CESTA MÔJHO ZOTAVENIA

perexOZ Otvorme dvere, otvorme srdcia v spolupráci s psychiatrickým stacionárom Rimavská Sobota a MsKS vás srdečne pozývajú na výnimočnú putovnú výstavu CESTA MÔJHO ZOTAVENIA. Vernisáž sa uskutoční v stredu, 31. 5. o 16.00 hod. v Galérii GANEVIA v Dome kultúry. Výstava potrvá do 16. 6. 2023, otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Tvorivá sobota v galérii

perex TDMilí rodičia šikovných a tvorivých detí, už túto sobotu, 27.5.2023 v čase od 9.00 do 12.00 hod. pokračujeme ďalšou Tvorivou sobotou v galérii. V nadchádzajúcej tvorivej dielni „Zaostrené na mňa“ sa budeme venovať sami sebe. Deti si vyskúšajú techniku tušu, zoznámia sa s ľudovou výšivkou z celého Slovenska a v poslednej aktivite si vytvoríme vlastnú nažehľovačku, ako inak na ľudovú nôtu. Poplatok za jednu tvorivú dielňu je 4€.

Čítajte ďalej

AURUM QUARTET v Rimavskej Sobote

AURUM_QUARTET_perexV utorok, 30. 5. o 18.00 hod. v divadelnej sále DK vystúpi jediné klarinetové kvarteto zo Slovenska, AURUM QUARTET, v zložení Albín Blaho, Šimon Štímel, Martina Lišková a Jozef Eliáš. V programe odznejú známe melódie z diela W.A.Mozarta, G.Bizeta, B.Bartóka, E.Suchoňa, G.Gerwshwina, D.Šostakoviča, J.Brahmsa a L.Bernsteina. Vstupné: 5€ / 3€ pre členov Kruhu priateľov hudby. Predaj vstupeniek na mieste. Koncert, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, je súčasťou 43. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote.

Čítajte ďalej

Tvorivá dielňa pre ženy v MsG

perexMilé ženy, v stredu 31. 5. 2023 v čase od 16.30 do 19.00 hod. pokračujeme ďalšou Tvorivou dielňou pre ženy v Mestskej galérii. Tentokrát sa budeme venovať populárnej technike makramé. Vytvoríme si závesnú dekoráciu z prírodných materiálov a prírodnín, pri ktorej sa naučíme jednoduché techniky uzlov. Vhodné aj pre začiatočníčky. Poplatok za jednu tvorivú dielňu je 4€.

Čítajte ďalej

Dobšinského rozprávkový Gemer 2023

perexDobšinského rozprávkový Gemer, tradičné podujatie venované zachovaniu slovenskej ľudovej rozprávky vo všetkých podobách, ktoré uskutočňujeme v RS už 28 rok, sa uskutoční 30. – 31. 5. v priestoroch DK.  Súčasťou sú detské divadelné predstavenia, kreatívne dielne tanca, výtvarný workshop, prednášky a besedy pre stredoškolákov, čítanie rozprávok v MŠ, všetko inšpirované odkazom Pavla Dobšinského, ktorý pochádza z nášho regiónu. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

RND: Mužské oddelenie

perexSpráva z nemocnice o mužoch, ale aj ženách alebo Trpká komédia o tom, ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie v podaní hercov Radošinského naivného divadla zavíta do nášho mesta vo štvrtok, 1. 6. o 19.00 hod. Vstupné: 22€, predaj Dom kultúry (od tržnice), online www.kulturars.sk. V Mužskom oddelení nám autor Stanislav Štepka s jeho typickým humorným pohľadom predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení.

Čítajte ďalej

BÁBKOVÉ DIVADLO: ČERT A KAČA

perexHumorný i poučný príbeh o nebojácnej Kači, múdrom pastierovi a oklamanom čertovi v podaní Bábkového divadla Košice, ktoré bude hosťom celoštátneho festivalu DIVADLO A DETI 2023, poteší detského diváka vo štvrtok, 8. 6. o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Festival z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Autorom scénickej hudby a pesničiek je známy košický hudobný skladateľ Marián Čekovský, hudbu nahrali Kandráčovci. Inscenácia je vhodná pre deti od 3 rokov. Dĺžka inscenácie je 45 minút. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Divadlo ZkuFraVon: STVORENIE SVETA

perexVšetky deti a ich rodičov pozývame v piatok, 9. 6. o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na skvelé predstavenie STVORENIE SVETA v podaní bratislavského Divadla ZkuFraVon. V predstavení uvidíte nielen zázraky, ale aj to, ako vznikol vesmír, ako to, že slnko svieti vždy len na určitú časť planéty, prečo sú niektoré zvieratá len vo vode a iné len na suchu alebo vo vzduchu. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2023, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Schola Gregoriana Pragensis

perexSchola Gregoriana Pragensis je svetoznámy pražský mužský spevácky zbor, ktorý sa venuje stredovekej duchovnej hudbe so zameraním na interpretáciu gregoriánskeho chorálu. Do Rimavskej Soboty zavíta s programom Carolus IV. – Rex et Imperator. Obdobie vlády Karola IV. je pre české krajiny epochou mimoriadneho kultúrneho rozkvetu. Zbor nám 16. 6. 2023 o 19.00 hod. v rímskokatolíckom kostole predstaví farebnú hudobnú mozaiku z repertoáru, ktorý bol úzko spätý s osobou či pôsobením Karola IV. Vstupné: 10€ / 5€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

MUZIKÁL: PACHO – Zbojník z Hybe

Pacho_perexPACHO – Zbojník z Hybe je nové muzikálové spracovanie príbehu náhodného hrdinu a  je paródiou na zbojnícke legendy a  aj na hrdinstvo. Predstavenie Jakuba Nvotu v príťažlivom podobenstve, s hviezdnym hereckým obsadením a prvkami moderného cirkusu sa v RS predstaví 29. 6. o 18.00 hod. Vstupenky v hodnote 35€ sú v predaji v DK a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »