Koncert rockovej legendy Omega

omega perexMaďarská rocková legenda Omega, ktorá pôsobí na hudobnej scéne už viac ako 55 rokov, zavíta do Rimavskej Soboty už po tretíkrát. Publiku sa predstaví v sobotu, 23. júna o 21.00 hod. na amfiteátri s koncertným programom s názvom vo voľnom slovenskom preklade Vtedy na Východe. Tento koncert pripravili minulý rok pri príležitosti 55. výročia založenia kapely. Predkapelou  bude Elán Forever, ktorá zaspieva najznámejšie hity slovenskej kapely Elán. Vstupné: 25€, predaj u nás, v Kníhkupectve M. Tompu, TIC a v predajni Greko. Lístky sa predávajú aj v Tornali, Fiľakove a Lučenci.


„Do projektu Vtedy na Východe boli pozvaní viacerí hosťujúci interpreti na duety, ako napríklad český spevák skupiny Olympic, Peter Janda. Bohužiaľ niektorí sa už tohto projektu nemohli zúčastniť ako Marián Varga alebo z poľskej strany zo skupiny SBB. Ale 23. júna sa môžete tešiť minimálne na verziu skladby Jasná správa, ktorú zaspievame v českom jazyku,“ avizoval János.

omega malý plagát
Okrem tohto koncertného projektu kapela už teraz pripravuje nový album ako aj ďalší koncertný projekt. Podľa Jánosa po tohtoročnej koncertnej šnúre si na chvíľu oddýchnu, aby sa od septembra pustili do príprav ďalšieho koncertného programu s názvom Testament. „Vydáme aj nový album. Skladby ako aj texty sa už pripravujú,“ poznamenal líder skupiny s tým, že podľa jeho slov pôjde o prelomový album aký mala svojho času skupina Pink Floyd.
Aj keď kapela je na scéne takpovediac už jeden ľudský život, podľa Jánosa je Omega v dobrej kondícií. To dokazujú aj svojimi vystúpeniami, na ktorých vždy ponúknu svojmu publiku neopakovateľný zážitok. Nebude tomu inak ani počas magickej, Svätojánskej, noci v Rimavskej Sobote. Podľa Jánosa si na koncertoch nielen v Rimavskej Sobote dajú záležať, aby sa skladby neopakovali a ponúkli tak publiku opäť niečo nové a nezabudnuteľné.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.