Krásny letný deň (muzikál) / Szép nyári nap

perexHlavnými postavami muzikálu Szép nyári nap / Krásny letný deň sú mladí ľudia, ktorí sa chystajú na „dobrovoľnú“ brigádu do kečupárne kdesi do „Zapadákova“. Je horúci júl, sedemdesiate roky a ako to už v tých časoch bývalo, našich mladých hrdinov čaká prísny režim, ranné rozcvičky, (ne)znesiteľný pedagogický dozor, žarty a doberanie sa navzájom, ale hlavne zábava, spev, tanec, smiech a predovšetkým nové priateľstvá a prvé lásky…. Každému známy „retropríbeh“ s hitmi populárnej maďarskej kapely Neoton prednesie MagyaRock Dalszínháza z Maďarska, 2. 8. 2020 o 20.00 hod. na amfiteátri v Rimavskej Sobote. Predpredaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk. Vstupné v predpredaji: 12€/ na mieste 15€.

Szép nyári nap (musical)
Kétszázhúsz felett, Santa Maria, Don Quijote, Pago Pago, Ha szombat este táncol, Tini-dal, Holnap hajnalig, Vándorének… Ugye ismerik ezeket a slágereket? A hetvenes-nyolcvanas-kilencvenes évek sikerzenekara, a Neoton dalairól van szó. Ezekre épül a rimaszombati amfiteátrumban 2020. augusztus 2-án vasárnap bemutatásra kerülő Szép nyári nap című musical, melyre jegyek elővételben (12€) a rimaszombati Tompa Mihály Könyvesboltban, online a  www.kulturars.sk oldalon vásárolhatók.
A hetvenes években járunk, július van, forróság. Musicalünk szereplői “önkéntesen” utaznak a jugoszláv határnál lévő Bácsszentmáriára, építőtáborba. Tudják mi vár rájuk: korai ébresztők, reggeli torna, nem túl érdekes munka a paradicsom-feldolgozóban és persze sok szórakozás, nevetés, humor, tánc, ének, egymás ugratása, de legfőképpen új barátságok és szerelmek születése… A tábor vezetője, Tóth Antal, helyettese, Panni néni, az orosztanárnő, ébren figyeli őket. Nekik sem könnyű, hiszen a fiatalok mindent elkövetnek, hogy túl járjanak az eszükön. Panni néni lánya ráadásul beleszeret a frissen érettségizett, szociológusnak készülő Varga Péterbe, akinek édesapja ’56 után disszidált, s aki maga is lázadó fiatalnak tűnik….
plagát malý
Szereplők:
A fiatalok:
Varga Péter, most érettségizett, apja disszidált                  Mészáros Tamás
Kovács Juli, negyedikes, eminens tanuló, KISZ-titkár     Kuczmann Ágnes
Földi Sándor, Sanya, osztályismétlő, sportoló                    Bene Zoltán
Kiss Viktória, Ria, Sanya szerelme, a „bombázó”               Enyingi Zsófia
Balogh István, Öcsi, szemüveges vézna srác                       Papp Csaba
Papp Margit, Margó, molett lány, Juli barátnője              Fejes Szandra
szep-nyari-nap_fotó
A felnőttek: