Príbeh lásky: Rómeo a Júlia

perexVšetkých milovníkov divadla a literatúry pozývame vo štvrtok, 29. júna 2017 o 19.00 hod. do Domu kultúry v Rimavskej Sobote na predstavenie Jókaiho divadla z Komárna, RÓMEO a JÚLIA. Vstupné: 8 € (v predpredaji), 12 € (na mieste). Predaj vstupeniek: Kníhkupectvo M. Tompu a MsKS v Rimavskej Sobote. Rezervácia na telefónnom čísle 56 21 550. Jeden z najkrajších ľúbostných príbehov svetovej literatúry je dielo Williama Shakespearea,  Rómeo a Júlia. Ide o zaľúbených mladých ľudí, ktorých rodiny bojujú proti sebe a mier medzi nimi sa im podarí vykúpiť iba zaplatením najvyššej dane, za cenu vlastného života.

RJ2-201Tragický osud milencov inšpiroval nejedného divadelného a filmového režiséra, maliara, tanečníka a hudobného skladateľa. Pod vedením vynikajúceho slovenského režiséra, herca a pedagóga Martina Hubu z tohto svetoznámeho diela vznikla koncom marca v Komárne inscenácia, ktorá sa vyznačuje skvelými hereckými výkonmi a snahou nezasahovať do pôvodnej hry s cieľom silou mocou ju zmodernizovať. „Publikum vycíti, či hráte to čo ste už zažili a čomu rozumiete, či demonštrujete nejakú dejovú líniu.“ – hovorí režisér, ktorý úspešné prijatie hry pripisuje faktu, že komárňanským hercom sa podarilo „prevteliť“ do postáv a preniesť svojich divákov do rozprávkovo romantického a zároveň nekompromisne drsného sveta Williama Shakespearea. Predstavenie sľubuje nezabudnuteľný zážitok.

RJ2-58Účinkujú v ňom renomovaní herci Jókaiho divadla (Tibor Fabó, Kriszta Holocsy, Károly Tóth, Otto Culka, Tamáš Bernáth, Tibor Skronka, Tibor Tóth, István Olasz a i.), medzi nimi známe tváre aj zo slovenských, českých a maďarských filmov, televíznych seriálov. V postave Júlii uvidíme Judit Bárdos (Dom, Dair play, seriály – Doktori, Dr. Ludsky, Tajné životy), Rómea hrá študent VŠMU Márton Béhr, dojku Éva Bandor (Deti, Ženy môjho muža, Üvegtigris, Miluj ma alebo odíď), brata-františkána Attila Mokos (Pokoj v duši, Marhuľový ostrov, Učiteľka, seriály – Nesmrteľní, Búrlivé víno).

rómeó_jó
Predstavenie organizuje OZ Oxymoron s finančnou podporou z verejných zdrojov Úradu vlády – Kultúra národnostných menšín 201

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.