Koncert Saxophone Syncopators

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 10. apríl 2018 o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na druhý koncert 38. ročníka Hudobnej jari. SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované. Účinkujú: Pavol Hoďa – soprán/alt saxofón, Ján Gašpárek – alt saxofón, Ladislav Fančovič – tenor saxofón, Frederika Babuliaková – barytón saxofón. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Predaj vstupeniek na mieste.

PROGRAM:
1. Wolfgang Amadeus Mozart – predohra k opere Čarovná flauta / arr. Ladislav Fančovič
2. Jean-Baptiste Singelée – Premier Quatuor, opus 53, časti: Andante – Allegro, Adagio sostenuto, Allegro vivace, Allegretto
3. Alexander Glazunov – Saxophone Quartett B dur op.109, časti: Allegro, Canzona variée – Variation 1 – Variation 2 – Variation 3 – Variation 4 – Variation 5, Finale
4. Jean Françaix – Suite for sax quartet, časti: Larghetto, Subito presto, Scherzo, Larghetto, Piccolo intermezzo alla Parigina, Finale
5. Philip Glass: Saxofónové kvarteto – 4 časti (ktoré nemajú názvy)
6. Bud Green/Sam H.Step – Do Something (arr.Ladislav Fančovič)
7. Rudy Wiedoeft – Saxophobia

hj2 plagát (2)
SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa venuje interpretácii skladieb vážnej hudby, ktoré boli pre takéto nástrojové obsadenie skomponované (Alexander Glazunov, Jean Baptiste Singeleé, Eugéne Bozza, Jevgenij Iršaj), ale v repertoári majú aj vlastné úpravy skladieb Eugena Suchoňa.
Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny. Aranžmány týchto skladieb pochádzajú z rokov 1910 až 1920, kedy saxofón ako hudobný nástroj zažíval svoj najväčší vývoj a stal sa veľkou inšpiráciou pre interpretov ako aj pre hudobných skladateľov.
V roku 2015 kvarteto vydalo debutový CD album s názvom „Good Morning Ragtime“, ktorý obsahuje najlepšie ragtimové skladby americkej proveniencie, ale napríklad aj citlivo zaranžovanú skladbu Eugena Suchoňa, Piros Rózsa. Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové nástroje z počiatku 20-tych rokov minulého storočia.

Ďalšie koncerty Hudobnej jari:
Utorok, 24. 4. 2018 o 18.00 hod. / Divadelná sála DK
IMPROVIZÁCIE
Účinkujú: Štefan Szabó – gitara, Michaela Turcerová – saxofón a Petr Maceček – bicie
Vstupné: 3€ / 2 € pre členov KPH

Utorok, 1. 5. 2018 o 18.00 hod. / Divadelná sála DK
Fórum rimavskosobotských talentov
Účinkujú: Antal Michal / gitara, Čarnoká Juliana / klavír, Korcsog Adam / gitara, Orosz Pavel / gitara, Patakyová Alexandra / spev, Reichelová Evamária / flauta, Známová Adriana / spev.
Vstupné: 3€ / 2 € pre členov KPH

Koncerty organizované katolíckou cirkvou:

Piatok, 13. 4. 2018 o 19.00 hod.
Spevácky zbor slovenských učiteliek OZVENA

Nedeľa, 22. 4. 2018 o 15.00 hod.
Veliss Bass Quarte

Nedeľa, 29. 4. 2018 o 15.00 hod.
Cantores Sanctae Barbarae
Chór Miedzyparafialny z Varšavy

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.