Margaréta Tholtová: olejomaľba

perexPozývame Vás na vernisáž druhej autorskej výstavy rodáčky z Rimavskej Soboty Margaréty Tholtovej s názvom Z roka na rok. Výstavu otvoríme vo štvrtok, 7. 12. 2017 o 17.00 hod. v Galérii Ganevia v Dome kultúry. Výstava bude stručným prierezom doterajšej autorskej tvorby s dominantnou prezentáciou nových obrazov z posledného obdobia. V Galérii Ganevia ju môžete vidieť do 31. 1. 2018, vstup je zdarma.

margaretka fotka maláMargaréta Tholtová, rodáčka z Rimavskej Soboty, narodila sa 21.3.1967. Už v detstve mala sklony k maľovaniu, navštevovala Základnú umeleckú školu, kde pod vedením Gabriela Viktora Kurillu dosiahla úspechy a to aj v medzinárodnom meradle, napr. na súťažiach v Debrecíne v Maďarsku, v Českej Lípe v Čechách aj v Dillí v Indii. Základnú školu navštevovala v Rimavskej Sobote a následne aj Gymnázium.  V ďalšom období sa venovala rodine a práci, pracovala ako aranžérka, neskôr od roku 1992 mala vlastnú aranžérsku firmu, kde realizovala svoje tvorivé myšlienky. Maľbe sa venovala menej a výstav sa zúčastňovala len sporadicky, v kaviarňach. Potom sa začala maľovaniu venovať intenzívnejšie a od roku 2009 sa zúčastnila niekoľkých spoločných výstav. V roku 2016 spolu s priateľkami založili vlastnú malú galériu pod názvom Vyp Gallery, kde spolu tvorili, vystavovali a snažili sa podchytiť aj mladé talenty.
Jej tvorba sa v posledných rokoch zintenzívnila a rozhodla sa, že dozrel čas na II. samostatnú autorskú výstavu, ktorá je stručným prierezom doterajšej tvorby, ale hlavne prezentáciou nových obrazov z posledného obdobia.

povánka na výstavu 2017 malá

Výstavy
2009     I. samostatná autorská výstava “Pocity“, Dom kultúry, Rimavská Sobota
2009    Spoločná výstava pri príIežitosti  Dní mesta Tiszaújvaros