Výstava modrotlače v Ganevii

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPozývame Vás do Galérie GANEVIA v Dome kultúry na prehliadku výstavy modrotlače, ktorá predstavuje prierez tvorby autorky Lucie Dovalovej a jej žiačok z chemického krúžku Kremík v ZŠ Badín. Pod jej vedením sa spoločne venujú modrotlači, tradičnej technike zdobenia plátna pomocou nanášania papu zhotoveného podľa vlastného receptu a farbenia v prírodnom indigu. Výstava potrvá do konca februára 2020. Otvorené: po – pi, 8.00 – 16.00 hod.

Vystavené sú výrobky, ktoré obsahujú originálne modrotlačové prvky z dielne Lucie a jej žiačok – modrotlačové obrázky, šperky, kabelky a tašky, peňaženky, opasky, motýliky, obliečky na vankúšiky, košele, sukne, zástery a iné. V programe počas vernisáže vystúpili dievčatá zo Základnej školy v Badíne s vlastnou choreografiou módnej prehliadky, v ktorej predstavili osobité modely nesúce prvky modrotlače, ktorých autorkami sú Lucia Dovalová, Kristína Dovalová, Anna Lehocká a Vanesa Berkyová. Viac o ich tvorbe si môžete prečítať a pozrieť na stránke www.mladychemik.webnode.sk.
plagát malý