Október v Kine Orbis

perexOktóber bude bohatý na kvalitné filmové snímky, pretože v programe je zaradených 5 filmov 4. ročníka prehliadky festivalového filmu Be2Can a klubový film Brasil. Kto ešte nemal príležitosť vidieť film Čiara, môže tak urobiť aj tento. V maďarskej verzii uvádzame tieto tituly: Blade Runner 2049 a Snehuliak. Dva víkendy po sebe budú patriť hudobnej rozprávke Spievankovo a kráľovná Harmónia. Online predpredaj vstupeniek, info o programe a filmoch môžete nájsť na novej webstránke kina Orbis, ktorá je už rozbehnutá, kliknite tu.
Čítajte ďalej

Tvorivá dielňa v MsG s Petrou

Tvorivá dielňa s petrou perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva v sobotu, 21. 10. 2017 o 10.00 – 12.00 hod. na Tvorivú sobotu v galérii s Petrou. Spoločne si prezriete výstavu Henriety Kurčíkovej Tradícia inak a naučíte sa niečo nové o textile. Budete experimentovať a zahráte sa na veľkých dizajnérov aj keď ste ešte maličkí. Dozviete sa, čo je to tapiséria a jednu svoju si aj vytvoríte. Vstupné na jednu dielňu: 2€. Počet účastníkov je limitovaný (10 detí). Na dielne je potrebné sa vopred objednať …

Čítajte ďalej

Miro Jaroš – Ťuki tour 2

perexPo úspešnom, minuloročnom Ťuki tour, pripravil Miro Jaroš so svojou kapelou nový program pre deti a ich rodičov. V pondelok, 13. 11. sa v rámci svojho jesenného turné zastaví u nás v Rimavskej Sobote. Koncert bude o 17.00 hod. v divadelnej sále DK. Nebudú chýbať najznámejšie hity, ani skladby z albumu Pesničky pre (ne)poslušné deti 2. Príďte si s Mirom zatancovať na Šteniatko, Ham Ham stájl či Moje telo alebo snívať pri Ceste do rozprávky! Hlasné spievanie je vítané! Po koncerte bude autogramiáda a fotenie s Mirom aj kohútikom Ťukim. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a cez Ticketportal už teraz.

Čítajte ďalej

Tanečný klub pre deti

perexMáte doma dieťa, ktoré neobsedí a rado tancuje? Neváhajte a prihláste ho do nášho tanečného klubu  Impulz. Krúžok je venovaný deťom od 6 rokov, ale je vhodný aj pre absolventov školských tanečných kurzov.  Zápis bude v utorok, 26. 9. o 16.30 hod.  v Dome kultúry (vchod od kruháča). Stretávajú sa každý utorok od 16.00 hod. Lektorom je skúsený tanečník Pali Imre. Pod jeho vedením sa deti naučia latinsko-americké tance, latino-disco, moderný tanec,  štandardné tance a rôzne choreografie. Dievčatám sa určite zapáči aj latino girls bez partnerov. Bližšie informácie na tel. 5621550.

Čítajte ďalej

Zápis do FS Rimavan a DFS Podkovička

ľudový motívMáte radi folklór? Chcete spoznať nových priateľov, ktorých spája ľudový tanec, hudba a spev? Príďte medzi nás!  Pozývame Vás v piatok, 8. 9. 2017 v čase od 16.00 – 18.00 hod. do Domu kultúry (vchod od tržnice) na zápis do tanečnej a speváckej zložky folklórneho súboru RIMAVAN a Vaše deti do detského folklórneho súboru PODKOVIČKA. Nácviky FS Rimavan sa konajú každú stredu  a piatok od 16.00 – 18.30 hod. Deti z DFS Podkovička sa stretávajú každý pondelok a štvrtok,  15.30  –  17.30 hod.  Bližšie informácie na tel. č. 0905 923 335.

Čítajte ďalej

Kino Orbis v auguste 2017

Schránka01August v kinách bude plný napätia a akcie, inak tomu nebude ani v našom kine Orbis. Veľkú pozornosť púta domáci snímok Čiara so skvelým hereckým obsadením. Z českej produkcie sa môžeme tešiť na obľúbených Svěrákocov a ich nový film Po strništi bos. Hollywood prináša do kín opäť množstvo kvality. Za zmienky stoja filmy ako: Temná veža, Barry Seal: Nebeský gauner alebo aj Logan Lucky: Miliónová lúpež. Detskému divákovi by nemali ujsť rozprávky: Hurvínek a kúzelné múzeum, Emoji film, ale aj Veľká oriešková lúpež. Výnimočne sa bude premietať aj 9 krátkych snímok z Kino Festu Anča.

Čítajte ďalej

KOBOLD zmena vstupného !

KOBOLD profilovkaMestské kultúrne stredisko Vás pozýva na koncert kapely Kobold, ktorý sa uskutoční v nedeľu, 3. 9. 2017 o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla (Hlavné námestie). Repertoár kapely tvoria detské pesničky s vtipnými textami určené pre každú vekovú skupinu. Zväčša ide o zhudobnené básne, ale v jedinečne odvážnom spracovaní aj také známe skladby, akými sú Iskolatáska (Školská taška), Kiskarácsony, Trabant a mnoho ďalších. Vstupné: 2 €.  Deti do 2 rokov zdarma. Čítajte ďalej

Westernový deň 2017

WD120V sobotu, 12. augusta, vypukne v rekreačnej oblasti Kurinec ozajstná zlatá horúčka! O 10.00 hod. tam totiž štartuje obľúbený Westernový deň. Pre deti i dospelých budú pripravené rôzne súťaže, hry, atrakcie, hudba, tanec – a to všetko v jedinečnej country nálade. Chýbať však nebudú ani tradičné atrakcie – ryžovanie zlata, lasovanie, streľba, maľovanie na tvár, či ukážky country tancov a westernové scénky v podaní Túlavých vlkov. O hudobný program sa postarajú rimavskosobotské country kapely Elektrum a Bluetrend.

Čítajte ďalej

Príbeh rytiera pre najmenších

perexĽudia, ľudkovia, dámy aj urodzené panstvo len čujte: „ Dáva sa na všeobecnú známosť, že divadlo k Vám príde.“ Vo štvrtok, 3. 8. 2017 o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol v Rimavskej Sobote  dvaja potulní komedianti obdarení bohatými hereckými skúsenosťami rozbalia svoju drevenú rikšu. V nej si privezú okrem veľkej kopy originálnych rekvizít svoj Príbeh rytiera, ktorý hľadá obyčajné ľudské šťastie. Toto predstavenie je jarmočným divadlo s prvkami žonglovania, tak trošku šermiarskej zručnosti, interaktivity a malej akrobacie prepletené gagmi, humorom ako aj komediantským kumštom. Zabaví nielen malého diváka, ale na svoje si príde takmer každá veková skupina. Vstupné: 5€ / deti do 2 rokov zdarma. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Čítajte ďalej

Kreatívne leto v galérii

perexMestská galéria si pre najmenších počas júla a augusta pripravila tvorivé dielne „Kreatívne leto v galérii“ s lektorkou Petrou Filipiakovou. Šesť tvorivých dielní je určených pre deti vo veku 6 – 14 rokov. Tri júlové už máme za sebou a čakajú nás tie augustové :-) Vstupné na jedno stretnutie je 3€. Platia aj KP. Na dielne je potrebné vopred sa záväzne objednať, najlepšie osobne v galérii na adrese Hlavné námestie 5, alebo telefonicky na čísle: 047 56 24 351. Informácie vám poskytneme aj e-mailom: mestska.galeria.rs@gmail.com. Tvorivé dielne z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »