Ľudová hudba Ďatelinka z Podpoľania

Ďatelinka perexKultúrne leto HOT ART spestrí ľudová hudba Ďatelinka z Podpoľania. Pozývame Vás vo štvrtok, 24. 8. 2017 o 18.00 hod. na nádvorie Čierny orol na koncert ľudovej hudby Ďatelinka s primášom Ondrejom Molotom, speváckymi zložkami i sólistami. Zelený štvorlístok oddávna v ľudovej tradícii symbolizuje šťastie a veru že to bol šťastný krok pre tých Detvanov, ktorí boli pri zrode Ďatelinky v roku 1971 – lebo toto úspešné muzikantské zoskupenie, nadväzujúce na  tradície podpolianskych sláčikových muzík patrí aj dodnes medzi najtypickejšie, najpozoruhodnejšie na Podpoľaní, aj na celom Slovensku a v zahraničí. Vstupné: 4€, predaj vstupeniek v TIC a MsKS.

Čítajte ďalej

Bažant Kinematograf opäť v Rimavskej Sobote

perexový obrázokFilmové autobusy Bažant Kinematograf sa už po pätnásty raz vydali na cestu po Slovensku. Do 3. septembra navštívia 29 slovenských miest a divákom privezú kolekciu ďalších piatich celovečerných slovenských a českých filmov. Tradičnou zastávkou bude aj tento rok Rimavská Sobota. Od 24. – 27. 8. sa na Hlavnom námestí budú premietať štyri kvalitné snímky českej a slovenskej kinematografie: Baba z ľadu, Sedem zhavranelých bratov, Učiteľka a Teória tigra. Premietanie začína každý večer o 20.30 hod. Vstup je zdarma. Tešíme sa na Vás.

Čítajte ďalej

József Jacsmenyík: Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak)

Jacs_miniVšetkých priaznivcov výtvarného umenia pozývame od 25. 8. 2017 do Galérie Ganevia na výstavu fiľakovského maliara Jozefa Jacsmenyíka. Expozícia s názvom Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak), ktorej budú dominovať krajinkárske motívy, predstaví diela vytvorené rôznymi technikami s prevahou olejomaľby, akvarelu a orechového moridla. Výstava sa realizuje pri príležitosti životného jubilea autora a potrvá do konca septembra 2017. Čítajte ďalej

KOBOLD v Rimavskej Sobote

KOBOLD profilovkaMestské kultúrne stredisko Vás pozýva na koncert kapely Kobold, ktorý sa uskutoční v nedeľu, 3. 9. 2017 o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla (Hlavné námestie). Repertoár kapely tvoria detské pesničky s vtipnými textami určené pre každú vekovú skupinu. Zväčša ide o zhudobnené básne, ale v jedinečne odvážnom spracovaní aj také známe skladby, akými sú Iskolatáska (Školská taška), Kiskarácsony, Trabant a mnoho ďalších. Vstupné: 5 € (Rodinný lístok: 20 € = 2 dospelí + 3-5 detí. Deti do 2 rokov zdarma.). Čítajte ďalej

Kaschauer Klezmer Band

kkbCyklus koncertov vážnej hudby pod názvom Hudobná jeseň otvorí 5. 9. 2017 vystúpenie košickej skupiny Kaschauer Klezmer Band. Popredná klezmerová kapela sa rimavskosobotskému publiku predstaví o 19:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry (vchod A od Kauflandu). Cieľom kapely je interpretovať klezmerovú (židovskú) hudbu presiaknutú folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, ale aj slovenského a rómskeho folklóru obohatenú o prvky klasickej i modernej hudby. Vstupné: 4€/2€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Stand –up comedy show Temné Kecy

perexMiluješ sa zabávať tak, že si myslia, že si nesvojprávny? Tak si na správnom mieste. Temné Kecy totiž robia najtemnejší humor na scéne a to je to, čo chceš podporiť, tak si zakúp lístok na najdrsnejšiu a najpredávanejšiu stand-up comedy show v Rimavskej Sobote a veríme, že sa v utorok 12. 9. o 19.00 hod.  vidíme v Čiernom orlovi! Účinkujú: Ivo Ladižo Ladižinský, Jerry Veľmajster Szabó, Fučo Mariňák Rybička a špeciálny stan up hosť. Vstupné: 15€, predpredaj v TIC a MsKS aj cez predpredaj.sk.

Čítajte ďalej

Výstava Stretnutia v Ganevii

perexV piatok 14. júla 2017 sme Galérii GANEVIA privítali nových výtvarníkov. Svoje diela predstavujú amatérski umelci z dvoch umeleckých združení. VYP Gallery zastupuje Mgr. Svetlana Bornayová z Vyšnej Pokoradze, ktorá vystavuje abstraktné diela maľované technikou olej, resp. akryl na plátne a z počiatočného obdobia svojej tvorby priniesla pár impozantných prác, olej na dreve. ART MATEHORN reprezentujú dvaja bratislavskí umelci. Jozef Máté a Renáta Hornová. Výstava je prístupná na požiadanie v pracovných dňoch od 8:00 do 16:00 hod., do 20. 8. 2017, vstup zdarma. Vystavené diela sú predajné.

Čítajte ďalej

Letná joga so Slávkou

perexZabúdaš pri každodennom kolobehu povinností na seba a svoje zdravie? Bolí ťa chrbát, si neustále v strese, chceš schudnúť a vyformovať si postavu? Vyskúšaj jogu a nájdi čo potrebuješ prostredníctvom pohybu, dychu a stíšenia mysle.  Zacvič si so Slávkou, certifikovanou lektorkou jogy. Zasvätí ťa do tajov hatha jogy, jin jogy, vinyasy a pranajámy. Prvá hodina v utorok, 18. 7. o 18.00 hod. v Dome kultúry, vchod E. Prines si pohodlné oblečenie, karimatku a vodu.  Príď a vyskúšaj si jedno z najstarších a najkomplexnejších cvičení na svete. Si srdečne vítaná / vítaný.  Vstupné: 3€.

Čítajte ďalej

Socha BB v Mestskej galérii

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás srdečne pozýva na prehliadku výstavy Socha BB, Katedra sochárstva a priestorovej tvorby Akadémie umení v Banskej Bystrici. Vystavujúci autori: Juraj Sapara, Jozef Suchoža, Marek Galbavý, Peter Gaspár, Miroslav Brooš, Eva Masaryková a Ivana Sláviková. Kurátor výstavy: Roman Popelár, spolukurátor: Miroslav Zelinský. Výstavy Mestskej galérie Rimavská Sobota v roku 2017 z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Otvorené v po. – pia, 9.00 – 17.00 hod.

Čítajte ďalej

Westernový deň 2017

WD120V sobotu, 12. augusta, vypukne v rekreačnej oblasti Kurinec ozajstná zlatá horúčka! O 10.00 hod. tam totiž štartuje obľúbený Westernový deň. Pre deti i dospelých budú pripravené rôzne súťaže, hry, atrakcie, hudba, tanec – a to všetko v jedinečnej country nálade. Chýbať však nebudú ani tradičné atrakcie – ryžovanie zlata, lasovanie, streľba, maľovanie na tvár, či ukážky country tancov a westernové scénky v podaní Túlavých vlkov. O hudobný program sa postarajú rimavskosobotské country kapely Elektrum a Bluetrend.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »