Pál Feri Rimaszombatban

pál Feri perexPondelok, 10. 6. 2024 o 18.00 hod. bude v divadelnej sále DK prednáška s katolíckym farárom Feri Pálom, držiteľom Ceny Prima Primissima, známym a uznávaným odborníkom na duševné zdravie. Jeho motivačné prednášky a knihy sú obľúbené rovnako medzi mladými a staršími. V Rimavskej Sobote si vypočujeme jeho prednášku o tom, ako zachovať vnútorný pokoj v búrlivých časoch. Vstupenky na stretnutie s Feri Pálom si môžete zakúpiť v Kníhkupectve M. Tompu, v kine Orbis, v DK a online www.kulturars.sk. Tešíme sa na Vás !

Čítajte ďalej

Workshop – brušná diastáza

perexV sobotu, 6. 4. o 15.00 hod. v baletnej sále DK bude workshop v maďarskom jazyku s Katalin Nagy Mács na zaujímavú tému: brušná diastáza, s ktorou sa po pôrode stretáva viac ako polovica rodičiek. Na prvom stretnutí odborne kvalifikovaná cvičiteľka porozpráva záujemcom príčiny a príznaky problému. Jedna účinná možnosť ako bojovať s diastázou je špeciálne cvičenie, ktoré plánujeme po workshope zaradiť do našej ponuky pohybových aktivít !

Čítajte ďalej

Hiraxova prednáška o vzťahoch

baričák perexPozývame Vás v stredu, 10. 10. o 18.00 hod. do DK na motivačnú prednášku Pavla „Hirax“ Baričáka. Autor úspešných kníh sa vo svojej prednáške zameria na vzťahy, rozchod, neveru, žiarlenie, strachy, prítomný okamih, sebaprijatie, odpustenia sebe a iným, spoznanie sa, zrkadlenia sa s rodičmi, výchovu zameranú na rešpektovanie detskej duše a určovania hraníc nemocenským prístupom. Vstupné predpredaj 6€ /na mieste 8€, ZŤP a študenti 4€ – iba na mieste. Predpredaj v MsKS a TIC od pondelka 10.10.2018.
Čítajte ďalej

KONFERESKA

K maléMestské kultúrne stredisko Vás srdečne pozýva na regionálnu multižánrovú konferenciu, ktorá inšpiruje, motivuje a vyzýva mladých ľudí k zamysleniu sa. Nad sebou, svojimi cieľmi, záujmami a hodnotami, nad priestorom, v ktorom žijú, ale aj nad aktuálnymi spoločenskými problémami. KONFERESKA sa uskutoční vo štvrtok, 24. mája 2018 od 9:00 hod., v divadelnej sále Domu kultúry. Vstup voľný.
Čítajte ďalej

Ekotopfilm – Envirofilm 2016

13346920_1234036266636777_3820175492441778459_nMedzinárodný filmový festival Ekotopfilm – Envirofilm 2016 mieri do Rimavskej Soboty! Kvalitné dokumenty zaoberajúce sa problematikou trvalo udržateľného rozvoja, či ochrany životného prostredia, si budete môcť pozrieť už v stredu, 12. 10. od 17.00 – 21.30 hod. v rimavskosobotskom Kine Orbis. Festivalový deň však štartuje už doobeda (8.30 – 12.30 hod.) programom pre základné a stredné školy, prostredníctvom ktorého budú môcť žiaci hravou formou načerpať nové vedomosti. Súčasťou podujatia bude aj prednáška na tému „Všetko, čo ste chceli vedieť o odpadoch“. Vstup na jednotlivé projekcie je voľný. Podrobný program nájdete v texte.

Čítajte ďalej

Peter Konečný je späť!

PKPo úspešnej prednáške z dejín kinematografie sa známy filmový kritik vracia do Rimavskej Soboty s témou Najzaujímavejšie svetové filmové a televízne reklamy. Šéfredaktor portálu kinema.sk si pre vás pripravil viac ako 120 reklám, ktoré považuje za výnimočné v symbióze kreatívy a prevedenia. Audiovizuálna smršť sa rozpúta v piatok, 9. 9. 2016, o 19:00 hod. v bábkovej sále Domu kultúry. Pozrieme si najoceňovanejšie kreatívy, zakázané koncepty, komparatívne provokácie, najlepšie virálne videá, japonské bizarnosti a samozrejme najvtipnejšie reklamné kampane. Nechajte sa zviesť dobrou reklamou. Vstupné: 3€. Predpredaj v TIC a MsKS. Čítajte ďalej

Zdravý životný štýl – Mýty a omyly

Zdravý životný štýlSrdečne Vás pozývame na prednášku s názvom Zdravý životný štýl – Mýty a omyly, ktorá sa uskutoční vo štvrtok, 18. 2. o 17:00 hod. v bábkovej sále Domu kultúry (vstup cez Dekáč). Expertka na chudnutie a fitnes trénerka Eva Černá Vám poradí, ako vniesť do Vašich životov rovnováhu, pokoj, zdravie a harmóniu. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej