JÚLIA KOZÁKOVÁ & SOLE

perexPrvý koncert 7. ročníka SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU 2024.
7. JÚN, 20.00 HOD. / ČIERNY OROL / VSTUPNÉ: 10€
Hudobné zoskupenie okolo skvelej speváčky Júlie Kozákovej, nám predstaví nový debutový album SOLE, ktorý vychádza z východoeurópskeho jazzu, andalúzskeho flamenca a samby. Mieša v sebe rómsku a balkánsku tradíciu. Predaj vstupeniek v DK, Kine Orbis a na www.kulturars.sk. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert uskutoční v Dome kultúry.
Čítajte ďalej

KAŠUBOVCI – vstup zdarma

perex3. ročník SOBOTSKÉHO SENIORFESTU uzavrie v piatok, 27. 10. 2023 o 17.00 hod. v Dome kultúry vystúpenie obľúbenej hudobnej skupiny KAŠUBOVCI. V súčasnosti pôsobia v zložení Ľudovít Kašuba/klávesy, spev a Martina Kreibich/ spev. Úspešne účinkujú na podujatiach po celom Slovensku a v Čechách. Kašubovci úzko spolupracujú aj s TV Šláger a Senzi TV. Vydali niekoľko CD a DVD nosičov. Vstup zdarma.

Čítajte ďalej

František Báleš ansámbel: Básne múzické

perexVýnimočný projekt zoskupenia profesionálnych hudobníkov a literárnych nadšencov okolo jazzového klaviristu, skladateľa a pedagóga Františka Báleša, spája jazz a poéziu. Na koncerte v rámci 6. ročníka SOBOTSKÉHO JAZTIVALU nám v piatok, 25. 8. o 20.00 hod. na nádvorí Čierny orol predstavia svoj druhý autorský album Básne múzické. Ansámbel v zložení Matúš Uhliarik /spev, František Báleš/ klavír a autor hudby, Vladimír Máčaj/ kontrabas a Juraj Šušaník /bicie nástroje, svojou tvorbou oslávil diela významných básnikov. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk

Čítajte ďalej

Silvia Josifoska a GERO BAND & Erich“BOBOŠ“Procházka

perex6.ročník SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU uzavrie vo štvrtok, 14. 9. o 19.00 hod. koncert speváčky Silvie Josifoskej s kapelou GERO BAND & Erich“BOBOŠ“Procházka. Silvia Josifoska patrí k najvýznamnejším a najoriginálnejším tváram bluesovej a jazzovej scény u nás. Erich “Boboš” Procházka je koncertným hráčom a virtuózom v hre na ústnej harmonike. GERO band vystúpi v zložení: Gyorgy Mészáros / gitara, Tibor Borský / basgitara a Juraj Gergely / bicie. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v DK a online na www.kulturars.sk.

Čítajte ďalej

Koncert DENNYIAH

perexDENNYIAH je slovenské multižánrové duo, ktoré sa vo svojej tvorbe necháva inšpirovať indie-popom, country, soulom či bluesom. Košický tandem tvorí speváčka Denisa “Denny” Gajarská a gitarista Ľuboš Šoltés. Na SOBOTSKOM  JAZZTIVALE vystúpia v piatok, 11. 8. o 20.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Vstupné: 10€ / predaj vstupeniek v DK a online na kultura.sk. V prípade nepriaznivého počasia sa koncert presunie do Domu kultúry.

Čítajte ďalej

Dan Bárta – ZRUŠENÝ KONCERT !!!

Zrušený DB perexKONCERT DANA BÁRTU je z organizačných dôvodov ZRUŠENÝ !!! Všetkým záujemcom o koncert s poľutovaním oznamujeme, že koncert je zrušený a peniaze za vstupenky im vrátime prevodom na účet, alebo v hotovosti v Dome kultúry. Rovnakým spôsobom akým si ich zakúpili. Prosíme ich, aby sa osobne zastavili v DK alebo nás kontaktovali na msksrs@rsnet.sk. Za pochopenie ďakujeme. 

Čítajte ďalej

Szőke Nikoletta Quintet

perexV piatok, 23. 6. 2023 o 20.00 hod. otvoríme 6. ročník SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU prvým koncertom. Na nádvorí Čierneho orla vystúpi špičková maďarská jazzová speváčka Szőke Nikoletta s vynikajúcou partiou muzikantov: Zsolt Csókás / gitara, Norbert Kardos / klávesy, József Barcza Horváth / basgitara, kontrabas a László Balog / bicie. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v Dome kultúry a online na kulturars.sk. 2023.június 23-án, pénteken 20.00 órakor Szőke Nikoletta magyar dzsesszénekes koncertjével veszi kezdetét a „Sobotský Jazztival” koncertsorozat 6.évfolyama. Belépődíj 10€, elővétel a kultúrházban és online a kulturars.sk oldalon.

Čítajte ďalej

BUDAPEST JAZZ ORCHESTRA

perexutorok, 13. 9. 2022 o 19.00 hod. privítame v divadelnej sále DK prvú profesionálnu big band kapelu BUDAPEST JAZZ ORCHESTRA. Bude to veľkolepý záver Sobotského Jazztivalu a zároveň otvorenie Hudobnej jesene. V podaní tohto 17. členného hudobného telesa zaznie skladba Cola Legna Dunaj. Skladateľ nám, pomocou náročnej, miestami eklektickej, ale napriek tomu ľubozvučnej hudby, predstavuje európsku veľrieku. Hudobný zážitok bude magický aj vďaka projekcii fotografií a videí Dunaja na pozadí. Vstupné: 5€ / 3€ pre členov KPH.

Čítajte ďalej

MILO KRÁĽ BAND

perexpiatok, 19. 8. o 19.00 hod. pokračuje Sobotský jazztival na nádvorí Čierneho orla tretím koncertom, na ktorom predstaví svoju tvorbu slovenský herec, hudobník, skladateľ, autor a absolvent filmovej réžie Milo Kráľ. Hudobný projekt MILO KRÁĽ BAND na koncerte aktuálne prezentuje najmä nový album s názvom “A predsa sa točí”, ktorý vyšiel v septembri 2021. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Čítajte ďalej

PETER LIPA & BAND

Lipa_perexpiatok, 22. 7. o 20.00 hod. nás poteší svojim koncertom nestor slovenského jazzu Peter Lipa s kapelou.  Na koncerte v rámci SOBOTSKÉHO JAZZTIVALU zaznejú aj skladby z najnovšieho projektu Večerný hosť, ktoré predstavujú zhudobnené básne M. Rúfusa.  Kapela v tradičnom zložení: Peter Lipa / spev, Peter Lipa ml. / keyboard, Michal Šimko / basgitara, Radovan Tariška / altosax a Miroslav Fedor / bicie, vystúpi v divadelnej sále Domu kultúry. Vstupné:5€, predaj vstupeniek v TIC, na kulturars.sk a priamo na mieste. Projekt z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia, Banskobystrický samosprávny kraj, SOZA a Sociálny a kultúrny fond SOZA.

Čítajte ďalej

Ďalšia strana »