Koncert Audrey Martells v DK !

perex!!!! Pre nepriaznivé počasie sa koncert uskutoční v divadelnej sále DK, vchod od Kauflandu. Nový hudobný projekt Sobotský Jazztival je načasovaný na obdobie leta prinesie do Rimavskej Soboty to najlepšie z rôznych hudobných žánrov. Až do septembra si tak budeme môcť doslova pochutnať na deviatich hudobných „meníčkach“ špeciálne pripravených pre milovníkov letných večerov strávených pri príjemnej hudbe. Prvým koncertom bude vo štvrtok, 14. 6. o 20.00 hod. koncert skvelej jazzovej speváčky z Los Angeles Audrey Martells & Walter Fischbacher Trio (USA/CZ ).  Vstupné: 9€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC aj na mieste.

Speváčka nahrávala vokály aj pre Celine Dion, Whitney Houston, Britney Spears a iné hudobné osob nosti. Jej repertoár je zmesou jazzových štandardov a originálnych skladieb, ktoré znejú presne tak ako Audrey žije svoj život: silne, zraniteľne a radostne. Jej hlas je zároveň silný i agilný, jej štýl je ponorený do soulu, valivo zemitý rytmus skladieb je ovplyvnený jamajskými predkami. V Rimavskej Sobote sa Audrey Martells predstaví s kapelou v zložení: Walter Fischbacher – klávesy, Petr Dvorský – kontrabas, Ulf Stricker – bicie. V prípade nepriaznivého počasia bude koncert v Dome kultúry.

Audry Martells malý plagát
Pre návštevníkov koncertov sme pripravili aj vernostnú kartu, ktorá oprávňuje každého, kto navštívi 5 koncertov na bezplatný vstup na ktorýkoľvek ďalší.  Ponúkame najlepšie z najlepšieho. Želáme si, aby festival našiel svojho diváka, aby si ľudia prišli vychutnať atmosféru koncertov na nádvorí, aj príjemné stretnutie s priateľmi a umením.

Jazztival plagát malý
Na pódiu Čierneho orla sa vystriedajú okrem Audrey Martells aj zjav slovenskej alternatívnej hudby Katarzia, originálna klavírna šou Jozefa Hollého, fusionom šmrncnutý smooth jazz s prvkami world music a maďarského folklóru v podaní maďarskej kapely Djabe, do iných svetov sa prenesieme prostredníctvom meditačnej hudby Eniesy a Nany Hudáka, pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show-štýle nám zahrá na husliach a cimbale skupina Cimbal Brothers, autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime v aranžmánoch pre štyri saxofóny prinesú Saxophone Syncopators, zavíta k nám aj najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa s kapelou a celý projekt uzavrie originálne Ľudové Mladistvá, ktoré spájajú prvky folklóru, jazzu a energickej modernej hudby.  Tieto všetky koncerty spolu vytvárajú ponuku hudobnej žánrovej pestrosti pod názvom Hudobný Jazztival, ktorý prinášame do nášho mesta po prvýkrát.
Festival sa uskutočňuje v spolupráci so SOŠOS, mediálnymi partnermi, s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, firmy Automax, Teatro, HR 2008 Consulting s.r.o., Jána Jurkemika ml. a iných miestnych podnikateľov.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.