Október bude patriť seniorom

perexKeďže október  je mesiac venovaný úcte k starším, budeme v tomto období svoju pozornosť sústrediť hlavne na seniorov . Pripravili pre nich bohatý kultúrny program v rámci projektu SOBOTSKÝ SENIORFEST s cieľom vytvoriť priestor pre aktívne trávenie ich voľného času, spoločenské stretnutia, kultúrne vyžitie a vzájomné spoznávanie sa. V rámci tretieho ročníka tohto podujatia sme oslovili im blízke osobnosti a obľúbených interpretov zo Slovenska.

Čítajte ďalej

Klavírny recitál Mateja Arendárika

perex38. ročník Hudobnej jesene bude pokračovať 3. 10. o 18.00 hod. v divadelnej sále DK recitálom Mateja Arendárika, ktorý patrí k najvýraznejším osobnostiam slovenských klaviristov. Rodák z Banskej Bystrice študoval na Akadémii umení v Prahe v triede Mariána Lapšanského. V súčasnosti pôsobí ako pedagóg a korepetítor na Fakulte múzických umení AU a na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici. Zahrá skladby L. van Beethovena. Vstupné: 5€ / pre členov KPH 3€ na mieste pred koncertom.

Čítajte ďalej

ZAHRÁTE MI MANŽELA?

perexKomédia anglického autora Donalda Churchilla ZAHRÁTE  MI  MANŽELA? alebo Maliar izieb má jasný cieľ: pobaviť a rozosmiať Vás. Príbeh klasického ľúbostného trojuholníka rozohrajú v pondelok, 16. 10. 2023 o 19.00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry výnimočné herecké osobnosti: Zdenka Studenková, Zuzana Fialová a Roman Poláčik. Vstupné: 19€, predaj vstupeniek v Dome kultúry (vchod od tržnice) a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

DESMOD TEATRO SET 2023

perexDesmod opäť v netradičnom programe a pod hlavičkou hesla – Trapno is not dead. Na koncerte obyvačkovo – divadelného charakteru zaznejú najväčšie hity, ale aj menej známe piesne a možno sa z toho stane aj koncert na želanie. V rimavskosobotskom kulturáku sa spolu s Desmodom, Kulym a humornými vstupmi Miša Malichera zabavíme v stredu, 8. 11. o 19.00 hod. Vstupné: 22€, predaj vstupeniek v Dome kultúry (vchod do tržnice) a na www.kulturars.sk, www.predpredaj.sk.

Čítajte ďalej

PRAVDA – divadelné predstavenie

perexMichel je úspešný, šarmantný a sexi. A samozrejme, vždy o krok pred ostatnými. To, že už pol roka podvádza svoju manželku so ženou svojho najlepšieho priateľa, považuje za úplne normálnu a prirodzenú vec. Remeslo poloprávd, milosrdných lží a “zahmlievania” na všetky strany, ovláda priam majstrovsky. Je to totiž jeho povinnosť. Nemôže predsa pravdou ubližovať ľuďom, na ktorých mu záleží. PRAVDA22. 11. o 18.00 hod. v divadelnej sále DK. Vstupné: 20€, predaj vstupeniek v DK (vchod od tržnice) a na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

Mestská galéria – otvárací čas

perexMestská galéria Rimavská Sobota otvorená v novom otváracom čase: pondelok 9.00 – 13.00 hod., utorok – piatok, 09.00 -16.00 hod. Vstupné: deti do 6 rokov vstup zdarma / dôchodcovia 0,50€/ žiaci, študenti 1€/ dospelí 2€. Skupinové návštevy zo škôl je nutné ohlásiť vopred na tel.: 047 5624351, e-mail: mestskagaleriars@domkultury-rs.sk. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

Maľovaná dedičnosť

perexSrdečne Vás pozývame vo štvrtok, 14. 9. o 14.30 hod. do Galérie GANEVIA na vernisáž výstavy obrazov MAĽOVANÁ DEDIČNOSŤ. Svoje diela budú v jednom priestore prezentovať soboťanky Katarína Geistová a jej vnučka Viviána Bálintová. Uvidíte maľby krajiniek olejovými farbami a tiež abstraktné maľby maľované akrylom. Výstava potrvá do 10.10. 2023. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

KYJATICKÉ TVORENIE

perexV sobotu, 26. 8. 2023 sa na štvrtom tvorivom stretnutí  v rámci 3. ročníka projektu Návraty ku koreňom, vydáme za lektorom a tvorcom kyjatických hračiek, priamo do jeho dielne v Kyjaticiach. Počas trojhodinového workshopu sa zoznámime s históriou a jedinečnosťou kyjatického vzoru. Spolu s lektorom  Ladislavom Hedvigym, ktorý je držiteľom titulu majster ľudovej umeleckej výroby za rok 2022, si vyrobíme krásne drevené podložky pod poháre s jedinečným kyjatickým vzorom. Poplatok 5€ zaplatíte priamo na mieste.

Čítajte ďalej

Portréty podľa Šarloty Bottovej

Šarlota_perexPozývame Vás do Galérie GANEVIA v Dome kultúry na prehliadku výstavy PORTRÉTY PODĽA ŠARLOTY BOTTOVEJ. Talentovaná výtvarníčka Šarlota Bottová pochádza z Veľkých Teriakoviec a momentálne žije v Hnúšti. Je samouk, väčšinu teoretických poznatkov čerpá samoštúdiom z odbornej literatúry a z internetu. Neustále na sebe pracuje.  V jej tvorbe dominuje predovšetkým kresba portrétov známych osobností z kultúrneho, spoločenského i politického života.  Výstava potrvá do 8. 9. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Rodinné mytológie Kepkovcov v MsG

Pozvanka Rodinné mytológie perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy Rodinné mytológie Kepkovcov. Podľa kurátora Tomáša Marušiaka, výstava zdôrazňuje jedinečnosť medzigeneračných prepojení, rôznorodé perspektívy a umelecké vyjadrenia v rodine Kepkovcov, predstavujúc jednotlivé i kolektívne príspevky tejto rodiny do sveta umenia. Je výberom príbehov, ktoré sa rozprestierajú cez tri generácie a tri svety, v ktorých pôsobili alebo pôsobia Ladislav Kepka (1931-1996), Juraj Kepka (1960) a Ingrid Kepková (1993). Potrvá do 6. 10. 2023.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »