Ján Ambróz – Sobotský seniorfest

Seniorfest - perexV mesiaci október, ktorý je mesiacom úcty k starším, sme pripravili sled aktivít venovaných všetkým  starším  ľuďom, invalidným dôchodcom a samozrejme aj verejnosti.  Sobotský seniorfest sme začali koncertom Marcely Laiferovej, stálice slovenského hudobného sveta. Druhou v poradí bola tanečná zábava, kde budú účinkovali miestne kolektívy. Do tanca nám zahral tanečný orchester Rimavská Sobota TORS, zaspievali spevácke zbory Bona fide a SZ Dúha, ktorý pôsobí pri Klube dôchodcov. Vynikajúci bol aj koncert zoskupenia Duchoňovci, ktorí nám zahrali nestarnúce hity speváckej legendy Karola Duchoňa. Za sebou máme aj tvorivé dielne v Domove dôchodcov. V nedeľu, 27. 10. o 17.00 hod. sa tešíme na vystúpenie folkloristu Jána Ambróza s ĽH Borievka, ktorý Sobotský seniorfest uzavrie.

Seniorfest - poster malý

Vo štvrtok 17. 10. si o 17.00 hod. v divadelnej sále budeme môcť vypočuť najväčšie hity Karola Duchoňa v modernejšom prevedení banskobystrickej kapely Duchoňovci. Hudobnú časť seniorfestu uzavrie známy folklorista a spevák reprezentujúci horehronskú ľudovú kultúru Ján Ambróz, ktorý veríme tomu zaplní sálu Domu kultúry v nedeľu, 27. 10. o 17.00 hod. Vystúpi s obľúbenou ľudovou hudbou Borievka. Súčasťou projektu sú aj tvorivé dielne, ktoré budeme realizovať priamo v Domove dôchodcov a v Domove sociálnych služieb a v Klube dôchodcov, aby sme prišli za seniormi priamo do ich prostredia a kolektívu. Témou bude adventný čajový kalendár, ktorý si záujemcovia vyrobia pod vedením lektoriek s dlhoročnými skúsenosťami z OZ Ženský inštitút tvorivosti. Duchoňovci

Projekt poskytne priestor nielen na obohatenie  spoločenského života našich dôchodcov aj na sebarealizáciu,  priateľské stretnutia a rozhovory. Väčšina podujatí  sa uskutoční  v priestoroch Domu kultúry. Všetci dôchodcovia majú symbolické vstupné 1€, ostatní ľudia si za koncerty zaplatia 5€. Vstupenky budeme predávať priamo na mieste.
Projekt realizujeme s finančným príspevkom Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Mesta Rimavská Sobota.

J Ambróz 1

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.