POD SOBOTSKOU BRÁNOU

perexFolkloristi i milovníci folklóru sa majú na čo tešiť. Hosťom tohtoročného podujatia POD SOBOTSKOU BRÁNOU bude úspešný mládežnícky folklórny súbor MLADOSŤ z Banskej Bystrice, ktorý prinesie do Rimavskej Soboty celovečerný program MIESTO NA ZEMI – OBRAZY Z DOLNEJ ZEME. Tento ročník je výnimočný svojim programom, kde okrem tradičného pásma miestnych folklórnych skupín, trhu remeselníkov či  tvorivých dielní, vystúpi v samostatnom pásme ĽH POKOŠOVCI z Horehronia. Úplnou novinkou je módna prehliadka FOLKLÓRNE PARÁDNICE. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 23. 9. od 13.00 hod. v Dome kultúry!!!

Čítajte ďalej

IFJÚ SZÍVEK: AUTENTIKA

Ifjú Szívek Poster perexPozývame Vás 13. 9.o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na tanečnú inscenáciu Ifjú Szívek/Mladé srdcia: Autentika/vlastný materiál. Predstavenie špičkového profesionálneho folklórneho súboru z Bratislavy poskytne divákom komplexný obraz tradičnej tanečnej a hudobnej kultúry národov a národností žijúcich na území Slovenska.   Vstupné:5 € /predpredaj online na www.kulturars.sk alebo v Kníhkupectve M. Tompu. Podujatie je realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.
Čítajte ďalej

Rimavan oslavuje 50-ku … konečne!

perexUž to neutajíme, musíme vám to povedať: Rimavan oslavuje 50-ku … konečne!  Už má vlastne 51 rokov, ale len teraz prišiel čas na oslavu. Akú?  Takú, ako sa dá v súčasnej situácii.  V piatok, 18. júna 2021 pre vás, milí naši priaznivci, nahráme jubilejný program, zahráme a zaspievame a vy si ho budete môcť čoskoro zo záznamu pozrieť na našej FB stránke. Uvidíte, že sme svieži jubilanti a tešíme sa na ďalšie kroky-roky s Rimavanom.
Čítajte ďalej

POD SOBOTSKOU BRÁNOU

Pod sobotskou bránou perexA je to tu! Po viacerých rokoch sa vracia do Rimavskej Soboty celodenný folklórny festival Pod Sobotskou bránou. !!! Dom kultúry (zmena miesta kvôli nepriaznivému počasiu) ožije v sobotu, 22. 9. tradičnou ľudovou kultúrou a miestnym folklórom, v závere dňa podujatie vyvrcholí tanečným pásmom košického FS ŽELEZIAR a koncertom world music kapely  BANDA. Počas dňa sa návštevníci môžu tešiť na vystúpenia miestnych detských i dospelých folklórnych súborov, ľudových hudieb i  sólistov, stretnutie s ľudovými a umeleckými výrobcami,  prezentáciu tradičných hudobných nástrojov i tvorivé dielne pre deti.  Vstupné na celý deň je 5€ pre dospelého a 3€ pre dieťa.
Čítajte ďalej

Folklórny večer

Folklórny večer perexVšetkých milovníkov folklóru, ľudových tancov a hudby srdečne pozývame na Folklórny večer, v piatok, 10.11. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK. Účinkujú: deti z DFS Hájiček, Hájik, Lieskovček, Podkovička,  folklórni nadšenci z FS Háj, Rimavan, FS Vepor a spevácke skupiny ŽSSk Skaliny, MSSk Húžava. Hosťom programu bude ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova.  Vstupné: 2€, predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

Zápis do FS Rimavan a DFS Podkovička

ľudový motívMáte radi folklór? Chcete spoznať nových priateľov, ktorých spája ľudový tanec, hudba a spev? Príďte medzi nás!  Pozývame Vás v piatok, 8. 9. 2017 v čase od 16.00 – 18.00 hod. do Domu kultúry (vchod od tržnice) na zápis do tanečnej a speváckej zložky folklórneho súboru RIMAVAN a Vaše deti do detského folklórneho súboru PODKOVIČKA. Nácviky FS Rimavan sa konajú každú stredu  a piatok od 16.00 – 18.30 hod. Deti z DFS Podkovička sa stretávajú každý pondelok a štvrtok,  15.30  –  17.30 hod.  Bližšie informácie na tel. č. 0905 923 335.

Čítajte ďalej

Hľadáme malých tanečníkov do DFS Podkovička

podkovicka-perexDetský folklórny súbor Podkovička pri MsKS  pozýva všetkých malých záujemcov o folklór na zápis do tanečnej zložky, ktorý sa  uskutoční v piatok 16. 09. 2016 od 16.00 do 17.00  hod. v Dome kultúry (vchod E). Nácviky budú prebiehať každý pondelok  a štvrtok od 15.00 – 16.30 hod. Bližšie informácie na tel. č. 0905 923 335, V. Petrinec, vedúci FS Rimavan.

Čítajte ďalej

Hľadáme tanečníkov a spevákov do FS Rimavan

rimavan-perexFolklórny súbor RIMAVAN pri MsKS  pozýva všetkých záujemcov o folklór a ľudové tradície na zápis do tanečnej a speváckej zložky, ktorý sa  uskutoční v stredu 14. 09. 2016 od 16.00 hod. v Dome kultúry (vchod E). Chceš spoznať  nových priateľov, ktorých spája ľudový tanec, hudba a spev? Príď medzi nás! Nácviky súboru sa konajú  každú stredu  a piatok od 16.30 – 18.30 hod. Bližšie informácie na tel. č. 0905 923 335, V. Petrinec, vedúci FS Rimavan.

Čítajte ďalej

Galaprogram ÚJ GÖMÖR: 20. výročie

uj gomor perexSrdečne Vás pozývame v sobotu, 28. novembra o 18.00 hod. v divadelnej sále DK na galaprogram Folklórneho súboru Új Gömör, ktorým oslávi 20. výročie svojej existencie. Počas večera vystúpi aj miestny detský folklórny súbor Kis Gömör, folklórny súbor Borostyán z Drnavy a ľudová kapela z Maďarskej republiky s primášom Pálházy Bence. Vstupné dobrovoľné.

Čítajte ďalej

FS Rimavan oslávi 45. výročie

Rimavan perexFolklórny súbor Rimavan pôsobiaci pri MsKS v Rimavskej Sobote pripravil na sobotu 24. októbra 2015 o 18:00 hod. slávnostný galaprogram pri príležitosti  45. výročia svojho založenia.  Program bude plný folklórnej hudby, spevu a tanca, bude prierezom tvorby FS Rimavan,  aj prechádzkou  folklórnym Gemerom,  Malohontom a Podpoľaním.  Predstavia sa juniori, aj hrdí nositelia folklórnej tradície, Rimavanci seniori. Programom bude sprevádzať Stanka Pázmanyová – Kašperová. Vstupné: 2€, deti a dôchodcovia 1€.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »