Klavírny recitál Jordany Palovičovej

foto Ivona OreškováVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 10. 10. o 19.00 hod. do divadelnej sály, vchod A (od Kauflandu) na klavírny recitál Jordany Palovičovej. Počas koncertu odznejú skladby E. Suchoňa, F. Schuberta, C. Debussyho a I. Szeghyho. Koncert je súčasťou  37. ročníka Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote, ktorú podporil Fond na podporu umenia. Vstupné: 2€ / 1€ pre členov KPH. Členský príspevok na rok 2017 vo výške 2€ môžete uhradiť na koncerte. Ďakujeme.
Čítajte ďalej

Kaschauer Klezmer Band

kkbCyklus koncertov vážnej hudby pod názvom Hudobná jeseň otvorí 5. 9. 2017 vystúpenie košickej skupiny Kaschauer Klezmer Band. Popredná klezmerová kapela sa rimavskosobotskému publiku predstaví o 19:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry (vchod A od Kauflandu). Cieľom kapely je interpretovať klezmerovú (židovskú) hudbu presiaknutú folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, ale aj slovenského a rómskeho folklóru obohatenú o prvky klasickej i modernej hudby. Vstupné: 4€/2€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Klavírni virtuózi

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 16. 5. o 19.00 hod. do divadelnej sály na výnimočný koncert dvoch mladých klavírnych virtuózov zo zahraničia. Predstavia sa Alisa Yajima z Japonska a budapeštiansky klavirista Baráz Ádám. Koncert je súčasťou 37. Hudobnej jari. Vstupné: 4 €/ 2 € pre členov KPH, predaj vstupeniek v MsKS a na mieste. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Fórum rimavskosobotských talentov

perex37. ročník Hudobnej jari pokračuje v utorok, 2. 5. o 19.00 hod. koncertom s názvom Fórum rimavskosobotských talentov. V divadelnej sále DK sa predstavia: Pavel Orosz/gitara, Adriana Známová/spev, Juliana Čarnoká/klavír, Michal Antal/gitara, Alexandra Patakyová/spev, Juliana Čarnoká/klavír, Evamária Reichelová/flauta a Vojtech Botoš/ viola. Klavírna spolupráca: doc. Eva Cáhová, ArtD, Mgr.Eva Čarnoká a Milan Varga DiS.art. Vstupné: 2€/ 1€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste. Koncert podporil z verejných zdrojov FPU.

Čítajte ďalej

Veľkonočný koncert s Petrom Michalicom

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 11. 4. 2017 o 19.00 hod. do rímskokatolíckeho kostola na slávnostný veľkonočný koncert LAUDATE DOMINUM, v ktorom účinkuje husľový virtuóz Peter MICHALICA, sopranistka Stanislava Maggioni, huslista Farhad   Ashumov z Azerbajdžanu a klaviristka Viera Bartošová. Koncert je súčasťou 37. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote, ktorý z verejných zdrojov podporil FPU. Vstupné: 4€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek v MsKS a na mieste. Koncert podporil z verejných zdrojov FPU.

Čítajte ďalej

HARFOVÉ IMPRESIE

perexZačína sa cyklus koncertov vážnej hudby. Všetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 21. 3. o 18.00 hod. do Mestskej galérie na Hlavnom námestí. Uskutoční sa prvý koncert v rámci 37. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote s názvom Harfové impresie.  Na koncerte účinkujú: harfistka Adriana  Antalová, flautistka Soňa  Marečková a sopránistka Henrietta  Lednárová. V programe sú zaradené skladby pre sólovú harfu, pre flautu a harfu, 8 úprav ľudových piesní pre vysoký hlas  a harfu aj skladby, v ktorých účinkujú všetky tri umelkyne spolu. Vstupné: 2€ / 1€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

CLUSTER ENSEMBLE: CHANGING PARTS

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 25. 10. 2016 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na netradičný projekt mladých  hudobníkov zoskupených v súbore CLUSTER ENSEMBLE: CHANGING PARTS. Skladbu  napísal Philip Glass v roku 1970 ako jeden z vrcholov svojho minimalistického obdobia. Glass hral túto skladbu začiatkom 70. rokov so svojim súborom a od tých čias ju už nielenže nehral, ale ani nepočul, pretože nikto iný si ju netrúfol hrať. Súbor CLUSTER ENSEMBLE si trúfol a svetoznámy skladateľ to ocenil. Vstupné: 2€/1€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Violončelové drobnosti majstrov

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby, pozývame v utorok,  8. 11. 2016 o 19.00 hod. na javisko divadelnej sály DK(vchod od tržnice) na koncert dvoch známych osobností hudobného života, violončelistu Jozefa  Podhoranského a klaviristu Ivana  Gajana. Počas koncertu s názvom Violončelové drobnosti majstrov si vypočujeme skladby od takých hudobných velikánov ako Čajkovskij, Rubinštejn, Rachmaninov a iní. Vstupné: 2€ / 1€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Koncert bratov Babjakovcov

perexV stredu, 5. 10. 2016 vystúpia v Rimavskej Sobote vynikajúci operní speváci Martin a Ján Babjak. Na klavíri ich bude sprevádzať Daniel Buranovský. Koncert sa uskutoční o 19.00 hod. v Katolíckom kostole sv. Jána Krstiteľa. V repertoári sa objavia známe skladby z operiet, muzikálové melódie, náboženské i ľudové skladby. Vstupné: 4€ / 2€ pre členov KPH. Koncert je súčasťou 36. ročníka Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote a uskutoční sa s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.  Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Čítajte ďalej

Slovenský komorný orchester

Perex KOVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v piatok, 23. 9. 201 o 19.00 hod. do rímskokatolíckeho kostola na koncert Slovenského komorného orchestra. Jeden z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku si v sezóne 2015/2016 pripomenul 55. výročie svojho založenia. V januári 2016 uskutočnil koncertné turné po Japonsku. Vstupné dobrovoľné. Koncert je súčasťou programu Hudobnej jesene a 34. ročníka Gemersko-malohontského jarmoku.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »