Letavské diela v Galérii Ganevia

náramky perexV Galérii Ganevia sú vystavené diela z 32. ročníka medzinárodného umeleckého tábora výtvarníkov, fotografie, literatúry, divadla, hudby a tanca LETAVY 2017. Výstava artefaktov začala v sobotu 14. októbra o 17.00 hod. vernisážou. Súčasťou programu bolo premietanie videozáznamov a vystúpenie Hudobno-textárskej dielne. Okrem domácich si tento ročník tábora prišlo pripomenúť aj približne 50 účastníkov a takmer tretina lektorov.  Výstava potrvá do 14. 11. 2017. Galéria Ganevia je sprístupnená po – pi, 8.00 – 16.00 hod. Vstup zdarma.

Letavy 2017 sa konali 6. – 13. augusta v rekreačnej oblasti Kokava – Línia. Zúčastnilo sa ich viac ako 400 účastníkov z deviatich krajín. Počas týždňa mladí umelci tvorili v 15-tich dielňach pod vedením profesionálnych lektorov.

letavy výstavy plagát malý

LETAVY organizovalo Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota a Občianske združenie Oxymoron v spolupráci so Základnou umeleckou školou. Podujatie z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia a sponzori z radov podnikateľov a súkromných osôb.