Vianočná burza nápadov a lásky 2017

VB nápadov a lásky 2017 perexNa jednom mieste sústredené všetko, čo zaženie predsviatočný stres a navodí pravú  predvianočnú atmosféru. Taká bude Vianočná burza nápadov a lásky, ktorú nevynecháme ani tento rok.  Jej konanie je naplánované na piatok, 8.12. 2017 v čase od 13.00 hod. do 19.00 hod. na prízemí v Dome kultúry. Na podujatí  sa budú prezentovať šikovní ľudia, organizácie a inštitúcie z mesta  a okolia. Ponúknu rôzne  poctivé ručne vyrobené  veci, vianočné ozdoby, dekorácie, prírodné mydielka,

Čítajte ďalej

Smejko a Tanculienka: Kuk, ani muk!

smejko a tanc. perexÚplne nové predstavenie s najobľúbenejšími chrobáčikmi Smejkom a Tanculienkou pricestuje opäť do nášho mesta. Nezmeškajte predstavenie, už teraz si kúpte lístky pre Vás a Vašich drobcov. Predstavenie bude v utorok, 5.12. o 17.00 hod. v divadelnej sále DK. Príde aj ich kamarát motýlik Huncúlik a spoločne zahrajú nové hity z tretieho DVD Kuk, ani muk!  Predstavenie vhodné od 2 rokov. Vstupné: 8€. Do 12 mesiacov dieťa zdarma na kolenách rodiča. ZŤP zdarma.

Čítajte ďalej

Október v Kine Orbis

perexOktóber bude bohatý na kvalitné filmové snímky, pretože v programe je zaradených 5 filmov 4. ročníka prehliadky festivalového filmu Be2Can a klubový film Brasil. Kto ešte nemal príležitosť vidieť film Čiara, môže tak urobiť aj tento. V maďarskej verzii uvádzame tieto tituly: Blade Runner 2049 a Snehuliak. Dva víkendy po sebe budú patriť hudobnej rozprávke Spievankovo a kráľovná Harmónia. Online predpredaj vstupeniek, info o programe a filmoch môžete nájsť na novej webstránke kina Orbis, ktorá je už rozbehnutá, kliknite tu.
Čítajte ďalej

Dobšinského rozprávkový Gemer 2017

DRG perexV dňoch 25. – 27. 10. bude v Dome kultúry prebiehať 23. ročník  podujatia Dobšinského   rozprávkový  Gemer 2017. Počas troch dní sme hlavne pre detského diváka pripravili divadelné predstavenie Bábkového košického divadla Ako išlo vajce na vandrovku, interaktívne divadlo Láska, dobro a zlo, tvorivé dielne z rôznych odvetví umenia: tanečnú, ľudovú i výtvarnú, vyhodnotenie literárnej súťaže, čítanie najobľúbenejších rozprávok P. Dobšinského v MŠ, či zaujímavé prednášky pre stredoškolskú mládež a večerné divadelné predstavenie Ženba, alebo výlomky z Gogoľa. Podujatie realizujeme s finančnou podporou z verejných zdrojov FPU.
Čítajte ďalej

Csavargófeszt

csavar perexDivadlo, koncert vážnej hudby, improvizačné hry, koncert pre deti, bábková hra. Dva dni (2. – 3. 11. 2017), deväť predstavení (v maďarskom jazyku)! Pre širokú verejnosť máme pripravený v rámci festivalu koncert vážnej hudby Franz Joseph Haydn: Passion. Posledné slová Spasiteľa na kríži v podaní husľového kvarteta si môžete prísť vypočuť vo štvrtok, 2. 11. o 18.00 hod. do reformovaného kostola. Účinkujú: Vavrinecz András / husle, Kisdi Gellért / viola, Mester László / violončelo a Mester András / husle. Vstup zdarma.
Čítajte ďalej

Tvorivá dielňa v MsG s Petrou

Tvorivá dielňa s petrou perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva v sobotu, 21. 10. 2017 o 10.00 – 12.00 hod. na Tvorivú sobotu v galérii s Petrou. Spoločne si prezriete výstavu Henriety Kurčíkovej Tradícia inak a naučíte sa niečo nové o textile. Budete experimentovať a zahráte sa na veľkých dizajnérov aj keď ste ešte maličkí. Dozviete sa, čo je to tapiséria a jednu svoju si aj vytvoríte. Vstupné na jednu dielňu: 2€. Počet účastníkov je limitovaný (10 detí). Na dielne je potrebné sa vopred objednať …

Čítajte ďalej

Miro Jaroš – Ťuki tour 2

perexPo úspešnom, minuloročnom Ťuki tour, pripravil Miro Jaroš so svojou kapelou nový program pre deti a ich rodičov. V pondelok, 13. 11. sa v rámci svojho jesenného turné zastaví u nás v Rimavskej Sobote. Koncert bude o 17.00 hod. v divadelnej sále DK. Nebudú chýbať najznámejšie hity, ani skladby z albumu Pesničky pre (ne)poslušné deti 2. Príďte si s Mirom zatancovať na Šteniatko, Ham Ham stájl či Moje telo alebo snívať pri Ceste do rozprávky! Hlasné spievanie je vítané! Po koncerte bude autogramiáda a fotenie s Mirom aj kohútikom Ťukim. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a cez Ticketportal už teraz.

Čítajte ďalej

Tanečný klub pre deti

perexMáte doma dieťa, ktoré neobsedí a rado tancuje? Neváhajte a prihláste ho do nášho tanečného klubu  Impulz. Krúžok je venovaný deťom od 6 rokov, ale je vhodný aj pre absolventov školských tanečných kurzov.  Zápis bude v utorok, 26. 9. o 16.30 hod.  v Dome kultúry (vchod od kruháča). Stretávajú sa každý utorok od 16.00 hod. Lektorom je skúsený tanečník Pali Imre. Pod jeho vedením sa deti naučia latinsko-americké tance, latino-disco, moderný tanec,  štandardné tance a rôzne choreografie. Dievčatám sa určite zapáči aj latino girls bez partnerov. Bližšie informácie na tel. 5621550.

Čítajte ďalej

Zápis do FS Rimavan a DFS Podkovička

ľudový motívMáte radi folklór? Chcete spoznať nových priateľov, ktorých spája ľudový tanec, hudba a spev? Príďte medzi nás!  Pozývame Vás v piatok, 8. 9. 2017 v čase od 16.00 – 18.00 hod. do Domu kultúry (vchod od tržnice) na zápis do tanečnej a speváckej zložky folklórneho súboru RIMAVAN a Vaše deti do detského folklórneho súboru PODKOVIČKA. Nácviky FS Rimavan sa konajú každú stredu  a piatok od 16.00 – 18.30 hod. Deti z DFS Podkovička sa stretávajú každý pondelok a štvrtok,  15.30  –  17.30 hod.  Bližšie informácie na tel. č. 0905 923 335.

Čítajte ďalej

Kino Orbis v auguste 2017

Schránka01August v kinách bude plný napätia a akcie, inak tomu nebude ani v našom kine Orbis. Veľkú pozornosť púta domáci snímok Čiara so skvelým hereckým obsadením. Z českej produkcie sa môžeme tešiť na obľúbených Svěrákocov a ich nový film Po strništi bos. Hollywood prináša do kín opäť množstvo kvality. Za zmienky stoja filmy ako: Temná veža, Barry Seal: Nebeský gauner alebo aj Logan Lucky: Miliónová lúpež. Detskému divákovi by nemali ujsť rozprávky: Hurvínek a kúzelné múzeum, Emoji film, ale aj Veľká oriešková lúpež. Výnimočne sa bude premietať aj 9 krátkych snímok z Kino Festu Anča.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »