Ľudová hudba Ďatelinka z Podpoľania

Ďatelinka perexKultúrne leto HOT ART spestrí ľudová hudba Ďatelinka z Podpoľania. Pozývame Vás vo štvrtok, 24. 8. 2017 o 18.00 hod. na nádvorie Čierny orol na koncert ľudovej hudby Ďatelinka s primášom Ondrejom Molotom, speváckymi zložkami i sólistami. Zelený štvorlístok oddávna v ľudovej tradícii symbolizuje šťastie a veru že to bol šťastný krok pre tých Detvanov, ktorí boli pri zrode Ďatelinky v roku 1971 – lebo toto úspešné muzikantské zoskupenie, nadväzujúce na  tradície podpolianskych sláčikových muzík patrí aj dodnes medzi najtypickejšie, najpozoruhodnejšie na Podpoľaní, aj na celom Slovensku a v zahraničí. Vstupné: 4€, predaj vstupeniek v TIC a MsKS.

Čítajte ďalej

Bažant Kinematograf opäť v Rimavskej Sobote

perexový obrázokFilmové autobusy Bažant Kinematograf sa už po pätnásty raz vydali na cestu po Slovensku. Do 3. septembra navštívia 29 slovenských miest a divákom privezú kolekciu ďalších piatich celovečerných slovenských a českých filmov. Tradičnou zastávkou bude aj tento rok Rimavská Sobota. Od 24. – 27. 8. sa na Hlavnom námestí budú premietať štyri kvalitné snímky českej a slovenskej kinematografie: Baba z ľadu, Sedem zhavranelých bratov, Učiteľka a Teória tigra. Premietanie začína každý večer o 20.30 hod. Vstup je zdarma. Tešíme sa na Vás.

Čítajte ďalej

KOBOLD v Rimavskej Sobote

KOBOLD profilovkaMestské kultúrne stredisko Vás pozýva na koncert kapely Kobold, ktorý sa uskutoční v nedeľu, 3. 9. 2017 o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla (Hlavné námestie). Repertoár kapely tvoria detské pesničky s vtipnými textami určené pre každú vekovú skupinu. Zväčša ide o zhudobnené básne, ale v jedinečne odvážnom spracovaní aj také známe skladby, akými sú Iskolatáska (Školská taška), Kiskarácsony, Trabant a mnoho ďalších. Vstupné: 5 € (Rodinný lístok: 20 € = 2 dospelí + 3-5 detí. Deti do 2 rokov zdarma.). Čítajte ďalej

Stand –up comedy show Temné Kecy

perexMiluješ sa zabávať tak, že si myslia, že si nesvojprávny? Tak si na správnom mieste. Temné Kecy totiž robia najtemnejší humor na scéne a to je to, čo chceš podporiť, tak si zakúp lístok na najdrsnejšiu a najpredávanejšiu stand-up comedy show v Rimavskej Sobote a veríme, že sa v utorok 12. 9. o 19.00 hod.  vidíme v Čiernom orlovi! Účinkujú: Ivo Ladižo Ladižinský, Jerry Veľmajster Szabó, Fučo Mariňák Rybička a špeciálny stan up hosť. Vstupné: 15€, predpredaj v TIC a MsKS aj cez predpredaj.sk.

Čítajte ďalej

Westernový deň 2017

WD120V sobotu, 12. augusta, vypukne v rekreačnej oblasti Kurinec ozajstná zlatá horúčka! O 10.00 hod. tam totiž štartuje obľúbený Westernový deň. Pre deti i dospelých budú pripravené rôzne súťaže, hry, atrakcie, hudba, tanec – a to všetko v jedinečnej country nálade. Chýbať však nebudú ani tradičné atrakcie – ryžovanie zlata, lasovanie, streľba, maľovanie na tvár, či ukážky country tancov a westernové scénky v podaní Túlavých vlkov. O hudobný program sa postarajú rimavskosobotské country kapely Elektrum a Bluetrend.

Čítajte ďalej

Príbeh rytiera pre najmenších

perexĽudia, ľudkovia, dámy aj urodzené panstvo len čujte: „ Dáva sa na všeobecnú známosť, že divadlo k Vám príde.“ Vo štvrtok, 3. 8. 2017 o 17.00 hod. na nádvorí Čierny orol v Rimavskej Sobote  dvaja potulní komedianti obdarení bohatými hereckými skúsenosťami rozbalia svoju drevenú rikšu. V nej si privezú okrem veľkej kopy originálnych rekvizít svoj Príbeh rytiera, ktorý hľadá obyčajné ľudské šťastie. Toto predstavenie je jarmočným divadlo s prvkami žonglovania, tak trošku šermiarskej zručnosti, interaktivity a malej akrobacie prepletené gagmi, humorom ako aj komediantským kumštom. Zabaví nielen malého diváka, ale na svoje si príde takmer každá veková skupina. Vstupné: 5€ / deti do 2 rokov zdarma. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Čítajte ďalej

MILO KRÁĽ BAND s Barborou Švidraňovou – ZRUŠENÉ!!!

perex Po dvoch rokoch kapela Milo Kráľ band opäť zavíta do Rimavskej Soboty s novým projektom Telegramy. Koncert bude v piatok 18. 8. 2017 o 20.00 hod. na nádvorí Čierny orol. Kapela je sústredená okolo herca, skvelého muzikanta a skladateľa Mila Kráľa, ktorý je televíznym divákom známy hlavne z účinkovania v seriáloch Búrlivé víno (Erik Halada), Ordinácia v ružovej záhrade, Kolonáda, Doktorka Emma, Vdova, či Nevinní… Spolu s bratom Radovanom “Bady” Kráľom a herečkou a speváčkou Barborou Švidraňovou naspievali už druhý album s názvom TELEGRAMY, ktorý nahrali spolu s kapelou MKB. Vstupné: 10€, predpredaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Čítajte ďalej

Maďarská rocková legenda KARTHAGO

karthago perexPozývame všetkých milovníkov rockovej hudby na koncert skutočnej rockovej legendy  známej nielen v Maďarsku ale v celej Európe, kapely KARTHAGO. 38 rokov hrá v tej istej zostave a má tisíce fanúšikov vo veku od 25 až do 60 rokov. Jej koncert bude v Amfiteátri v Rimavskej Sobote v piatok, 28. júla o 21.00 hod. Pred nimi zahrá rožňavský SEXIT a rimavskosobotská skupina STILLBURNS. Predkapely začínajú hrať od 18.00 hod. Vstupné v predpredaji 10€ v MsKS a Kníhkupectve M. Tompu / 13€ na mieste.

Čítajte ďalej

Zábavné dopoludnie na Kurinci

perex kurinecČo? Zábavné popoludnie v areáli kúpaliska pre všetkých malých aj veľkých už tento piatok, 21. 7. od 10.00 hod. Priamo pri bazénoch vás čaká lekvárová búrka s RISO-R, maľovanie na tvár s ORIFLAME, tombola, súťaže a hry pre deti, tančeky, sladké odmeny a skvelá zábava. Tak neváhajte, zbaľte deti a príďte sa okúpať. O deti sa postaráme :-) vy budete relaxovať.

Čítajte ďalej

Džentlmenská šou DIRTYY BOYZZ nebude!

perexZ dôvodu malého záujmu sa v Rimavskej Sobote nebude konať plánované vystúpenie LEN PRE ŽENY TOUR 2017 – Hollywoodska Noc. V prípade záujmu, môžete so zakúpenými vstupenkami navštíviť predstavenie v Bratislave, ktoré sa koná v sobotu, 24. 6. 2017 a to ako VIP hosťka :-) Ostatným vrátime peniaze za zakúpené lístky a za nepríjemnosti sa ospravedlňujeme. Ďakujeme za pochopenie.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »