Cimbal Brothers

CB perexNa jedinečné prepojenie medzi cimbalom, husľami a pop-rockovým štýlom sa môžeme tešiť v piatok, 17.8. o 20.00 hod. Na nádvorí Čierneho orla v rámci Sobotského Jazztivalu privítame skupinu Cimbal Brothers, ktorej repertoár tvoria najznámejšie hity zahraničných i domácich interpretov, ale aj Oscarom ocenené filmové soundtracky, universal world music či sladby z klasickej hudby a to všetko v modernom štýle, ktorý ich charakterizuje. Vstupné: 9€, predaj vstupeniek v MsKS, TIC a na mieste.

Dominantou skupiny Cimbal Brothers sú bratia Fery a Alex Reinerovci (husle + cimbal), ktorých doprevádza vlastná multi-inštrumentálna kapela v zložení: gitara, bicie, klavír a basgitara, príp. aj sláčikové kvarteto. Vystúpenie je plné najznámejších svetových hitov, dokonalej virtuozity, strhujúcej energie a unikátnej hudobnej show.
cimbal brothers malý
Cimbalistom tejto skupiny je držiteľ ocenenia “Najrýchlejší cimbalista na svete” Fery Reiner, ktorý je oficiálne zapísaný v knihe Slovenských rekordov. Skladbu Let čmeliaka zahral na svojom MODROM CIMBALE za neuveriteľných 59,1 sekundy.

Repertoár kapely je plný známych hitov – Michael Jackson, Beyoncé, Queen, Metallica, Adele, Coldplay, Gypsy Kings a iní. V repertoári sú aj známe filmové soundtracky ako Piráti z Karibiku, Pulp Fiction, Mission Impossible a podobne.
cimbal brothers
Unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa špecializuje najmä na autentickú interpretáciu hudobného žánru ragtime Saxophone Syncopators zavíta do Rimavskej Soboty v piatok, 24. 8.  Hrajú najstarší ragtime a hot jazz z rokov 1912 – 1920 v aranžmánoch pre štyri saxofóny. Na dosiahnutie čo najvernejšieho  zvuku používajú originálne dobové nástroje z 20. rokov minulého storočia.

V piatok, 7. 9.  bude v Rimavskej Sobote jazzový sviatok. V tento deň  k nám zavíta najvýznamnejšia osobnosť slovenskej jazzovej scény Peter Lipa s kapelou.  Jeho hudba vychádza zo spojenia jazzu a blues. Využíva výhodu spevákov, ktorí okrem hudobného materiálu, teda tónov, harmónie a rytmu, môžu publikum osloviť aj textom. Ako prvý spevák na Slovensku uplatňuje v jazzovej hudbe Slovenčinu. V jeho repertoári nájdeme tradicionály, štandardy z oblasti swingu a moderného jazzu.

Sobotský Jazztival uzavrie koncert originálnej 9 člennej skupiny Ľudové Mladistvá, ktorá spája prvky folklóru, jazzu, vážnej  a energickej modernej hudby.  Fúzia zdanlivo nesúrodých prvkov je v aranžmánoch skladateľa, klaviristu a zakladateľa projektu Martina Majla Štefánika ojedinelá. Skladby svojím jedinečným rukopisom prinášajú invenčný prístup k spracovaniu ľudových piesní. Ich koncert bude vo štvrtok, 13.9. o 20.00 hod. v Čiernom orlovi.

Tieto všetky koncerty spolu vytvárajú ponuku hudobnej žánrovej pestrosti pod názvom Sobotský Jazztival, ktorý prinášame do nášho mesta po prvýkrát. Festival uskutočňujeme v spolupráci so SOŠOS, mediálnymi partnermi, s finančnou podporou z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, firmy Automax, Teatro, HR 2008 Consulting s.r.o., Jána Jurkemika ml. a iných miestnych podnikateľov.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.