Zaostrené na rodinu / Rozprávkové prázdniny

Rozprávkové prázdniny perexV spolupráci s OZ Oxymoron sme pripravili bohatý program pre prázdninujúce deti a ich rodičov. Počas letných mesiacov pozývame najmenších na divadelné predstavenia, Westernový deň i na tvorivé dielne v Mestskej galérii. Najbližšie sa môžeme tešiť na celodenné rodinné podujatie Westernový deň, ktorý sme pripravili už túto sobotu, 21. 7. od 10.00 hod. pre malých kovbojov v Mestskej záhrade. Plagát na celé leto si pozrite tu.

Čítajte ďalej

Letné poznávacie tvorivé dielne

tvoriva sobota s petrou maj 2018Mestská galéria Rimavská Sobota pozýva deti na Letné poznávacie tvorivé dielne s lektorkou Petrou Filipiakovou, ktoré sa uskutočnia v dňoch 21. – 24. 8. 2018 o 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch galérie na Hlavnom námestí. Počet účastníkov je limitovaný (20 detí) a preto je potrebné vopred sa nahlásiť priamo v MG, telefonicky 5624351, alebo mailom mestska.galeria.rs@gmail.com. Vstupné: 3€, všetky výtvory si účastníci odnesú domov. Tvorivé dielne vznikli s podporou FPU.

Čítajte ďalej

Letná škola kreslenia v MsG

LŠK perexMestská galéria pozýva mladých umelcov do Letnej školy kreslenia, ktoré bude viesť lektorka Nikola Černá. Mladé talenty čakajú hodiny plné kreativity, zábavy a rozvoja kresliarskych schopností. Počas dvojhodinových stretnutí  (9.00 – 11.00 hod.) sa budete venovať mnohým umeleckým a remeselným aktivitám, oboznámime sa s novými  i starými maliarskymi technikami, ktoré zakončíme finálnym dielom. Vstupné: 4€.  Termíny: 23. – 27. 7.; 30. – 31. 7.; 6. – 7. 8.; 13. – 17. 8. 2018.

Čítajte ďalej

Az élet és a halál vize

perexVšetkých malých milovníkov bábok, divadla a veselých pesničiek pozývame v nedeľu, 12. 8. o 18.00 hod. na nádvorie Čierny orol, kde na nich čaká interaktívna bábková hra v maďarskom jazyku. Dvojica Écsi Gyöngyi a Kováts Marcell zahrajú Palócku ľudovú rozprávka o princovi Jankovi a krásnej Helene a o tom, koľko múdrych rozhodnutí musí človek urobiť k tomu, aby sa dostal k vode života. Vstupné: 2€, deti do 2 rokov zdarma, predaj vstupeniek len na mieste.
Čítajte ďalej

Klaun hudobníkom

Klaun_perexV spolupráci s OZ Oxymoron sme pripravili bohatý program pre prázdninujúce deti a ich rodičov. Počas letných mesiacov pozývame najmenších na divadelné predstavenia i na tvorivé dielne v Mestskej galérii. Najbližšie sa môžeme tešiť na klauniádu Teater Komika, ktorá poteší všetkých malých návštevníkov kúpaliska Kurinec v piatok, 3.8. o 14.00 hod.  Klaun Adyno im prinesie veľa dobrej nálady a smiechu. Chce sa stať muzikantom, čo sa mu hádam spoločným úsilím s deťmi aj podarí.

Čítajte ďalej

Čaro vody

caro-vody-perexOriginálne adventné naladenie sa na prichádzajúci čas Vianočných sviatkov cez zázračný SVET VODY- prostej i tajomnej zároveň. Príďte sa zvnútorniť, stíšiť a naplniť pokojom, údivom i krásou popri neobyčajných prejavoch vodného tekutého živlu. V pondelok, 12.12. 2016 o 18.00 hod. nás v Dome kultúry čaká  inšpirujúce priblíženie k vlastnej PODSTATE VODY cez zážitok pohybu, zvukov, chvenia i farieb s Petrom Živým.Podujatie je súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktoré realizujeme s finančnou podporou BBSK.

Čítajte ďalej

Adventné tvorivé dielne pre rodiny

perex-dielneMestské  kultúrne stredisko pripravilo v adventnom období štyri tvorivé dielne s remeselníkmi z fiľakovského Motolla, s ktorými si deti a ich rodinní príslušníci vyrobia rôzne vianočné ozdoby a ručne vyrobené darčeky. Tvorivé dielne sú zimným pokračovaním projektu Zaostrené na rodinu, ktorý MsKS realizuje s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Program adventných tvorivých dielní bude pozostávať zo štyroch stretnutí, ktorých  program si pozrite ďalej.

Čítajte ďalej

Smejko a Tanculienka

smejko-perexChrobáčikovia Smejko a Tanculienka prichádzajú do Rimavskej Soboty s úplne novým hudobným predstavením „Kde bolo, tam bolo“ s novými pesničkami. S novými kostýmami, novou scénou a hlavne úplne novými rozprávkovými pesničkami z nového DVD. Spolu s deťmi navštívia v stredu, 19. 10. 2016 o 17.00 hod. krajinu rozprávok. Samozrejme, že chrobáčikom zahrajú aj známe hity a na záver sa s nimi vyfotia. Vstupné: 7€. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Čítajte ďalej

Rodina – chlieb náš každodenný

perexPozývame Vás v piatok, 21. 10. o 14.00 hod. do podkrovia Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote na literárne pásmo, prózu podfarbenú priliehavou poéziou „Rodina – chlieb náš každodenný“ so spisovateľkou Máriou Pomajbovou a poetkou Jozefínou Hrkotovou-Hladkou. Vstup zdarma.  Obe diela sú hlboko ľudské a vzájomne sa dopĺňajú. Možno aj preto už bolo vykonaných viac ako sto stretnutí. Po odznení literárneho vystúpenia je možné klásť otázky, prípadne i kúpiť knižočku podľa záujmu.

Čítajte ďalej

PACI PAC – pesničky pre vaše detičky

perexVšetkých maličkých i väčších, pozývame v nedeľu, 11. 9. 2016 o 18.00 hod. na nádvorie Čierneho orla na detský hudobný projekt PACI PAC. Zaznejú všetky známe pesničky, nebude chýbať Vodník Ferko, zaskáčeme si s Opicou, povozíme sa vláčikom, naučíme najmenších tlieskať aj počítať do 10. Povieme si rozprávku a zatancujeme si pokiaľ budeme vládať. Po koncerte sa spolu odfotíme a rozdáme deťom darček na pamiatku. Lístky v predpredaji v hodnote 5€ si môžete zakúpiť v MsKS a TIC, deti do 2 rokov majú vstup zdarma. Predstavenie je súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktorý finančne podporil BBSK.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »