Čaro vody

caro-vody-perexOriginálne adventné naladenie sa na prichádzajúci čas Vianočných sviatkov cez zázračný SVET VODY- prostej i tajomnej zároveň. Príďte sa zvnútorniť, stíšiť a naplniť pokojom, údivom i krásou popri neobyčajných prejavoch vodného tekutého živlu. V pondelok, 12.12. 2016 o 18.00 hod. nás v Dome kultúry čaká  inšpirujúce priblíženie k vlastnej PODSTATE VODY cez zážitok pohybu, zvukov, chvenia i farieb s Petrom Živým.Podujatie je súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktoré realizujeme s finančnou podporou BBSK.

Čítajte ďalej

Adventné tvorivé dielne pre rodiny

perex-dielneMestské  kultúrne stredisko pripravilo v adventnom období štyri tvorivé dielne s remeselníkmi z fiľakovského Motolla, s ktorými si deti a ich rodinní príslušníci vyrobia rôzne vianočné ozdoby a ručne vyrobené darčeky. Tvorivé dielne sú zimným pokračovaním projektu Zaostrené na rodinu, ktorý MsKS realizuje s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Program adventných tvorivých dielní bude pozostávať zo štyroch stretnutí, ktorých  program si pozrite ďalej.

Čítajte ďalej

Smejko a Tanculienka

smejko-perexChrobáčikovia Smejko a Tanculienka prichádzajú do Rimavskej Soboty s úplne novým hudobným predstavením „Kde bolo, tam bolo“ s novými pesničkami. S novými kostýmami, novou scénou a hlavne úplne novými rozprávkovými pesničkami z nového DVD. Spolu s deťmi navštívia v stredu, 19. 10. 2016 o 17.00 hod. krajinu rozprávok. Samozrejme, že chrobáčikom zahrajú aj známe hity a na záver sa s nimi vyfotia. Vstupné: 7€. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Čítajte ďalej

Rodina – chlieb náš každodenný

perexPozývame Vás v piatok, 21. 10. o 14.00 hod. do podkrovia Knižnice Mateja Hrebendu v Rimavskej Sobote na literárne pásmo, prózu podfarbenú priliehavou poéziou „Rodina – chlieb náš každodenný“ so spisovateľkou Máriou Pomajbovou a poetkou Jozefínou Hrkotovou-Hladkou. Vstup zdarma.  Obe diela sú hlboko ľudské a vzájomne sa dopĺňajú. Možno aj preto už bolo vykonaných viac ako sto stretnutí. Po odznení literárneho vystúpenia je možné klásť otázky, prípadne i kúpiť knižočku podľa záujmu.

Čítajte ďalej

PACI PAC – pesničky pre vaše detičky

perexVšetkých maličkých i väčších, pozývame v nedeľu, 11. 9. 2016 o 18.00 hod. na nádvorie Čierneho orla na detský hudobný projekt PACI PAC. Zaznejú všetky známe pesničky, nebude chýbať Vodník Ferko, zaskáčeme si s Opicou, povozíme sa vláčikom, naučíme najmenších tlieskať aj počítať do 10. Povieme si rozprávku a zatancujeme si pokiaľ budeme vládať. Po koncerte sa spolu odfotíme a rozdáme deťom darček na pamiatku. Lístky v predpredaji v hodnote 5€ si môžete zakúpiť v MsKS a TIC, deti do 2 rokov majú vstup zdarma. Predstavenie je súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktorý finančne podporil BBSK.

Čítajte ďalej

Koncert maďarskej kapely pre deti ALMA

alma perexSrdečne pozývame maďarsky hovoriace deti v nedeľu, 14. 8. 2016 o 18.00 hod. do Čierneho orla na koncert kapely Alma Zenekar. Jedna z najobľúbenejších maďarských kapiel, ktorá svoju tvorbu adresuje deťom, má dvadsaťročnú tradíciu. Na ich interaktívnych koncertoch sa veľa tancuje a smeje. Sú tak obľúbení, že ich koncerty sú často vypredané už v predpredaji. Predpredaj v MsKS a v Kníhkupectve M. Tompu. Vstupné 5 € (deti do 2 rokov majú vstup zdarma). Projekt je súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktoré finančne podporil BBSK.

Čítajte ďalej

Tvorivé dielne pre deti

1prazdninova dielna pre detiPOZOR ZMENA!!!
Milí priatelia, nanešťastie nevieme zorganizovať dielne v pôvodne uvedené termíny. Tvorivé dielne prekladáme na PONDELOK 25. JÚLA A SOBOTU 30. JÚLA. Začíname o 9.00 a končíme o 12.00. Na tvorivé dielne sa môžte prihlásiť telefonicky na 047 56 24 351 alebo osobne na adrese galérie Hlavné námestie 5. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na tvorivé stretnutie. Tvorivé dielne sú súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktorý finančne podporil BBSK

Grimmovci, zaklati bratia

perexVeľkých, menších, najmenších pozývame  v nedeľu, 24.7. o 18.00 hod. do Čierneho orla na magické predstavenie Grimmovci, zakliati bratia, ktoré je plné kúziel, vizuálnych efektov a neočakávaných prekvapení. Na svoje si príde celá rodina. Divadlo ZkuFraVon – Andrej Šoltés a Martin Meľo, známi aj z televíznych obrazoviek, získali cenu „Zlatý Gunár“ v kategórii „Produkcia pre deti a mládež“ na festivale Kremnické Gagy 2013. Vstupné: 5€ / deti do 2 rokov zdarma. Predpredaj v MsKS a TIC. V prípade nepriaznivého počasia sa predstavenie bude konať v Dome kultúry.

Čítajte ďalej

Westernový deň

perexV sobotu, 9. 7. sa v Mestskej záhrade (pri Amfiteátri) bude konať obľúbený Westernový deň v country nálade. Zlatá horúčka vypukne od 10.00 hod.,  pre deti i dospelých sú pripravené súťaže, hry, atrakcie, hudba, tanec  i westernové špeciality. Medzi obľúbené atrakcie patrí ryžovanie zlata, jazda na koňoch, lasovanie, streľba, maľovanie na tvár, ukážky country tancov a westernové scénky v podaní Túlavých vlkov. V popoludňajších hodinách vystúpia rimavskosobotské country skupiny – Elektrum a Bluetrend. Podujatie je súčasťou projektu Zaostrené na rodinu, ktoré finančne podporil BBSK.

Čítajte ďalej

Zaostrili sme na rodinu

perex-letoMilé deti, milí rodičia, počas leta sme pre Vás pripravili projekt „Zaostrené na rodinu“, v ktorom ponúkneme deťom a rodinám divadelné a hudobné predstavenia, tvorivé dielne, besedy i športové aktivity. Projekt realizujeme s finančnou podporou BBSK. Prvým podujatím bude  obľúbený Westernový deň v country nálade, ktorý sa uskutoční v sobotu 9. júla  v Mestskej záhrade (pri Amfiteátri). Zlatá horúčka vypukne od 10.00 hod.,  pre deti i dospelých sú pripravené súťaže, hry, atrakcie, hudba, tanec  i westernové špeciality.

Čítajte ďalej