József Jacsmenyík: Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak)

Jacs_miniVšetkých priaznivcov výtvarného umenia pozývame 26. 9. o 17.00 hod. do Galérie Ganevia na slávnostnú finisáž výstavy fiľakovského maliara Jozefa Jacsmenyíka. Expozícia s názvom Krajiny v plameňoch (Lobogó tájak), ktorej dominujú krajinkárske motívy, predstavuje diela vytvorené rôznymi technikami s prevahou olejomaľby, akvarelu a orechového moridla. Výstava sa realizuje pri príležitosti životného jubilea autora.

„Krajiny na obrazoch Jozefa Jacsmenyíka ako keby boli stále v plameňoch. Cítiť z nich dynamiku, počuť hlasy štetca a akoby nikdy neboli dokončené. Čakajú na dotvorenie, na posledný ťah štetcom,“ povedal Zoltán Szászi, kurátor výstavy a dlhoročný priateľ autora.

JACSMENYIK_PLAGÁT

Jozef Jacsmenyík pôsobil ako reštaurátor v Mestskom múzeu vo Fiľakove. Vystavoval vo Fiľakove, v Košiciach, Žiline, Hurbanove, Komárne, Dunajskej Strede, Lučenci, Rimavskej Sobote, ale aj v Maďarsku (Salgótarján, Budapest, Szécsény) a s kolektívom výtvarníkov tiež v Lučenci, Fiľakove a Moldave nad Bodvou. Viackrát lektoroval účastníkov letného výtvarného sympózia v Martovciach.