Dan Bárta & Illustratosphere / ZMENA TERMÍNU!!!

perexKoncert sa z organizačných dôvodov prekladá na 13. 7 . 2023 na nádvorie Čierny orol. Zakúpené vstupenky ostávajú v platnosti. Nezameniteľný hlas s vynikajúcou technikou spevu, prvotriedni hudobníci a piesne vzlietajúce nad tuzemský štandard populárnej hudby… jedenásťnásobný držiteľ Ceny Anděl v kategóriách Spevák roku a Spevák štvrťstoročia DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPERE okúzľuje poslucháčov skrz  generácie i hudobné žánre už viac ako dvadsať rokov!  Vstupné:  25€. Predaj vstupeniek v DK a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

BUDAPEST JAZZ ORCHESTRA

perexutorok, 13. 9. 2022 o 19.00 hod. privítame v divadelnej sále DK prvú profesionálnu big band kapelu BUDAPEST JAZZ ORCHESTRA. Bude to veľkolepý záver Sobotského Jazztivalu a zároveň otvorenie Hudobnej jesene. V podaní tohto 17. členného hudobného telesa zaznie skladba Cola Legna Dunaj. Skladateľ nám, pomocou náročnej, miestami eklektickej, ale napriek tomu ľubozvučnej hudby, predstavuje európsku veľrieku. Hudobný zážitok bude magický aj vďaka projekcii fotografií a videí Dunaja na pozadí. Vstupné: 5€ / 3€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

MILO KRÁĽ BAND

perexpiatok, 19. 8. o 19.00 hod. pokračuje Sobotský jazztival na nádvorí Čierneho orla tretím koncertom, na ktorom predstaví svoju tvorbu slovenský herec, hudobník, skladateľ, autor a absolvent filmovej réžie Milo Kráľ. Hudobný projekt MILO KRÁĽ BAND na koncerte aktuálne prezentuje najmä nový album s názvom “A predsa sa točí”, ktorý vyšiel v septembri 2021. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Čítajte ďalej

PETER LIPA & BAND

Lipa_perexpiatok, 22. 7. o 20.00 hod. nás poteší svojim koncertom nestor slovenského jazzu Peter Lipa s kapelou.  Na koncerte v rámci SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU zaznejú aj skladby z najnovšieho projektu Večerný hosť, ktoré predstavujú zhudobnené básne M. Rúfusa.  Kapela v tradičnom zložení: Peter Lipa / spev, Peter Lipa ml. / keyboard, Michal Šimko / basgitara, Radovan Tariška / altosax a Miroslav Fedor / bicie, vystúpi v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Čítajte ďalej

Lenka Gálisová Quartet

perexPrvým koncertom v rámci 5. ročníka Sobotského Jazztivalu bude v piatok, 30. 6. o 20.00 hod. koncert mladej hudobnej formácie Lenka Gálisová Quartet, ktorá od svojho vzniku v roku 2020 žne jeden úspech za druhým. Na prehliadke Nové tváre slovenského jazzu vlani získali cenu Objav roka. Tešíme sa na zaručene skvelý hudobný zážitok znásobený príjemnou atmosférou Nádvoria Čierny orol. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na www.kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Čítajte ďalej

DARKNESS POSITIVE / Sobotský jazztival

Darkness_perexVšetkých milovníkov kvalitného jazzu, pozývame v stredu, 1. 9. o 20.00 hod. na nádvorie Čierneho orla na záverečný koncert Sobotského jazztivalu. Mladí Martinčania z kapely DARKNESS POSITIVE oslovujú publikum nekompromisnou modernou hudbou s vlastnou tvárou a názorom so žánrovým presahom do jazzu, funku, či reggae. Darkness positive vystupujú vo štvorici Šimon Švidraň/gitara a spev, Adrián Simonides/basgitara a Matej Richtarčík/bicie a sampler, Matej Novák/sax. Vstupné: 10€. Predaj v MsKS a online na www.kulturars.sk.
Čítajte ďalej

ZDENKA PREDNÁ & DOLE DOLE

perexV piatok, 25. 6. o 20.00 hod. na Nádvorí Čierny orol odštartujeme 4. ročník Sobotského jazztivalu  koncertom ZDENKA PREDNÁ & DOLE DOLE.
Autorské zoskupenie DOLE DOLE je spontánnym umeleckým tandemom speváčky Zdenky Prednej a hudobného producenta, multiinštrumentalistu Oskara Rózsu. Výsledkom je doposiaľ 17 pôvodných piesní so slovenskou poéziou, v ktorých texty pokrývajú tému lásky, spirituálnej cesty a nenásilnou formou kritizujú negatívne javy v spoločnosti.

 

Čítajte ďalej

ALF CARLSSON & JIŘÍ KOTAČA QUARTET

perexVšetkých milovníkov kvalitného jazzu, pozývame vo štvrtok, 5. 8. o 20.00 hod. do Domu kultúry (nepriaznivé počasie presunuté) vchod cez DeKáČ na špeciálnu medzinárodnú chuťovku, spoločný projekt švédskeho gitaristu Alfa Carlssona a českého trubkára Jiřího Kotača. Kapelu doplnili najžiadanejší slovenskí jazzmani najmladšej generácie: Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicie nástroje. V hudbe kvarteta sa miešajú vplyvy lyrickej škandinávskej hudby a moderného jazzu so štipkou moravského a slovenského folklóru. Vstupné: 10 €. Predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk.
Čítajte ďalej

ANDREA BUČKO TRIO / Sobotský jazztival

perexNa druhom koncerte Sobotského jazztivalu privítame v piatok, 16. 7. 2021 o 20.00 na nádvorí Čierny orol vynikajúce mladé hudobné zoskupenie Andrea Bučko trio. Neopočúvaná kombinácia zvukov harfy, klavíru a gitary sa postará o jedinečný hudobný zážitok. Predstaví sa Andrea Bučko / spev a klavír, Mária Kmeťková / harfa a Pavol Bereza / gitara. Vstupné: 10 €. Predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk.  Koncert je súčasťou 4. ročníka Sobotského jazztivalu, ktorý z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.
Čítajte ďalej

ANDREAS VARADY TRIO

perexSobotský jazztival uzavrie svojim koncertom mladý talentovaný jazzový gitarista Andreas Varady so svojou kapelou. Andreas je rodák z Rimavskej Soboty a  svoju cestu za majstrovstvom v jazzovej gitare začal už v útlom veku. Ako 10 ročný sa presťahoval so svojou rodinou do Írska a od tej chvíle sa začal jeho raketový vzostup vo svete jazzu. Súčasťou kapely, s ktorou sa na jazztivale predstaví v piatok, 25. 9. o 19.00 hod. na nádvorí Čierny orol,  bude jeho otec „Bandi“ na base a mladší brat Adrian na bicích, čo je veľmi sympatický zjav. Vstupné: 10€, vstupenky si môžete zakúpiť v MsKS alebo online na www.kultrars.sk

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »