Klavírni virtuózi II.

perexVšetkých milovníkov krásnej hudby pozývame v utorok, 2. 10. o 19.00 hod. na druhý koncert Hudobnej jesene s názvom Klavírni virtuózi II. V divadelnej sále DK (vchod od Kauflandu) sa predstaví klavírne duo: Japonka Alisa Yajima a Ádám Baráz z Maďarska. V repertoári majú diela z obdobia klasicizmu až po romantické ale aj  súčasné, menej známe skladby na štvorručné prevedenie. 38. ročník Hudobnej jesene realizujeme s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH.
plagát malý
AlisaYajima – Baráz Ádám
klavírne duo
Duo vzniklo v roku 2016 v Budapešti.  Odvtedy sa už predstavilo v Maďarsku, na Slovensku a v Japonsku. Snahou umelcov je predstaviť sa pred obecenstvom s programom, ktorý rovnako uspokojí milovníkov a znalcov vážnej hudby ako aj laických návštevníkov koncertov.
program
AlisaAlisa Yajima
sa narodila v Kobéby v Japonsku. Od 4 rokov hrá na klavíri. Stredoškolské štúdium ukončila v hudobnej triede Nishinomiya High Scool v Hyogo. Na vysokej škole múzických umení boli jej učiteľmi  Kawake Tsuneko, Kawaika Tomoyo, Sato Yumiko a Okada Masaru. V tomto čase získala niekoľko ocenení na rôznych súťažiach. Po ukončení vysokej školy získala štipendium na Universität fur Musik und darstellende Kunst vo Viedni a neskôr na Univerzite Ferenca Liszta v Budapešti, kde bola študentkou Sándora Falvasiho a Imre Hargitaiho. Je laurátkou Medzinárodnej hudobnej súťaže Euterpe v Taliansku (2012). V súčasnosti je korepetítorkou na Univerzite Tanečného umenia v Budapešti a koncertuje.
AdamÁdám Baráz
hudobník, hudobný skladateľ, korepetítor na Viedenskom konzervatóriu, učiteľ teórie hudby, dejín hudby a solmizácie v Budapešti na Umeleckej akadémii THÉBA. Ako korepetítor spolupracoval na celoštátnych súťažiach, a sprevádzal operných spevákov Maďarskej štátnej opery. Má 120 dokončených opusov. Komponuje skoro vo všetkých žánroch aj pre sólo hráčov, aj pre komorné telesá. Koncertuje sólovo aj v komorných zoskupeniach (Maďarsko, Slovensko, Taliansko, Poľsko atď.). V roku 2012 v Japonsku koncertoval so skladbami Bartóka a Chopina. V roku 2013 zbieral ľudové skladby v Thajsku.
Na podujatí ”Hudba bez hraníc” v Balassagyarmate už roky odznejú jeho diela skomponované pre orchester. V júli toho roku sa predstavili spolu s Alisou v Japonsku so svojou skladbou „Cestovanie do vzdialených krajín” a zožali veľký úspech.
pozvánka dalšie koncerty