Paleta mladých umelcov 2024

perexVýstava s názvom Paleta mladých umelcov je putovná výstava prác žiakov výtvarných odborov ZUŠ z regiónov Novohradu, Gemera a Malohontu. Na 13. ročníku výstavy môžete uvidieť práce žiakov 12 ZUŠ. Svoje práce tam majú aj žiaci z rimavskosobotskej ZUŠ-ky. Výstavu v  Galérii Ganevia môžete navštíviť od 23. 2. do 8.3. 2024. Otvorené v po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

SPIEVANKOVO a zázračný poklad

perexNOVÝ dobrodružný koncert. Každá krajina ukrýva svoje tajomstvo. A krajina Spievankovo nie je výnimkou. Keď boli Spievanka a Zahrajko ešte malí, prisnil sa im nevšedný sen. Sen o truhlici s pokladom, ktorý je ukrytý iba pre nich… Je jasné, že ho musia nájsť. Poďte s nami , v nedeľu 3. 3. 2024 o 17.00 hod. do DK pátrať po poklade k majstrovi netopierovi, ku krtkovi, k čmeliačici a ďalším obľúbeným postavám Spievankova! Vstupné: 14€, predaj vstupeniek v Kine ORBIS, DK a online na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

Smejko a Tanculienka – Zaber a makaj!

perexNeuveríte, chrobáčikovia! Smejko, Tanculienka aj Huncúlik sa v novom predstavení Zaber a makaj! rozhodnú urobiť niečo pre svoje zdravie. A tak sa všetci traja dohodnú, že začnú poctivo cvičiť. Smejko a Tanculienka veria, že aj vy, chrobáčikovia sa tiež pridáte. Príďte si spolu s nimi zacvičiť v nedeľu, 14. 4. o 16.00 hod. do našej divadelnej sály v DK. Vstupné: 14€, predaj vstupeniek online na www.kulturars.sk a v kine Orbis. Predstavenie trvá približne 60 minút a je vhodné pre všetkých od 2 rokov.

Čítajte ďalej

Vianočná burza nápadov a lásky 2023

perexOpäť sme sa rozhodli dať priestor tvorcom lokálnych handmade produktov. Preto hľadáme šikovných ľudí,  organizácie, skupiny študentov, dôchodcov, ktorí niečo krásne vyrábajú: ručná práca, vianočné ozdoby, domáce dobrôtky, prírodné produkty, zdravá strava a pod. a mali by záujem prezentovať sa a ponúknuť svoje výrobky na  VIANOČNEJ BURZE NÁPADOV a LÁSKY v Dome kultúry, ktorú organizujeme v piatok, 8. 12. 2023 popoludní od 13.00 hod. pre všetkých ľudí dobrej vôle. Popoludnie bude popretkávané vystúpeniami našich miestnych folkloristov, spevákov, hudobníkov. Nebude chýbať vianočné občerstvenie v podobe pečenej klobásky, punču, vareného vínka, alebo čajíka.

Čítajte ďalej

Rodinný muzikál PERINBABA

perexBojíte sa, že uprostred decembra ešte nebude snežiť a vy nebudete mať vianočnú náladu? Príďte 14. 12. 2023 o 18.00 do Domu kultúry v Rimavskej Sobote! Bude na vás čakať PERINBABA s Jakubkom a Alžbetkou. Dokážu vám, že Zubatej sa netreba báť. Prídu aj veselí komedianti a s nimi veľa hudby a tanca. A bude aj snežiť! Rozprávkový muzikál je určený všetkým generáciám. Vstupné: 14€, predaj vstupeniek v kine ORBIS a na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

Mestská galéria – otvárací čas

perexMestská galéria Rimavská Sobota otvorená v novom otváracom čase: pondelok 9.00 – 13.00 hod., utorok – piatok, 09.00 -16.00 hod. Vstupné: deti do 6 rokov vstup zdarma / dôchodcovia 0,50€/ žiaci, študenti 1€/ dospelí 2€. Skupinové návštevy zo škôl je nutné ohlásiť vopred na tel.: 047 5624351, e-mail: mestskagaleriars@domkultury-rs.sk. Tešíme sa na Vašu návštevu.

Čítajte ďalej

neva:DI:vadlo: KOMPOSTSTORY

perexVšetkých malých divákov a ich rodičov pozývame v nedeľu, 10. 9. o 17.00 hod. do Mestskej záhrady na posledné predstavenie v rámci Rozprávkových prázdnin.  Bratislavské neva:DI:vadlo nás zabaví  príbehom o prijatí, tímovej práci a kompostovaní. KOMPOST STORY je bábková činoherná inscenácia vhodná pre deti od 4 – 10 rokov. Vstup zdarma. V prípade nepriaznivého počasia sa prestavenie uskutoční v Dome kultúry.

Čítajte ďalej

Umenie a príroda vo verejnom priestore RS

LTD_August_perexMestská galéria Rimavská Sobota pozýva Vašich malých umelcov na Letné tvorivé dielne pre deti s názvom UMENIE A PRÍRODA VO VEREJNOM PRIESTORE RIMAVSKEJ SOBOTY. Termíny: AUGUST 2023:  21.8. – 23.8., v čase 9.30 – 12.30 hod.  Letné TD pre deti sú zamerané na spoznávanie nášho mesta, na umelecké diela v jeho verejnom priestore a jeho prírodné časti. Autorkou koncepcie je Gabriela Garlatyová. Lektorkou dielní je Kristína Rimavcová. Vstupné: 5€. Na tvorivé dielne je potrebné sa vopred objednať: : mestska.galeria.rs@gmail.com,  047/562 43 51.

Čítajte ďalej

Komentovaná prehliadka Rodinné mytológie Kepkovcov

perex komentovanáMestská galéria v Rimavskej Sobote pripravila komentované prehliadky Rodinné mytológie Kepkovcov pre žiakov základných, stredných škôl a pre žiakov ZUŠ. Uskutočnia sa 13. 9. o 9.00 pre ZŠ a SŠ a o 15.00 pre ZUŠ v priestoroch MsG na Hlavnom námestí. Prehliadky sa zúčastnia autori výstavy: Juraj Kepka, spoločne s dcérou Ingrid Kepkovou. Galéria pripravila výnimočnú výstavu, ktorá sa viaže k nedávnej histórii mesta Rimavská Sobota. Trojgeneračná výstava predstavuje výtvarnú tvorbu umelcov jednej rodiny.

Čítajte ďalej

JEAN FAVORITKA / Rozprávkové prázdniny

Jean_Favoritka_perexPríbeh jedného z najvýznamnejších francúzskych humoristov a ilustrátorov J.J. Sempého, rozpráva dojemný príbeh o priateľstve, dôvere a ješitnosti a tiež o veľkej láske k cyklistike. Hrdinom činoherno-bábkovej rozprávky pre deti JEAN FAVORITKA je opravár bicyklov, ktorým rozumie telom i dušou no predsa len skrýva jedno veľké tajomstvo. V rámci Rozprávkových prázdnin privítame predstavenie v rimavskosobotskej mestskej záhrade v nedeľu, 6. 8. o 17.00 hod. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »