Letné poznávacie tvorivé dielne

tvoriva sobota s petrou maj 2018Mestská galéria Rimavská Sobota pozýva deti na Letné poznávacie tvorivé dielne s lektorkou Petrou Filipiakovou, ktoré sa uskutočnia v dňoch 18. – 20. 7. a 21. – 24. 8. 2018 o 9.00 – 12.00 hod. v priestoroch galérie na Hlavnom námestí. Počet účastníkov je limitovaný (20 detí) a preto je potrebné vopred sa nahlásiť priamo v MG, telefonicky 5624351, alebo mailom mestska.galeria.rs@gmail.com. Vstupné: 3€, všetky výtvory si účastníci odnesú domov. Tvorivé dielne vznikli s podporou FPU.

letne dielne 2018_jul_A4 malý
18. júla (streda) / Spoznávame umelca Martina Knuta
Počkať, tie obrazy sa nám snažia niečo povedať? Čo to tam tí ľudia robia? A prečo tam autor toho nenamaľoval viac? A prečo vlastne maliari znázorňujú stále ľudské figúry ? Spoločne si prezrieme výstavu Martina Knuta, pri tvorení sa budeme venovať téme ľudská figúra a sami sa staneme superhrdinami.
19. júla (štvrtok) / Spoznávame Rimavskú Sobotu
Čo to všetko máme v tej našej malej Sobote? Máme tu aj pamiatky? A čo taká Mestská galéria, má svoj dávny príbeh. Toto všetko a ešte trochu viac sa dozvieme na druhom prázdninovom stretnutí. Okrem toho zistíme aké je to byť architektom, čo je to topografia a vyrobíme si čudesný dom.
20. júla (piatok) / Spoznávame netradičné výtvarné postupy
Tretie stretnutie venujeme výtvarným experimentom. Zistíme , že obraz vieme vysypať, vyliať, ale aj vyplstiť. Proste, budeme spoznávať netradičné výtvarné postupy.

letne dielne 2018_august_A4 malý
21. augusta (utorok) / Spoznávame remeselnú výrobu
Od remesla  k umeniu. Naučíme sa, ako pracovať s hlinou, drevom a textilom. Pripomenieme si starých remeselníkov a budeme sa snažiť naše nové vedomosti využiť pri tvorbe sôch a objektov.
22. augusta (streda) / Spoznávame recyklovanie a upcyklovanie
Ako malí rozumní umelci vieme, že našu krásnu planétu treba chrániť. Preto sa na ďalších dvoch stretnutiach budeme venovať ekologickým námetom. Zistíme, ktorí slovenskí umelci sa tiež venujú tejto téme, vyrobíme si vlastnú tašku a zistíme, čo je to upcyklovanie.
23. augusta (štvrtok) / Spoznávame recyklovanie a  upcyklovanie 2.
Aj na tomto stretnutí budeme myslieť „zeleno“ a budeme pokračovať v premieňaní obyčajných predmetov na umelecké diela. Tentoraz budeme tvoriť viac praktické vecičky. Aspoň si budeme mať čím vyzdobiť izbičky.
24. augusta (piatok) / Spoznávame, čo je to dizajn
Čo to vlastne ten dizajn je? A prečo niektoré predmety vyzerajú čudne? Dajú sa vlastne používať, keď sú také zvláštne? Na poslednom letnom stretnutí si vyrobíme šperky, objavíme Salvadora Dallího a každý domov odíde s autíčkom.
Tvorivé dielne sú súčasťou projektov Rozprávkové prázdniny  a Zaostrené na rodinu, ktoré podporili mesto Rimavská Sobota a BBSK.