Katarzia / Agnostika

Katarzia perexDruhou hudobnou lahôdkou  Sobotského Jazztivalu bude originálna muzikantka, speváčka a autorka zaujímavých textov Katarzia. Piesne z jej druhého albumu Agnostika rozozvučia Čierny orol v sobotu, 30. júna o 17.30 hod. Album vydala na jeseň 2016 vydala vo vydavateľstve Slnkorecords, bol nahratý s legendárnymi slovenskými muzikantmi. Vytvorila a naspievala titulnú skladbu k slovenskému celovečernému filmu Piata loď. Skladba bola ocenená ako singel roku v rámci Radio_Head Awards slovenského Radia FM. Vstupné: 7€, predaj vstupeniek v MsKS a TIC.


Katarzia sa vo svojich piesňach venuje témam medziľudských vzťahov tejto doby, európskeho individualizmu, voľnosti a slobody v kontraste so zakódovanými spoločenskými predsudkami a výchovou v rodinnej bunke. Zaujíma ju rozpor medzi tým, čo by sme mali robiť podľa morálneho a spoločenského zákona a tým, po čom naozaj túžime. Album je spojením výrazných muzikantských osobností a energií, rôznych rukopisov a tým posúva moje pesničky do iného levelu. Spolu s Katarziou nahrali album Marek Minárik, Martin Valihora, Vladko Mikláš, Albert Romanutti a Lukáš Mutňanský, ocitli sa tam aj ďalší umelci ako Robert Roth.
Katarzia (vlastným menom Katarína Kubošiová) je dcérou herečky Evy Pavlíkovej. Vroku 2012 vydala svoj debutový album Generácia Y a odvtedy pokračuje v písaní slovenských skladieb oslovujúcich publikum doma aj v Čechách. Vyštudovala filmovú dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU. Aktuálne žije v Prahe.

Katarzia malý pl.

Pre návštevníkov koncertov sme pripravili aj vernostnú kartu, ktorá oprávňuje každého, kto navštívi 5 koncertov na bezplatný vstup na ktorýkoľvek ďalší.  Ponúkame najlepšie z najlepšieho. Želáme si, aby festival našiel svojho diváka, aby si ľudia prišli vychutnať atmosféru koncertov na nádvorí, aj príjemné stretnutie s priateľmi a umením.

V rámci Sobotského Jazztivalu sa môžeme tešiť na originálnu klavírnu šou Jozefa Hollého, fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru v podaní maďarskej kapely Djabe, do iných svetov sa prenesieme prostredníctvom meditačnej hudby Eniesy a Nany Hudáka, pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show-štýle nám zahrá na husliach a cimbale skupina Cimbal Brothers, autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny prinesú Saxophone Syncopators, zavíta k nám aj najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa s kapelou a celý projekt uzavrie originálne Ľudové Mladistvá, ktoré spájajú prvky folklóru, jazzu a energickej modernej hudby.  Tieto všetky koncerty spolu vytvárajú ponuku hudobnej žánrovej pestrosti pod názvom Hudobný Jazztival, ktorý prinášame do nášho mesta po prvýkrát.

Koncert sa uskutočňuje v spolupráci so SOŠOS, mediálnymi partnermi, s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, firmy Automax, Teatro, HR 2008 Consulting s.r.o., Jána Jurkemika ml. a iných miestnych podnikateľov.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.