Od klasiky po soul

perexSrdečne Vás pozývame v utorok, 27. 11. o 18.00 hod.  do veľkej zasadačky DK na posledný koncert 38. ročníka Hudobnej jesene 2018 s názvom Od klasiky po soul. Účinkujú: mladá talentovaná flautistka Tünde Jakab, ktorá prichádza s vlastnou tvorbou a multi-inštrumentalista pochádzajúci z Hondurasu Samuel Montoya/gitara. V ich programe nájdete známe skladby z rozprávok, ale i populárne hity ako Nobody Knows, Take Me Out a iné. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Koncerty sú realizované s finančnou podporou Fondu na podporu umenia.
plagát malý
Program:
T. Jakab: Polnočný tanec zo sonáty “Sny a Rozprávky” pre flautu a gitaru
T. Jakab: Feel No Pain
T. Jakab: Everlasting Love
T. Jakab: Almost Midnight
T. Jakab: Take Me Out
T. Jakab: Never Gonna Cry Again
T. Jakab: V lese zo sonáty “Sny a Rozprávky” pre flautu a gitaru
T. Jakab: Ruže pre Gitti pre flautu solo
T. Jakab: Nothing To Lose
T. Jakab: Higher
T. Jakab: Nobody Knows
T. Jakab: Yellow Clouds
T. Jakab: Hand in Hand
Crystal Lewis: Angels

Tünde malaTünde Jakab sa narodila v Košiciach v hudobníckej rodine. Mladá talentovaná flautistka, ktorú kritici ospevujú za jej virtuozitu hrania a priezračný štíhly tón, zaznamenávala úspechy na súťažných pódiách už od detstva. Odniesla si prvé ceny a ocenenia laureáta z početných celoslovenských a medzinárodných súťaží.
Do profesionálneho diania sa Tünde Jakab zapojila už v trinástich rokoch, keď na pôde bratislavskej Reduty vystúpila s orchestrom Slovenskej filharmónie. Odvtedy sa uviedla na mnohých pódiách doma i v zahraničí. V januári 2011 debutovala v Zlatej sále viedenského Musikvereinu, kde vystúpila po boku speváckej legendy, sopranistky Renate Holmovej.
Štúdium začala na Univerzite múzických umení (Universität für Musik und darstellende Kunst) vo Viedni pod vedením Helmuta Schallera a Waltera Wretschitscha. Neskôr pokračovala v štúdiu na Kunstuniversität  v Grazi pod vedením Eszter Alföldy-Borussovej a Dietera Fluryho, prvého flautistu Viedenských filharmonikov. Štúdium ukončila v októbri 2017 s vyznamenaním.
V súčasnosti sa mladá interpretka venuje hlavne sólistickým aktivitám. Popri klasickej hudbe si Tünde skladá vlastne jazzovo-popové skladby.

Samuel malýSamuel Montoya je multi-inštrumentalista, producent, aranžér a skladateľ pochádzajúci z Hondurasu. Jeho latinsko-americké a karibské hudobné korene mu otvorili dvere k rôznym projektom, s ktorými mal možnosť ako hudobník precestovať severnú Ameriku (Kanada a USA), Južnú Ameriku, karibské ostrovy a Európu. Od začiatku svojho pôsobenia vyprodukoval 15 albumov rozličných žánrov (jazz, latin, urban, funk, rock a pop). V roku 2014 začal pracovať na jazzovom inštitúte na Univerzite hudby a divadelných umení vo Viedni. Ako basgitarista taktiež spolupracoval s Gospel Funk Orchestra Vienna a Latin Jazz Ensemble Vienna pod vedením Arnolda Morena a Herberta Pichlera. V roku 2018 začal Samuel spolupracovať s Tünde Jakab na jej novom autorskom projekte ako speváčka a skladateľka, v ktorom zaujal rolu generálneho producenta.