Október bude patriť seniorom

perexKeďže október  je mesiac venovaný úcte k starším, budeme v tomto období svoju pozornosť sústrediť hlavne na seniorov . Pripravili pre nich bohatý kultúrny program v rámci projektu SOBOTSKÝ SENIORFEST s cieľom vytvoriť priestor pre aktívne trávenie ich voľného času, spoločenské stretnutia, kultúrne vyžitie a vzájomné spoznávanie sa. V rámci tretieho ročníka tohto podujatia sme oslovili im blízke osobnosti a obľúbených interpretov zo Slovenska.

Čítajte ďalej

Najkrajšie filmové melódie

perexnedeľu, 22. 10. o 17.00 hod. pozývame milovníkov filmovej hudby na koncert v podaní PETER BALOGH ORCHESTRA. Zaznejú najkrajšie a najznámejšie melódie z filmov Vtedy na západe, Schindlerov list, Muži a ženy, Krstný otec, Snehulienka, Titanic a iné. Koncert je súčasťou SOBOTSKÉHO SENIORFESTU, ktorý organizujeme pri príležitosti mesiaca úcty ku starším s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR. Vstupné: 3€ seniori / 5€ ostatní.

Čítajte ďalej

Eva Pavlíková & Band – Šansónový večer

perexSobotský seniorfest pokračuje v nedeľu, 8. 10. o 17.00 hod. Šansónovým večerom Evy Pavlíkovej a jej kapely.  V autentickom podaní slovenskej herečky a speváčky zaznejú známe šansóny od domácich a svetových autorov a takisto muzikálové melódie. Eva Pavlíková napĺňa odkaz režiséra Jozefa Bednárika udržiavať tento hudobný žáner živý  a šíriť ho ďalej medzi ľudí. Vstupné: 3€ seniori, 5€ ostatní. Predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

Tanečná zábava s Pavelčákovcami

perexVšetkých seniorov, ktorí sa radi zabávajú pri dobrej muzike, pozývame vo štvrtok, 6. 10. o 17.00 hod. do Domu kultúry (vchod od fontány) na tanečnú zábavu s Pavelčákovcami. V ich podaní odznejú rytmicky upravené ľudové piesne, množstvo evergreenov, ale tiež disco, cigánske piesne i moderné skladby, na ktoré sa určite vynikajúco zabavíte. O malé občerstvenie sa postaráme. Vstupné: seniori 3€ / ostatní: 5€. Predaj vstupeniek na mieste.

Čítajte ďalej

SOBOTSKÝ SENIORFEST, 2. ročník

Seniorfest_perexPrichádza október, ktorý sme prioritne venovali  úcte ku seniorom. SOBOTSKÝ SENIORFEST ponúka programy, ktoré sú príťažlivé nielen pre skupinu seniorov, ale aj pre mladšiu generáciu. Predpokladáme, že mnohí pozvú svojich rodičov, či starých rodičov na podujatie a budú ich sprevádzať. Tento ročník privíta tri výrazné ženské osobnosti slovenského kultúrneho diania: vynikajúce herečky a zároveň speváčky Janu Hubinskú, Zuzanu Kronerovú a Gizku Oňovú. Pripravili sme aj tvorivú dielňu, besedu so spisovateľkou, tanečnú zábavu i seniorský kvízmajster.

Čítajte ďalej

Gizka Oňová: S úsmevom a so spevom

perexTreťou ženskou populárnou osobnosťou Sobotského Seniorfestu známou nielen z televíznej obrazovky je speváčka a asi „najznámejšia a najstarostlivejšia slovenská svokra“ GIZKA OŇOVÁ, ktorá zavíta do Rimavskej Soboty vo štvrtok 28. 10. o 15.00 hod. so svojim programom  S ÚSMEVOM A SO SPEVOM.  Publikum zabaví neutíchajúcim optimistickým pohľadom na svet, slovom i spevom. Vstupné: 1€ / seniori, 5€ / ostatní. Predaj vstupeniek v TIC (sídli v Dome kultúry, vchod od tržnice). Kontakt na rezervácie: 0911 568 538. Sedenie je voľné, režim OTP.
Čítajte ďalej

Zuzana Kronerová: Shirley Valentine

Shirley Valentine perexV nedeľu, 24. 10. o 15.00 hod. sa všetci môžeme v rámci SOBOTSKÉHO SENIORFESTU tešiť na skvelú herečku ZUZANU KRONEROVÚ v komédii o žene, ktorá žije obyčajným stereotypným životom a zrazu sa jedného dňa odhodlá k bláznivému úteku do krajiny za stenou! „Rada si tresnem pohár vína, keď varím, stena, počuješ?” začína skvelé predstavenie o osamelej starnúcej žene Shirley Valentine herečka Zuzana Kronerová. A potom predvádza neuveriteľnú zmes gagov, emócii a postáv tak vynikajúco, že … Čítajte ďalej

Tanečná zábava / Sobotský Seniorfest

perexVšetkých seniorov, ktorí sa radi zabavia, alebo si zaspomínajú na staré dobré časy tancovačiek, pozývame vo štvrtok, 21. 10. o 16.00 hod. do Domu kultúry na Tanečnú zábavu. Účinkujú: MSZ Bona fide, SZ Dúha, country kapela Bluetrend, Elektrum a Tanečný orchester mesta Rimavská Sobota. Vstup zdarma. Čaká Vás príjemná atmosféra, stretnutie s priateľmi, malé občerstvenie.  Podujatie je súčasťou projektu Sobotský Seniorfest, ktorý realizujeme s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.

Čítajte ďalej

Jana HUBINSKÁ a Ján Berky MRENICA ml.

perexSrdečne Vás pozývame v nedeľu, 3. 10. o 15.00 hod. do divadelnej sály na prvý z programov 2. ročníka SOBOTSKÉHO SENIORFESTU, ktorým bude jedinečný koncert speváčky a herečky, držiteľky ocenenia Český lev JANY HUBINSKEJ a JÁNA BERKY MRENICU JR s kapelou. V šansónovom programe s názvom AJ TOTO SOM JA nám charizmatická, oceňovaná doma i v zahraničí, v divadle, televízii i vo filme, Jana Hubinská predstaví svoje autorské skladby. Vstupné: seniori 1€/ ostatní 5€. Predaj vstupeniek na mieste.
Čítajte ďalej