Výstava Jany Bialovej v MsG

perexMestská galéria Rimavská Sobota Vás pozýva na prehliadku výstavy maliarky, grafičky a  ilustrátorky Jany Bialovej s názvom Tajomstvá. Podľa kurátorky výstavy Mgr. Kataríny Damjanovovej sú obrazy Jany Bialovej emotívnou výpoveďou o sebe samej. Maliarkina tvorba čerpá z bohatého vnútorného sveta plného zážitkov,  pocitov a hlbokej viery. Výstava potrvá do 17. 1. 2020, otvorené: pondelok – piatok, 9.00 – 17.00 hod.

plagát malý
Maliarka, grafička, ilustrátorka Jana Bialová po štúdiu odboru reštaurovanie na Strednej škole umeleckého priemyslu v Kremnici absolvovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave, ateliér voľnej grafiky a knižnej ilustrácie u profesora Dušana Kállaya. Žije v Lučenci a pôsobí na Základnej umeleckej škole vo Fiľakove. Svoju tvorbu prezentovala na mnohých individuálnych a kolektívnych výstavách doma i v zahraničí.

odpočinokOdpočinok, 2019, 40 x 30 cm, akryl, plátno

Maliarkina tvorba čerpá z bohatého vnútorného sveta plného zážitkov,  pocitov a hlbokej viery. Citlivo zobrazené každodenné ľudské starosti, chvíle šťastia, radosti, ale i trápenia zachytáva vo farebných príbehoch s fantazijnou atmosférou. Spomienky a emócie, ktoré obrazy vzbudzujú, vychádzajú z reálnych autorkiných skúseností a vnemov. Každá i tá najmenšia drobnosť na obraze nie je len pre autorku potešením, ale i dôležitou súčasťou vyrozprávaného príbehu. Obrazy Jany Bialovej sú emotívnou výpoveďou o sebe samej.

hostinaHostina, 2019, 70 x 50 cm, akryl, plátno