Paleta mladých umelcov 2024

perexVýstava s názvom Paleta mladých umelcov je putovná výstava prác žiakov výtvarných odborov ZUŠ z regiónov Novohradu, Gemera a Malohontu. Na 13. ročníku výstavy môžete uvidieť práce žiakov 12 ZUŠ. Svoje práce tam majú aj žiaci z rimavskosobotskej ZUŠ-ky. Výstavu v  Galérii Ganevia môžete navštíviť od 23. 2. do 8.3. 2024. Otvorené v po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Historky od susedov

perexPozývame vás 28. 2. 2024 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na vtipné divadelné predstavenie inšpirované úspešným seriálom Susedia, so známymi hercami Andym Krausom a Viki Rákovou. Vtipné dialógy, nečakané situácie, veľa zábavy, a to všetko bude novými pesničkami zloženými špeciálne pre toto predstavenie spájať a komentovať Mirka Miškechová. Vstupné: 18€, predaj vstupeniek v Kine Orbis a na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

SPIEVANKOVO a zázračný poklad

perexNOVÝ dobrodružný koncert. Každá krajina ukrýva svoje tajomstvo. A krajina Spievankovo nie je výnimkou. Keď boli Spievanka a Zahrajko ešte malí, prisnil sa im nevšedný sen. Sen o truhlici s pokladom, ktorý je ukrytý iba pre nich… Je jasné, že ho musia nájsť. Poďte s nami , v nedeľu 3. 3. 2024 o 17.00 hod. do DK pátrať po poklade k majstrovi netopierovi, ku krtkovi, k čmeliačici a ďalším obľúbeným postavám Spievankova! Vstupné: 14€, predaj vstupeniek v Kine ORBIS, DK a online na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

ABBA MANIA BY ABBA STARS

perexVšetkých milovníkov najúspešnejšej popovej skupiny ABBA pozývame v   stredu, 20. 3. 2024 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na koncert kapely ABBA STARS. S nezameniteľným vzhľadom ABBA, a predsa vo vlastnom štýle, vezmú hudobníci publikum na fascinujúcu cestu 50-ročnou históriou ABBA a spoločne vytvoria nezabudnuteľný koncertný zážitok.Vstupné:19,90€ / predaj vstupeniek online na www.kulturars.sk a v Kine Orbis.

Čítajte ďalej

Juraj Hnilica akustický koncert

perexNechajte sa uniesť od všedných dní prostredníctvom autorskej tvorby slovenského pesničkára Juraja Hnilicu a jeho bezprostredného koncertného umenia. Zažite koncert, ktorý inšpiruje a necháva dlhodobú stopu v srdciach svojich návštevníkov. Piatok, 5.4. 2024 o 19.00 hod. v bábkovej sále DK (vchod cez Dekáč).Vstupné: 12€/predpredaj 15€/na mieste, predaj vstupeniek na www.predpredaj.sk a v Kine Orbis.

Čítajte ďalej

Smejko a Tanculienka – Zaber a makaj!

perexNeuveríte, chrobáčikovia! Smejko, Tanculienka aj Huncúlik sa v novom predstavení Zaber a makaj! rozhodnú urobiť niečo pre svoje zdravie. A tak sa všetci traja dohodnú, že začnú poctivo cvičiť. Smejko a Tanculienka veria, že aj vy, chrobáčikovia sa tiež pridáte. Príďte si spolu s nimi zacvičiť v nedeľu, 14. 4. o 16.00 hod. do našej divadelnej sály v DK. Vstupné: 14€, predaj vstupeniek online na www.kulturars.sk a v kine Orbis. Predstavenie trvá približne 60 minút a je vhodné pre všetkých od 2 rokov.

Čítajte ďalej

MAĽOVANÁ HODVÁBNA ŠATKA

perexOriginálny vlastne vyrobený kúsok ocení každá žena vo svojom šatníku. A ručne maľovaná hodvábna šatka je ideálnym doplnkom pre dámu v akomkoľvek veku. Aj my sme sa nadchli pre techniku maľby na hodváb a tak prvým  tvorivým stretnutím v rámci 4. ročníka projektu Návraty ku koreňom bude MAĽOVANÁ HODVÁBNA ŠATKA. V sobotu, 13. 4. 2024 si počas dopoludnia v čase 9.00 – 12.00 hod.  v priestoroch DK v Rimavskej Sobote ručne namaľujeme vlastnú hodvábnu šatku s ľudovými motívmi z regiónu. Spolu s lektorkou Evou Hutirovou  si osvojíme postup maľovania hodvábnej šatky uchytenej na ráme pomocou špeciálnych kontúrok a farieb na hodváb.

Čítajte ďalej

PI ČAJ, MILAČIK!

perexBrilantná francúzska komédia z divadelného zákulisia, ocenená Moliérovou cenou ako KOMÉDIA ROKA. Komédia PI ČAJ, MILÁČIK!  poodhalí oponu do divadelnej „kuchyne“. Tam, kam mnohí nesmú! Ale vy musíte! V nedeľu, 21. 4. 2024 o 18.00 hod. čaká na vás dvojitá porcia výdatného smiechu, divadlo hereckej hravosti, konverzačnej bezprostrednosti, situačnej ľahkosti, až akrobatickej mrštnosti, výsmechu aj irónie. Vstupné: 17€, predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

Alžbeta BÁTHORY – muzikál

perexLegenda sa vracia! Príbeh krvavej grófky, ktorá sa stala legendou už 9.5. o 19.00 hod. v Rimavskej Sobote! Muzikál s hviezdnym hereckým obsadením,  príbeh o nenaplnených túžbach v srdci Alžbety Báthory, v ktorej prebudia draka.  Magický príbeh o silnej, vzdelanej a krásnej grófke, ktorá túži po večnej mladosti. Vstupné: 32€, predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

SEX NOCI SVÄTOJÁNSKEJ

perexDynamická, trošku rozmarná, no pritom intelektuálna komédia z pera Woodyho Allena Sex noci svätojánskej zavíta do Rimavskej Soboty vo štvrtok, 30. 5. 2024 o 18.00 hod. Dej sa odohráva v roku 1905, ale my sa budeme baviť akoby to bolo dnes.  Šesť postáv podľahne čaru svätojánskej noci, po ktorej prichádza rozuzlenie a to si nenechajte ujsť! Vstupné:  17€, predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »