnom dievčati menom Pipi Dlhá Pančucha.  Necelú hodinu trvá rýchly sled jednotlivých príbehov, v ktorých sa Pipi, väčšinou so svojimi kamarátmi Tomim a Anikou, stretáva s celým radom rozličných postáv a figúrok švédskeho malomesta. Vstup zdarma. Predstavenie je súčasťou programu 26. ročníka celoštátnej súťaže a prehliadky Divadlo a deti 2017. Prehliadku z verejných zdrojov podporil FPU a NOC.

Čítajte ďalej

Na námestí klaun i divadlo SkuFraVon

DaD - Skús cirkus perexDivadelná prehliadka DIVADLO A DETI každoročne prináša do Rimavskej Soboty to najlepšie z ochotníckeho divadelného života v kategórii dospelých hrajúcich pre deti zo Slovenska. Okrem súťažnej časti sú verejnosti venované štyri divadelné predstavenia hostí. Detské publikum bude mať možnosť vyskúšať si spolu s Jurajom Benčíkom, dlhoročným klaunom Cirque de Soleil, „ako chutí cirkus“. Vo štvrtok 2. júna 2016 o 17.00 hod. ich na Hlavnom námestí vovedie

Čítajte ďalej

25. ročník DIVADLO A DETI 2016

perexBlíži sa jubilejný XXV. ročník celoštátnej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti s názvom Divadlo a deti, ktorý prináša do Rimavskej Soboty program hodný jubilea. Počas troch júnových dní (2. – 4. júna 2016) sa v priestoroch rimavskosobotského DK stretne približne 150 priaznivcov ochotníckeho divadla z celého Slovenska, aby predviedli svoje najlepšie inscenácie pred detským publikom i porotou. Na tohtoročnej prehliadke privítame 10 kolektívov, ktoré postúpili z krajských prehliadok, dva vynikajúce profesionálne divadlá, klauna, ktorý pôsobil v Cirque de Soleil a v neposlednom rade aj dve predstavenia rimavskosobotoských ochotníkov.

Čítajte ďalej

Divadlo a deti 2015

perexV dňoch 4. až 5. júna 2015 sa v Rimavskej Sobote opäť stretnú priaznivci ochotníckeho divadla z celého Slovenska. Uskutoční sa XXIV. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti Divadlo a deti — Rimavská Sobota. Detské publikum, ktoré je adresátom celej prehliadky, má možnosť vidieť počas týchto dvoch dní 8 divadelných predstavení. Všetky predstavenia v rámci prehliadky sú bezplatne prístupné verejnosti.

Čítajte ďalej

Maškrta: O Haluštičke, zbojníckej dievčičke

Maškrta perexProfesionálne neštátne divadlo pre veľkých divadelných maškrtníkov, ktorí (našťastie) nevyrástli. Známa herecká dvojica Nany a Krištof z televízneho seriálu pre deti Mašrtníček pricestuje za Vami do Rimavskej Soboty. Vo štvrtok 4. júna o 16.30 hod. Vám ponúknu svoju divadelnú maškrtu v podobe divadelného predstavenia inšpirovaného liptovským folklórom O Haluštičke, zbojníckej dievčičke. Predstavenie Vám prinášame zdarma na Hlavnom námestí.
Čítajte ďalej

SEN JEDNÉHO DUBA – divadlo pre deti

Babadlo.perexMilí rodičia, milé deti, pozývame Vás vo štvrtok 5.6. o 16.00 hod. na Hlavné námestie, kde Vám ponúkame pútavý príbeh jedného duba na motívy rozprávky H.Ch. Andersena v podaní prešovského Divadla Babadlo. Interaktívne predstavenie s environmentálnou  tematikou je určené detskému divákovi, ktorý si môže  “zahrať” s hercami, či dokonca ovplyvniť záver rozprávky o záchrane stromov a ich osude. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Divadlo a deti 2014

dad perexV dňoch 5. až 6. júna 2014 sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry opäť stretnú priaznivci ochotníckeho divadla z celého Slovenska. Uskutoční sa 23. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti s názvom Divadlo a deti  – Rimavská Sobota. Na tohtoročnej prehliadke privítame viac ako 100 divadelníkov z 10 divadelných súborov z celého Slovenska. Vstup na všetky predstavenia v rámci prehliadky sú bezplatne prístupné verejnosti.

Čítajte ďalej

Divadlo a deti 2013

perex dadV dňoch 6. až 7. júna 2013 sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry opäť stretnú priaznivci ochotníckeho divadla z celého Slovenska. Uskutoční sa 22. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky divadla dospelých hrajúcich pre deti.  Na tohtoročnej prehliadke privítame približne 120 divadelníkov z celého Slovenska

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »