SONA KMET & BAND / Sobotský Jazztival

perexpiatok, 21. 6. o 20.00 hod. nás čaká druhý vynikajúci koncert SOBOSTSKÉHO JAZZTIVALU v podaní mladej martinskej hudobnej skladateľky a speváčky SONI KMET s kapelou. Vo svojej tvorbe otvára témy rodinných a medziľudských vzťahov, osamelosti, ľudskej ľahostajnosti a tak aj hudobne aj textovo si vyžaduje vnímavého poslucháča. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a online na kulturars.sk

Čítajte ďalej

Muzikál KUBO je SPAŤ !

perexNajúspešnejší muzikál je opäť na scéne v novom prevedení! POCTA Jozefovi Kronerovi, burácajúci potlesk, smiech, standing- ovation! Muzikál KUBO je oslavou slovenského folklóru  a vzdanie  holdu velikánovi slovenskej filmovej a divadelnej scény, Jozefovi Kronerovi. Do Rimavskej Soboty zavíta 246. 2024 o 19.00 hod.  Živé, energické a zábavné predstavenie! Originálne piesne Simi Martausovej, bravúrne herecké a tanečné výkony,  fúzia moderného tanca a folklóru! Plejáda skvelých hercov a tanečníkov! Vstupné: 35€, predaj vstupeniek v Kine ORBIS, online www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

ZAOSTRENÉ NA VIOLU

perexVšetkých milovníkov vážnej hudby pozývame v utorok, 25. 6. 2024 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na posledný koncert Hudobnej jari 2024 s názvom  Zaostrené na violu. Účinkujú: Vojtech Bélu Botoš (viola) a Vladyslav Panchenko (klavír). Vstupné: 5€ / 3€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste. Koncerty 44. ročníka Hudobnej jari a jesene z verejných zdrojov podporujú Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Čítajte ďalej

Umenie miesta II. a Laboratórium

perexMestská galéria pozýva všetkých milovníkov výtvarného umenia na prehliadku dvoch výstav. Umenie miesta je projektom umenia vo verejnom prostredí, kde svoje diela predstavia Daniela Krajčová, Erika Szőke, Miroslav Trubač. Druhou je výstava Laboratórium v rámci projektu Škola v galérii / Galéria v škole, ktorá predstavuje návštevníkom súčasné trendy umenia v oblasti nových médií, IA ale aj participatívneho umenia a je určená pre študentov základných a stredných škôl mesta RS. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Letný tábor Veselá veda

perexPočas letných prázdnin, v termíne 15. – 19. 07. 2024 bude u nás prebiehať denný tábor Veselej vedy. Veselá veda zabezpečí program pre Vaše deti od 8.00 hod. (v prípade potreby aj skôr) do 16.00 hod., pomôcky, lektora i asistentov, jedlo (denne teplý obed a olovrant) aj celodenný výlet. Cena tábora je 129€. Prihlášku nájdete na: https://registrace.veselaveda.sk/tabor/

Čítajte ďalej

MIRO JAROŠ – letný koncert

perexTakmer po 3 rokoch prichádza Miro Jaroš, 23. 8. 2024 o 17.00 hod. do amfiteátra v Rimavskej Sobote, aby odohral svoj letný koncert plný hitov a dobrej zábavy! Spolu s kapelou odohrajú koncert, ktorý si užije celá rodina. Pripravte sa na pesničky Tobogan, Disko, Balón, Strašidlá a veľa ďalších. Tancovanie a spievanie sú vítané! Tešíme sa na všetkých! Vstupné: 14€ predpredaj / DK, Kino Orbis, www.kulturars.sk a 16€ v deň koncertu.

Čítajte ďalej

KOLLÁROVCI – leto tour 2024

Kollárovci perexPríďte sa zabaviť na jedinečné podujatie, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. 8. 2024 od 15.00 hod. v areáli amfiteátra Rimavská Sobota. Zažite s KOLLÁROVCAMI a ich hosťami: kapelou SČAMBA a KŠUBOVCAMI neopakovateľnú atmosféru Open Air akcie.  Podujatie sa koná za každého počasia. V prípade daždivého počasia, nepoužívať dáždniky, ale pršiplášte. Zákaz vstupu so psom a zvieraťom. HOSŤ: SČAMBA a KAŠUBOVCI. Vstupné: 25€, dieťa do 130 cm / 5€. Predaj vstupeniek na www.topvstupenky.sk

Čítajte ďalej

Novinka !!! High Heels dance

High Heels perexMilé dámy, máme pre vás novinku. Erika Beňová, vynikajúca tanečná trénerka „Čistých duší“, sa rozhodla trénovať a učiť nový tanečný štýl HIGH HEELS, ktorý sa tancuje v topánkach na vysokých podpätkoch. Novinka má veľký úspech nielen v Amerike , ale aj na Slovenku. Vyzdvihuje ženskosť, učí ladnosť a formuje postavu. Okrem tanečných schopností získate aj poriadnu dávku sebavedomia. Tak neváhajte a príďte vyskúšať niečo nové. Srdečne vás pozývame každý piatok o 17.00 hod. v DK, všetky info sa dozviete na mieste.

Čítajte ďalej

Daniela Krajčová: Súkromné rozhovory

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na prehliadku výstavy Daniela Krajčová: Súkromné rozhovory, ktorá predstavuje retrospektívny výber z autorkinej maliarskej tvorby od konca 80. rokov 20. storočia. Kurátorka výstavy: Gabriela Garlatyová, spolupráca: Kristína Rimavcová Fratričová. Výstava potrvá do konca januára 2023. Otvorené, info: www.mgrs.sk, mestska.galeria.rs@gmail.com.

 

Čítajte ďalej

Mestská galéria – otvárací čas

perexMestská galéria Rimavská Sobota otvorená v novom otváracom čase: pondelok 9.00 – 13.00 hod., utorok – piatok, 09.00 -16.00 hod. Vstupné: deti do 6 rokov vstup zdarma / dôchodcovia 0,50€/ žiaci, študenti 1€/ dospelí 2€. Skupinové návštevy zo škôl je nutné ohlásiť vopred na tel.: 047 5624351, e-mail: mestskagaleriars@domkultury-rs.sk. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »