Mestská galéria – otvárací čas

perexMestská galéria Rimavská Sobota otvorená v novom otváracom čase: pondelok 9.00 – 13.00 hod., utorok – piatok, 09.00 -16.00 hod. Vstupné: deti do 6 rokov vstup zdarma / dôchodcovia 0,50€/ žiaci, študenti 1€/ dospelí 2€. Skupinové návštevy zo škôl je nutné ohlásiť vopred na tel.: 047 5624351, e-mail: mestskagaleriars@domkultury-rs.sk. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

neva:DI:vadlo: KOMPOSTSTORY

perexVšetkých malých divákov a ich rodičov pozývame v nedeľu, 10. 9. o 17.00 hod. do Mestskej záhrady na posledné predstavenie v rámci Rozprávkových prázdnin.  Bratislavské neva:DI:vadlo nás zabaví  príbehom o prijatí, tímovej práci a kompostovaní. KOMPOST STORY je bábková činoherná inscenácia vhodná pre deti od 4 – 10 rokov. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa prestavenie uskutoční v Dome kultúry.

Čítajte ďalej

Umenie a príroda vo verejnom priestore RS

LTD_August_perexMestská galéria Rimavská Sobota pozýva Vašich malých umelcov na Letné tvorivé dielne pre deti s názvom UMENIE A PRÍRODA VO VEREJNOM PRIESTORE RIMAVSKEJ SOBOTY. Termíny: AUGUST 2023:  21.8. – 23.8., v čase 9.30 – 12.30 hod.  Letné TD pre deti sú zamerané na spoznávanie nášho mesta, na umelecké diela v jeho verejnom priestore a jeho prírodné časti. Autorkou koncepcie je Gabriela Garlatyová. Lektorkou dielní je Kristína Rimavcová. Vstupné: 5€. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať: : mestska.galeria.rs@gmail.com,  047/562 43 51.

Čítajte ďalej

Komentovaná prehliadka Rodinné mytológie Kepkovcov

perex komentovanáMestská galéria v Rimavskej Sobote pripravila komentované prehliadky Rodinné mytológie Kepkovcov pre žiakov základných, stredných škôl a pre žiakov ZUŠ. Uskutočnia sa 13. 9. o 9.00 pre ZŠ a SŠ a o 15.00 pre ZUŠ v priestoroch MsG na Hlavnom námestí. Prehliadky sa zúčastnia autori výstavy: Juraj Kepka, spoločne s dcérou Ingrid Kepkovou. Galéria pripravila výnimočnú výstavu, ktorá sa viaže k nedávnej histórii mesta Rimavská Sobota. Trojgeneračná výstava predstavuje výtvarnú tvorbu umelcov jednej rodiny.

Čítajte ďalej

JEAN FAVORITKA / Rozprávkové prázdniny

Jean_Favoritka_perexPríbeh jedného z najvýznamnejších francúzskych humoristov a ilustrátorov J.J. Sempého, rozpráva dojemný príbeh o priateľstve, dôvere a ješitnosti a tiež o veľkej láske k cyklistike. Hrdinom činoherno-bábkovej rozprávky pre deti JEAN FAVORITKA je opravár bicyklov, ktorým rozumie telom i dušou no predsa len skrýva jedno veľké tajomstvo. V rámci Rozprávkových prázdnin privítame predstavenie v rimavskosobotskej mestskej záhrade v nedeľu, 6. 8. o 17.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

MAJSTROVSTVÁ SVETA LODNÝCH MODELÁROV

Modelfest perexModelársky klub RC CLUB RS pri MsKS Rimavská Sobota poverený Slovenským modelárskym zväzom a svetovou asociáciou NAVIGA organizuje v termíne 3. – 10. 8. 2023  na vodnej nádrži Zelená voda Kurinec  MAJSTROVSTVÁ SVETA  LODNÝCH  MODELÁROV  kategórie M – E. Sú to rádiom riadené modely rýchlostných lodí poháňané elektrickým a spaľovacím motorom. Oficiálne zahájenie súťaže bude 3. 8. 2023  okolo 11,00 hod. Široká divácka verejnosť má vstup zdarma. Prístup na súťaž je od Rybárskej chaty za oplotením kúpaliska.

Čítajte ďalej

Divadlo Morgonrock: O ČERTOVI KOLOFÓNOVI

perexMarionetová dobrodružná komédia O ČERTOVI KOLOFÓNOVI je potešením pre malých aj veľkých divákov. Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavu v spoločnosti klasických marionetových bábok. Prestavenie Vás zabaví v nedeľu, 20. 8. o 17.00 hod. v Mestskej záhrade. Vstup zdarma. Je vhodné pre deti od 3 rokov, trvá 50 min.  V prípade nepriaznivého počasia sa presunie do Domu kultúry.

Čítajte ďalej

WESTERNOVÝ DEŇ

WestDay23_perexZLATÁ HORÚČKA vypukne v sobotu, 22. 7. od 10.30 hod. v Mestskej záhrade pri amfiteátri. Pre návštevníkov sme pripravili celodenné detské atrakcie: nafukovací  hrad a veľkú šmýkačku, trampolíny, ryžovanie zlata aj s platným certifikátom, streľba z luku, westernové scénky v podaní Túlavých vlkov, súťaže a hry. Bude aj maľovanie na tvár, ktoré zabezpečuje firma Oriflame, či obľúbená jazda na koňoch. Program spestrí vystúpenie country skupín: Južný Wietor, Elektrum a Bluetrend z MsKS. Pre deti sú pripravené aj sladké odmeny a hračky.

Čítajte ďalej

HÁROM AZ IGAZSÁG / TRI PRAVDY

perexTri rozprávky o kráľovi Matejovi. Interaktívne hudobno-tanečné predstavenie divadla Kuttyomfitty Társulat  zavedie svojich divákov do éry kráľa Mateja. Divadlo zavíta do Mestskej záhrady v nedeľu, 16. 7. o 17.00 hod. v rámci projektu Rozprávkové prázdniny 2023. Účinkujú: Mónika Fodor Dobsa a Tamás Dobsa. Dĺžka predstavenia: 45 minút. Predstavenie je v maďarskom jazyku a je vhodné pre škôlkarov, pre I. aj II. stupeň ZŠ. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa uskutoční v Dome kultúry.

Čítajte ďalej

O Z V U K: Malá škola hudobnej improvizácie 2023

OZVUK_23_štvorčekŠtefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie) prichádzajú so štvrtým ročníkom workshopu hudobnej improvizácie.
Tvorivú dielňu s názvom O Z V U K otvárajú 21. – 24. júna, tentokrát na chate v obci Kokava nad Rimavicou, a prihlásiť sa do nej môžu hudobníci bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »