SMEJKO A TANCULIENKA – Poď von!

perexA je to tu! Do Rimavskej Soboty zavíta 9. 5. 2023 o 17.00 hod. úplne nové predstavenie s Huncúlikom, Smejkom a Tanculienkou s pesničkami z ich posledného filmu Poď von! Huncúlik doma sedí, nič nerobí a len vylihuje, pretože vonku prší a hrmia blesky. Prekvapia ho zamočení Smejko a Tanculienka a snažia sa ho zabaviť, nič však nepomáha, ale nakoniec vyjde slniečko a všetci môžu ísť spolu von. Vstupné: 12€, predaj vstupeniek v DK a online na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

SPIEVANKOVO: O POVOLANIACH

perexV SPIEVANKOVE sa chystá veľká oslava – Zahrajko oslavuje narodeniny!  Spievanka už od rána rozmýšľa, čo by ho najviac potešilo… Staňte sa súčasťou tajných príprav darčekov a spolu so Stolárom Bobrom, Krajčírom Rakom či Mackom Lackom mu pripravte krásne prekvapenie. Vo štvrtok, 16. 3. 2023 o 17.00 hod. zažijeme v DK veselú narodeninovú oslavu so šťastným koncom! Vstupné 13€, predaj vstupeniek v TIC a na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

TANEČNÝ KURZ PRE DETI

TK deti perexMáte doma dieťa, ktoré sa neustále hýbe a neobsedí? Spolu s Tanečným klubom IMPULZ organizujeme TANEČNÝ  KURZ  PRE  DETI od 6 rokov, aj pre absolventov tanečných kurzov. Príďte so svojimi deťmi na zápis a prvé stretnutie, ktoré bude v pondelok, 20. 2. o 16.30 hod. o DK (vchod E od tržnice). Pod vedením tanečného lektora sa naučia latinsko-americké tance, štandardné  tance, moderné tanečné novinky, nacvičia choreografie pre vystúpenia a pod. Nácviky budú každý pondelok. Dievčatám od 13 rokov sa určite zapáči aj Latino GIRLS – tanečná novinka len pre dievčatá bez partnerov.

Čítajte ďalej

Zmena návštevných hodín v MsG

perex MsGMilí návštevníci a návštevníčky Mestskej galérie v Rimavskej Sobote, z dôvodu energetických opatrení sme nútení zrušiť návštevné hodiny od 9.00 – 17.00 hod. Výstavu je možné navštíviť po dohode v čase otváracích hodín, prípadne s možnosťou dohody návštevy na iný čas. Vašu návštevu, prosím, ohláste vopred na kontakty: mestska.galeria.rs@gmail.com, galeria.kristina@gmail.com, vyplnením formulára, alebo priamo na tel. číslo Mestského kultúrneho strediska Rimavská Sobota: 047 56 21 550. Vstupné: Dospelí: 2€, Deti, žiaci a dôchodcovia: 0,50€. Ďakujeme Vám za pochopenie a Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

Miro Jaroš: LIST JEŽIŠKOVI

perexDarujte si dokonalý sviatočný zážitok pre celú rodinu!!! Všetkých malých i veľkých pozývame vo štvrtok, 1. 12.  o 17.00 hod. do divadelnej sály DK na vianočný koncert Mira Jaroša. Na koncerte odznejú známe hity ako Vo vianočnej pekárni, Príde Mikuláš, Nech už nasneží a veľa ďalších. Čaká nás aj prekvapenie z klobúka, z ktorého si pesničku vytiahnu diváci a tiež špeciálny hosť! Navyše,  každý kto príde, dostane darček!!! Tešíme sa na vás! Vstupné: 14€, predaj vstupeniek v TIC (MsKS) a online www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

Kukučie vajíčko 2

Kakukktojas perexPre milovníkov tanečného umenia sme pripravili mikulášsky darček v podobe nového rodinného predstavenia v podaní Tanečného divadla Mladé srdcia. KUKUČIE VAJÍČKO 2, ktoré spracováva tradičnú tanečnú kultúru národností žijúcich v strednej Európe, v RS privítame 5. 12. 2022 o 18.00 hod. v divadelnej sále DK. Vstupné: 5€ / online na kulturars.sk, osobne v TIC (MsKS) alebo v Kníhkupectve M. Tompu. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Čítajte ďalej

Vianočná burza nápadov a lásky 2022

perexNaša milá a obľúbená Vianočná burza nápadov a lásky je po roku späť !!!  piatok, 9. 12. popoludní od 13.00 hod. na jednom mieste vo foyer DK (od fontány) nájdete najrôznejšie handmade produkty miesntych výrobcov, vystúpenia našich folkloristov, spevákov, hudobníkov, bazár nepotrebných vecí, kníh, hračiek, oblečenia. Nebude chýbať vianočné občerstvenie v podobe pečenej klobásky, punču, vareného vínka, alebo čajíka. Podujatie potrvá do 19.00 hod., vstup zdarma.

Čítajte ďalej

O Z V U K

OZVUK_štvorecŠtefan Szabó (gitara) a Jakub Švejnar (bicie) prichádzajú s tretím ročníkom workshopu hudobnej improvizácie.
Tvorivú dielňu s názvom O Z V U K otvárajú už 21. – 24. septembra v rimavskosobotskom Dome kultúry a prihlásiť sa do nej môžu hudobníci bez ohľadu na ich vek, skúsenosti či hudobný nástroj, ktorému sa venujú.

RS – mesto tolerancie štyroch etník II.

perexProjekt Rimavská Sobota – mesto tolerancie štyroch etník II. realizuje Židovská náboženská obec v spolupráci s nami v Rimavskej Sobote druhýkrát. Prvý ročník, iniciátorom ktorého bol MUDr. Dušan Rybár, sa uskutočnil ešte v roku 2018. Cieľom celodenného podujatia je upriamiť pozornosť na kultúru menšín a etnických skupín žijúcich v regióne s osobitným dôrazom na židovskú, rómsku a maďarskú komunitu, ďalej upozorniť na prejavy extrémizmu a intolerancie. Podujatie z verejných zdrojov podporil FPKNM.O programe ďalej ….

Čítajte ďalej

POD SOBOTSKOU BRÁNOU

PSB PerexPre všetkých milovníkov tradičnej ľudovej kultúry sme pripravili už piaty ročník jednodňového folklórneho festivalu  POD SOBOTSKOU BRÁNOU. Nádvorie Čierneho orla, tak v sobotu, 17.9. ožije miestnym folklórom, v závere dňa podujatie vyvrcholí krásnym profilovým programom pri príležitosti 45. výročia založenia folklórneho súboru PODPOĽANEC v divadelnej sále Domu kultúry o 18.00 hod. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »