Patrícia Koyšová: FOCUS

Koyšová perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva v piatok, 2. 3. o 17.00 hod. na otvorenie autorskej výstavy Patrície Koyšovej s názvom Focus. Autorkina procesuálna abstrakcia je zážitkovou maľbou, ktorá pomocou redukovanej farebnosti, primárnych tvarov vznikajúcich počas experimentálneho technologického postupu (maľba ofukovacou pištoľou, príp. stierkou) sprostredkúva dynamické prežívanie maľby ako spontánneho tvorivého procesu. Kurátorkou výstavy je Gabriela Garlatyová, potrvá do konca apríla 2018.

Otvorené: po. – pi., 9.00 – 17.00 hod. Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Autorka vychádza z tvarov životného priestoru, vesmíru, bunky, embrya či iných organických štruktúr, ktoré následne radí do série kruhových obrazov.

Koyšová výstava MsG

Patrícia Koyšová, (1985, Nové Zámky)
Štúdium: 2011 – 2016 Doktorandské štúdium v oblasti voľné umenie u prof. Ivana Csudaia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.
Od 2005 – 2011 Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Katedra maľby a iných médií, vo “Štvrtom ateliéri“ pod vedením prof. Ivana Csudaia.
2004 – 2005 Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, Fakulta humanitných vied, Katedra vývarnej tvorby.
2000 – 2004 Stredná umelecká škola v Trenčíne, odbor navrhovanie a modelovanie odevov.
viac: www.patriciakoysova.com