Sobotský tanečný parket

Tanečný pohár perexVšetkých milovníkov tanca pozývame v sobotu, 28. 10. do Domu kultúry (vchod E) na tanečnú súťaž Sobotský tanečný parket. Domáci Tanečný klub IMPULZ bude zastupovať pár Tomáš Baka a Orsolya Farkašová v kategórii BAS LAT, ďalej Dani Solyom a Zuzka Šiminská v kategórii dospelí C ŠTT a B LAT a seniorov zastupujú Ladislav Lukačko a Danka Mašlonková. Súťažný program bude prebiehať v Dome kultúry celý deň od 10.00 do 20.00 hod. Príďte prežiť jedinečnú atmosféru tanca podobne ako to je v súťaži Let´s Dance. Vstupné: 6€ dospelí / 3€ deti a dôchodcovia.

V rozhodcovskom zbore nebudú chýbať známe tváre: Peter Ivanič, Július Schwarcz, Milan Plačko, Juraj Fáber, Pavel Imre, Miroslav Kuchař z Čiech, Tóth Szilárd z Maďarska.

Tanečný pohár malý plagátSúťaž v tanečnom športe je oficiálny názov pre súťažné spoločenské tance štandardné a latinskoamerické. Sobotský tanečný parket zahŕňa bodovaciu súťaž pre kategórie: Deti I E, Deti II E, Dospelých D, C, B – štandard a latinu, Juniorov I E, II E, D, C a Seniorov I D ŠTT a LAT ako i Pohárovú súťaž v najvyššej výkonnostnej medzinárodnej triede BAS – LAT a ŠTT. Súťažiaci sa prihlasujú na základe propozícií schválených tanečným zväzom nielen zo Slovenska, ale i zahraničia. Účasť v súťaži potvrdili tanečné páry slovenského zväzu tanečného športu a páry členských štátov WDSF.

Presný harmonogram sa stanoví dva dni pred súťažou, ale podľa pravidiel SZTŠ budú najprv súťažiť deti, juniori a popoludní staršie kategórie. Naše želiezka v ohni vstúpia na tanečný parket určite len popoludní a večer. V priestoroch DK (vchod od tržnice) bude zabezpečený aj predaj tanečných a športových topánok a potrieb. Vyhlasovateľmi súťaže sú Tanečný klub IMPULZ, MsKS Rimavská Sobota, OZ Sorima a Dance Attak Lučenec.