Tanečná inscenácia ERÓZIA

perexPozývame Vás v utorok, 11. 12. o 19.00 hod. do divadelnej sály DK na autorskú tanečnú inscenáciu Lukáša Homolu Erózia. Tvorcov zaujíma erózia ako skupina procesov, ktoré spôsobujú deformáciu zemskej kôry. Avšak v tejto definícii nahrádzajú zemskú kôru za empatiu a spoločným umeleckým jazykom hľadajú procesy a príčiny, ktoré ju deformujú. Inscenácia Erózia vznikla v spolupráci s OZ Tri4, ktorého členovia sa venujú tvorbe autorských inscenácií fyzického divadla s cieľom relfektovať súčasnú dobu. Vstupné dobrovoľné.

„Mikročastice sa z chaotického hluku vytancovali v divokom víre do dokonalých štruktúr. Všetko bolo dokonalé, všetko v absolútnej harmónii. Avšak netrvalo dlho a táto dokonalosť a absolútna harmónia sa v jednej chvíli začali pomaly…“
Erózia banner malý
Tanečná inscenácia Erózia je inšpirovaná knihou cambridgského profesora Simona Barona-Cohena s názvom Věda zla, ktorá pojednáva o erózii empatie v súčasnej spoločnosti a prehodnocuje jej dôležitosť. Tvorcov tanečnej inscenácie zaujíma erózia ako skupina procesov, ktoré spôsobujú deformáciu zemskej kôry. Avšak v tejto definícii nahrádzajú zemskú kôru za empatiu a spoločným umeleckým jazykom hľadajú procesy a príčiny, ktoré ju deformujú.
5
Inscenácia Erózia vznikla v spolupráci s občianskym združením Tri4, ktorého členovia sa venujú tvorbe autorských inscenácií fyzického divadla. V rámci týchto inscenácií a v spolupráci s ostatnými pozvanými umelcami hľadá Tri4 svoj spoločný umelecký jazyk a snaží sa tak reflektovať súčasnú dobu. Reagovať na otázky, ktoré so sebou prináša, prostredníctvom umeleckej tvorby.
1
Projekt Erózia bol podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia.

Choreografia a pohybový materiál: Lukáš Homola
Dramaturgia, idea: Jakub Mudrák
Interpretácia a pohybový materiál: Veronika Čimborová, Markéta Jandová a Lukáš Bobalík
Hudba: Adam Dekan
Scénografia: David Javorský
Kostýmy: Veronika Ďurišová
Svetelný design: Ján Čief
Supervízia: Csongor Kassai, Lucia Kašiarová
Produkcia: Alexandra Mireková

Foto – plagát, bulletin: Filip Jandourek
Výtvarný návrh: Veronika Ďurišová
Grafická úprava: Jiří Šimek

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.