Umenie miesta II. a Laboratórium

perexMestská galéria pozýva všetkých milovníkov výtvarného umenia na prehliadku dvoch výstav. Umenie miesta je projektom umenia vo verejnom prostredí, kde svoje diela predstavia Daniela Krajčová, Erika Szőke, Miroslav Trubač. Druhou je výstava Laboratórium v rámci projektu Škola v galérii / Galéria v škole, ktorá predstavuje návštevníkom súčasné trendy umenia v oblasti nových médií, IA ale aj participatívneho umenia a je určená pre študentov základných a stredných škôl mesta RS. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Letný tábor Veselá veda

perexPočas letných prázdnin, v termíne 15. – 19. 07. 2024 bude u nás prebiehať denný tábor Veselej vedy. Veselá veda zabezpečí program pre Vaše deti od 8.00 hod. (v prípade potreby aj skôr) do 16.00 hod., pomôcky, lektora i asistentov, jedlo (denne teplý obed a olovrant) aj celodenný výlet. Cena tábora je 129€. Prihlášku nájdete na: https://registrace.veselaveda.sk/tabor/

Čítajte ďalej

MIRO JAROŠ – letný koncert

perexTakmer po 3 rokoch prichádza Miro Jaroš, 23. 8. 2024 o 17.00 hod. do amfiteátra v Rimavskej Sobote, aby odohral svoj letný koncert plný hitov a dobrej zábavy! Spolu s kapelou odohrajú koncert, ktorý si užije celá rodina. Pripravte sa na pesničky Tobogan, Disko, Balón, Strašidlá a veľa ďalších. Tancovanie a spievanie sú vítané! Tešíme sa na všetkých! Vstupné: 14€ predpredaj / DK, Kino Orbis, www.kulturars.sk a 16€ v deň koncertu.

Čítajte ďalej

PRASIATKO PIGI A JEHO DOBRODRUŽSTVÁ

perexVšetky deti a ich rodičov pozývame v piatok, 14. 6. 2024 o 17.00 hod. na nádvorie Čierny orol na rozprávkovú komédiu o nezištnej pomoci, priateľstve, ale aj o nekončiacej poriadnej zábave. Predstavenie Teatra Komika: PRASIATKO PIGI A JEHO DOBRODRUŽSTVÁ je hosťom festivalu Divadlo a deti 2024, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Je určené pre deti predškolského aj školského veku  avšak je úžasné aj ako rodinné predstavenie. Tešíme sa na Vás! Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

POSTAV SA ZA SEBA

perexPre všetky deti a ich rodičov sme vo štvrtok, 13. 6. 2024 o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol pripravili skvelý divadelný zážitok v podobe predstavenia POSTAV SA ZA SEBA. Jedinečný príbeh lesných zvierat a tvorov nám odhalí, aké dôležité je postaviť sa za seba a za všetkých, ktorí to potrebujú. Dokonca aj vtedy, keď si myslíte, že to nedokážete. Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2024, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

DIVADLO A DETI 2024

perexCeloštátny festival neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti DIVADLO A DETI sa opäť uskutoční v Rimavskej SobotePočas dvoch júnových dní, 13. -14. 6. 2024, sa v priestoroch rimavskosobotského Domu kultúry stretne viac ako 100 účinkujúcich z celého Slovenska, ktorí predstavia svoje inscenácie detskému publiku i odbornej porote. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Všetky predstavenia na festivale sú bezplatne prístupné verejnosti.

Čítajte ďalej

NOC V GALÉRII

perex nocMestská galéria v Rimavskej Sobote Vás pozýva v sobotu 18. 5. od 18.00 do 21.00 na Noc v galérii. Čo Vás čaká? SWAP-uj v galérii II. Komentovaná prehliadka výstav Umenie miesta II. a Laboratórium. Tvorivé dielne s Kristínou. Audio kútik pre deti aj dospelých.  Čakáme Vás v Mestskej galérii na Hlavnom námestí 5, Rimavská Sobota, info: www.mgrs.sk, facebook Mestská galéria Rimavská Sobota.

Čítajte ďalej

MÁŠA A MEDVEĎ – muzikál pre deti

perexMÁŠA A MEDVEĎ prichádzajú na Slovensko s úplne novou muzikálovou show! Nerozlučná dvojica má pre vás pripravené nové šibalstvá, nové pesničky a hlavne veľa zábavy a smiechu! V Rimavskej Sobote sa s nimi stretneme v sobotu, 18.5. 2024 o 10.00 hod. v DK. Po predstavení sa majú možnosť deti stretnúť a vyfotiť so svojimi obľúbenými postavičkami. Predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

Divadlo Štúdio tanca: Súčasný čo?

perexŠtúdio tanca je jediným divadlom venujúcim sa súčasnému tancu na Slovensku s vlastným umeleckým súborom. V Banskej Bystrici pôsobí od roku 1998. Vo svojom umeleckom zameraní DŠT  razí cestu autorskej tvorby, vznik nových tanečných inscenácií ale ale ich poslaním je aj vzdelávanie. Pripravili fúziu predstavenia vysvetľujúceho súčasný tanec a workshopov, ktoré prispôsobia na mieru študentom miestnych ZŠ, SŠ a ZUŠ. Do Rimavskej Soboty zavítajú v stredu, 15. 5. 2024 o 11.00 hod. s tanenčným predstavením Súčasný ČO? No predsa tanec.

Čítajte ďalej

Dni mesta Rimavská Sobota 2024

Dni mesta 2024 perexV mene vedenia mesta RS vás pozývame v dňoch 3. – 4. 5. 2024 na program v rámci osláv Dní mesta, ktorý sa uskutoční na Hlavnom námestí. V piatok dopoludnia sa predstavia miestne zoskupenia detí, popoludní vystúpia kapely Lojzo, Chiki liki tu-a, Omega revival i Iconito. V sobotu ráno zabaví deti Tomík so svojou Bublirybačkou a zahrajú kapely Buetrend a Južný Wietor z MsKS. Súčasťou programu sú aj jarné trhy, slávnostné zasadnutie MsZ v Dome kultúry a otvorenie výstav v Mestskej galérii.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »