Smejko a Tanculienka

smejko-perexChrobáčikovia Smejko a Tanculienka prichádzajú do Rimavskej Soboty s úplne novým hudobným predstavením „Kde bolo, tam bolo“ s novými pesničkami. S novými kostýmami, novou scénou a hlavne úplne novými rozprávkovými pesničkami z nového DVD. Spolu s deťmi navštívia v stredu, 19. 10. 2016 o 17.00 hod. krajinu rozprávok. Samozrejme, že chrobáčikom zahrajú aj známe hity a na záver sa s nimi vyfotia. Vstupné: 7€. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Čítajte ďalej

Dobšinského rozprávkový Gemer 2016

perexV dňoch 19. – 21. 10. 2016 sa bude v Dome kultúry konať 22. ročník podujatia, ktoré uchováva tradície slovenskej ľudovej rozprávky pod príznačným názvom Dobšinského rozprávkový Gemer. Program trojdňového podujatia pozostáva z aktivít adresovaných rôznym vekovým kategóriám: predstavenie divadla Actores: Prešibaný kocúr v čižmách, rodinné predstavenie Smejko a Tanculienka: Kde bolo tam bolo, vyhodnotenie literárnej súťaže, literárne pásmo, program pre seniorov i prednášky, všetko na tému Rozprávka večne živá.

Čítajte ďalej

Rodina – chlieb náš každodenný

perexPozývame Vás v piatok, 21. 10. o 14.00 hod. do podkrovia Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote na literárne pásmo, prózu podfarbenú priliehavou poéziou „Rodina – chlieb náš každodenný“ so spisovateľkou Máriou Pomajbovou a poetkou Jozefínou Hrkotovou-Hladkou. Vstup zdarma.  Obe diela sú hlboko ľudské a vzájomne sa dopĺňajú. Možno aj preto už bolo vykonaných viac ako sto stretnutí. Po odznení literárneho vystúpenia je možné klásť otázky, prípadne i kúpiť knižočku podľa záujmu.

Čítajte ďalej