Hugo Kauder trio

Hugo Kauder trio perexV utorok, 5. 11. o 18.00 hod. v divadelnej sále DK pokračuje 39. ročník Hudobnej jesene  koncertom telesa Hugo Kauder trio. Prestavia sa muzikanti Ivan Danko / hoboj, Róbert Lakatos / viola a Ladislav Fančovič / klavír. Na svojom turné po Slovensku sa predstavia poslucháčsky veľmi úspešným repertoárom, ktorý tvoria neprávom zabudnuté diela židovských autorov 19. a 20. storočia. Hugo Kauder Trio pôsobí prevažne v Nemecku, aj keď jeho členovia pochádzajú zo Slovenska. Vstupné: 3€ / 2€ pre členov KPH. Koncert z verejných zdrojov podporil FPU.

Ignaz Lachner: Grand trio pre hoboj,violu a klavír op.102,
Robert Schumann: Bilder aus Osten op.66,
Robert Kahn: Serenáda pre hoboj, violu a klavír op.73

Hugo Kauder trio
Ivan Danko / hoboj
Absolvoval „Hochschule für Musik und Theater“ v Mníchove (Prof. Günther Passin) a od roku 2001 pôsobí ako 1. sólo hobojista v orchestri Štátnej opery v Štuttgarte. Pravidelne hosťuje v mnohých významných orchestroch akými sú Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Bamberger Symphonikern, Münchener Kammerorchester  a Württembergisches Kammerorchester Heilbronn. V rokoch 2005 – 2009 koncertoval ako sólo hobojista v  orchestri  Solistes Européens Luxembourg. V roku 2008 nahral spolu s klaviristom Ladislavom Fančovičom svoje debutové CD (Slovak Radio Records), ktoré zaznamenalo u medzinárodnej kritiky  veľký úspech. V septemberi 2009  sa stal víťazom „International Hugo Kauder Competition“ v New Haven (USA), kde nadchol publikum prevedením svetovej premiéry diela  „Concerto for Oboe and String Orchestra“ (1926) od H. Kaudera. V roku 2009 obdržal na Vysokej škole múzických umení v Bratislave titul „artis doctor“.

Róbert Lakatos / viola
Je absolventom Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Od roku 1997 – 2003 bol členom Slovenskej filharmónie a v súčasnosti má trvalé angažmán ako zástupca koncertného majstra viol v orchestri  Solistes Européens Luxembourg. Lakatos je medzinárodne uznávaným  sólistom a komorným hráčom. Medzi jeho najvýznamnejšie sólové vystúpenia patrí koncert v roku 2001, kde spolu s Julianom Rachlinom uviedli 6. Brandemburský koncert v sprievode Pressburger Philharmoniker, séria 3 koncertov so Solistés Europeéns Luxembourg a koncert v sídle OSN v New Yorku. Popri klasickej hudbe je Lakatosovou vášňou maďarský folklór. V crossoverových projektoch sa úspešne etabloval s jeho vlastným súborom „Rév“, s ktorým vydal 2 CD albumy. Ako líder projektu „Csillagok, Csillagok…“ spojil významné osobnosti maďarského folklóru, jazzu a klasickej hudby.  „Csillagok, Csillagok…“ mal premiéru v roku 2006 vo Národnej koncertnej sále B. Bartóka v Budapešti.

Ladislav Fančovič / klavír
Štúdium na Štátnom Konzervatóriu v Bratislave ukončil v roku 2000 s titulom ‘Najlepší absolvent roka‘. Nasledovalo štúdium na Akadémii múzických umení v Prahe, na „Universität für Musik und darstellende Kunst“ vo Viedni a na Vysokej škole múzických umení v Bratislave, kde získal titul „artis doctor“. Pre svoje nevšedné umelecké cítenie a hudobnú empatiu je vyhľadávaným komorným hráčom a stálym členom zoskupení Hugo Kauder Trio, Berger Trio či Faces Piano Trio. Ako renomovaný sólista, ktorého repertoár zahŕňa viac než 20 ťažiskových klavírnych koncertov 18. – 20. storočia, pravidelne vystupuje s viacerými českými, slovenskými a európskymi orchestrami. Od roku 2006 nahral viac než 20 CD titulov, z ktorých viaceré sú výnimočným počinom svetového významu. Okrem klasickej hudby sa jeho láskou stal aj raný jazz. Založil a je umeleckým vedúcim orchestra Fats Jazz Band, ktorý sa venuje štýlovej interpretácii jazzovej hudby 20-tych až 40-tych rokov minulého storočia. Od roku 2013 študuje hru na saxofóne a založil saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators, s ktorým hrajú klasickú hudbu a ragtime.

Srdečne Vás pozývame v utorok, 26. 11. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK  na posledný koncert Hudobnej jesene, na ktorom sa predstaví hudobné zoskupenie  ALEA v zložení: Stano Palúch / husle, Boris Lenko / akordeón, Ján Krigovský / kontrabas a Daniel Buranovský / klavír.

Členovia Kruhu priateľov hudby môžu členský príspevok na rok 2020 vo výške 2€  uhradiť na koncerte.