Kaschauer Klezmer Band

kkbCyklus koncertov vážnej hudby pod názvom Hudobná jeseň otvorí 5. 9. 2017 vystúpenie košickej skupiny Kaschauer Klezmer Band. Popredná klezmerová kapela sa rimavskosobotskému publiku predstaví o 19:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry (vchod A od Kauflandu). Cieľom kapely je interpretovať klezmerovú (židovskú) hudbu presiaknutú folklórnymi hudobnými tradíciami východnej Európy, Balkánu, ale aj slovenského a rómskeho folklóru obohatenú o prvky klasickej i modernej hudby. Vstupné: 4€/2€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Klavírni virtuózi

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 16. 5. o 19.00 hod. do divadelnej sály na výnimočný koncert dvoch mladých klavírnych virtuózov zo zahraničia. Predstavia sa Alisa Yajima z Japonska a budapeštiansky klavirista Baráz Ádám. Koncert je súčasťou 37. Hudobnej jari. Vstupné: 4 €/ 2 € pre členov KPH, predaj vstupeniek v MsKS a na mieste. Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Čítajte ďalej

Fórum rimavskosobotských talentov

perex37. ročník Hudobnej jari pokračuje v utorok, 2. 5. o 19.00 hod. koncertom s názvom Fórum rimavskosobotských talentov. V divadelnej sále DK sa predstavia: Pavel Orosz/gitara, Adriana Známová/spev, Juliana Čarnoká/klavír, Michal Antal/gitara, Alexandra Patakyová/spev, Juliana Čarnoká/klavír, Evamária Reichelová/flauta a Vojtech Botoš/ viola. Klavírna spolupráca: doc. Eva Cáhová, ArtD, Mgr.Eva Čarnoká a Milan Varga DiS.art. Vstupné: 2€/ 1€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste. Koncert podporil z verejných zdrojov FPU.

Čítajte ďalej

Veľkonočný koncert s Petrom Michalicom

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 11. 4. 2017 o 19.00 hod. do rímskokatolíckeho kostola na slávnostný veľkonočný koncert LAUDATE DOMINUM, v ktorom účinkuje husľový virtuóz Peter MICHALICA, sopranistka Stanislava Maggioni, huslista Farhad   Ashumov z Azerbajdžanu a klaviristka Viera Bartošová. Koncert je súčasťou 37. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote, ktorý z verejných zdrojov podporil FPU. Vstupné: 4€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek v MsKS a na mieste. Koncert podporil z verejných zdrojov FPU.

Čítajte ďalej

HARFOVÉ IMPRESIE

perexZačína sa cyklus koncertov vážnej hudby. Všetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 21. 3. o 18.00 hod. do Mestskej galérie na Hlavnom námestí. Uskutoční sa prvý koncert v rámci 37. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote s názvom Harfové impresie.  Na koncerte účinkujú: harfistka Adriana  Antalová, flautistka Soňa  Marečková a sopránistka Henrietta  Lednárová. V programe sú zaradené skladby pre sólovú harfu, pre flautu a harfu, 8 úprav ľudových piesní pre vysoký hlas  a harfu aj skladby, v ktorých účinkujú všetky tri umelkyne spolu. Vstupné: 2€ / 1€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

CLUSTER ENSEMBLE: CHANGING PARTS

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 25. 10. 2016 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na netradičný projekt mladých  hudobníkov zoskupených v súbore CLUSTER ENSEMBLE: CHANGING PARTS. Skladbu  napísal Philip Glass v roku 1970 ako jeden z vrcholov svojho minimalistického obdobia. Glass hral túto skladbu začiatkom 70. rokov so svojim súborom a od tých čias ju už nielenže nehral, ale ani nepočul, pretože nikto iný si ju netrúfol hrať. Súbor CLUSTER ENSEMBLE si trúfol a svetoznámy skladateľ to ocenil. Vstupné: 2€/1€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Violončelové drobnosti majstrov

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby, pozývame v utorok,  8. 11. 2016 o 19.00 hod. na javisko divadelnej sály DK(vchod od tržnice) na koncert dvoch známych osobností hudobného života, violončelistu Jozefa  Podhoranského a klaviristu Ivana  Gajana. Počas koncertu s názvom Violončelové drobnosti majstrov si vypočujeme skladby od takých hudobných velikánov ako Čajkovskij, Rubinštejn, Rachmaninov a iní. Vstupné: 2€ / 1€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

Koncert bratov Babjakovcov

perexV stredu, 5. 10. 2016 vystúpia v Rimavskej Sobote vynikajúci operní speváci Martin a Ján Babjak. Na klavíri ich bude sprevádzať Daniel Buranovský. Koncert sa uskutoční o 19.00 hod. v Katolíckom kostole sv. Jána Krstiteľa. V repertoári sa objavia známe skladby z operiet, muzikálové melódie, náboženské i ľudové skladby. Vstupné: 4€ / 2€ pre členov KPH. Koncert je súčasťou 36. ročníka Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote a uskutoční sa s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.  Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Čítajte ďalej

Slovenský komorný orchester

Perex KOVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v piatok, 23. 9. 201 o 19.00 hod. do rímskokatolíckeho kostola na koncert Slovenského komorného orchestra. Jeden z najpopulárnejších súborov v oblasti klasickej hudby na Slovensku si v sezóne 2015/2016 pripomenul 55. výročie svojho založenia. V januári 2016 uskutočnil koncertné turné po Japonsku. Vstupné dobrovoľné. Koncert je súčasťou programu Hudobnej jesene a 34. ročníka Gemersko-malohontského jarmoku.

Čítajte ďalej

Klavírny recitál Bibiany Miškolciovej

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 13. 9. 2016 o 19.00 hod. do Domu kultúry (vchod E od tržnice) na klavírny recitál Bibiány Miškolciovej, ktorá patrí k mimoriadnym talentom v radoch nastupujúcej generácie slovenských koncertných umelcov.  V podaní ešte len 16-ročnej klaviristky s mnohými súťažnými úspechmi doma i v zahraničí si vypočujeme skladby J.S. Bacha, F. Liszta, F. Schopina a tri argentínske tance A. E. Ginasteru.  Vstupné: 2€ / 1€ pre členov Kruhu priateľov vážnej hudby. Predaj vstupeniek na mieste.
Čítajte ďalej

Ďalšia strana »