Bažant Kinematograf 2020

perexOsemnásta sezóna putovného letného filmového festivalu Bažant Kinematografu sa uskutoční! Mesto Rimavská Sobota bude jedným zo 17 miest, ktoré počas leta kultový retroautobus navštívi a Soboťania si tak budú môcť pod letnou oblohou vychutnať štyri vynikajúce české a slovenské filmy. Vďaka generálnemu partnerovi  Zlatý Bažant, ktorý stojí pri kultúre nielen v dobrých časoch, ale aj v tých ťažších, na Hlavnom námestí  v dňoch 18.- 21. 8. vždy o 20.30 hod. uvidíme filmy: Cez prsty, Loli paradička, Vlastníci a Posledná aristokratka.

plagát malý

 

utorok, 18.8. o 20.30 hod.
CEZ PRSTY 
Petr Kolečko, Česko, 2019, 101 min., komédia
Letná atmosféra, láska pod volejbalovou sieťou, stret mužského a ženského sveta – Cez prsty je film o tom, že aj keď človek urobí veľa chýb, vždy dostane života od novú šancu.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=E9ADQSpfXvc&feature=emb_title
cez_prsty plagát

streda, 19.8. o 20.30 hod.
LOLI PARADIČKA
Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky, Slovensko, 2019, 89 min., romantická komédia
Romantická tragikomédia o ľúbostnom vzťahu dvoch atypických postavičiek z východného Slovenska.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=sktT4PZkeb8&feature=emb_title
_loli_plagat

štvrtok, 20.8. o 20.30 hod.
VLASTNÍCI 
Jiří Havelka, Česko, Slovensko, 2019, 96 min., komédia/dráma
Komédia o domovej schôdzi, na ktorej sa vlastníci bytov pokúšajú o nemožné – vyriešiť vo vzájomnej zhode problémy týkajúce sa správy ich domu…
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=csNyIz0kmnw
Plakát Vlastníci

piatok, 21.8. o 20.30 hod.
POSLEDNÁ ARISTOKRATKA
Jiří Vejdělek, Česko, Slovensko, 2019, 110 min., komédia
Komédia podľa rovnomenného knižného bestsellera Evžena Bočka. So správou zámku Kostka to potomkovia aristokratov nemajú o nič ľahšie než „vlastníci“.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=7y4u2kimM8c
_plagat_ARISTOKRATKA_SK
Bažant Kinematograf 1. júla 2020 vyráža na tradičnú cestu po Slovensku. Osemnásta sezóna však bude pre aktuálnu situáciu trochu iná ako tie predošlé: na cestu vyrazí len jeden kultový retroautobus s letným výberom štyroch českých a slovenských filmov a navštívi sedemnásť miest. Svoju netradičnú trasu zavŕši na festivale MFF Cinematik v Piešťanoch 15. septembra. Putovný letný filmový festival Bažant Kinematograf prichádza do slovenských miest aj toto leto. Rok 2020 priniesol do našich životov veľa zmien, ktoré neobišli ani projekt Bažant Kinematograf. Jeho 18. ročník sa uskutoční v mierne upravenej, skromnejšej verzii. Sme však veľmi radi, že obľúbený zelený filmový retroautobus ŠKODA RTO môže predsa len od 1. júla do 15. septembra navštíviť 17 slovenských miest s kolekciou štyroch vynikajúcich slovenských a českých filmov. Náš verný generálny partner Zlatý Bažant totiž pri kultúre a pri nás stojí nielen v dobrých časoch, ale aj v tých ťažších. Pod letnou oblohou si diváci tento rok môžu pozrieť filmy Loli paradička (r. Richard Staviarsky, Víťo Staviarsky), Posledná aristokratka (r. Jiří Vejdělek), Vlastníci (r. Jiří Havelka) a Cez prsty (r. Petr Kolečko), ktorým sa 18. sezóna otvorí 1. júla v Trnave.
„Máme veľké šťastie, že náš projekt letných projekcií českých a slovenských filmov pod holým nebom má už od svojho vzniku silného a zodpovedného partnera, ktorý za ním stojí v dobrých aj horších časoch. Tento rok to len potvrdil,“ hovorí koordinátorka projektu Bažant Kinematograf Ľubica Orechovská. „V situácii, keď sa partneri, nielen súkromní, ale aj samosprávy, od kultúry odvracajú, odvolávajúc sa na krízu spôsobenú zastavením štandardného fungovania ekonomiky, spoločnosť Heineken Slovensko urobila všetko preto, aby svoje projekty podržala. Tento rok totiž ukázal aj ďalšiu smutnú vec, že mestá a obce na Slovensku majú na kultúrne podujatia v rozpočtoch žalostne málo prostriedkov, ba dokonca i veľkú nulu, a za naše projekcie sú vďační. Tešíme sa, že sa môžeme i tento rok vrátiť medzi svojich divákov. Usilovali sme sa pokryť väčšinu regiónov Slovenska, navštíviť predovšetkým okresné a spádové mestá a pripraviť trasu, ktorú náš premietací retroautobus bezpečne zvládne. Veríme, že obyvatelia miest, ktoré sa tento rok na našu trasu nezmestili, nám to odpustia a prípadne za Bažant Kinematografom vo svojom regióne vycestujú.“
Trasa letnej sezóny Bažant Kinematograf 2020 (mestá v abecednom poradí): Banská Bystrica, Hlohovec, Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Martin, Nitra, Nové Zámky, Piešťany, Prešov, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Spišská Nová Ves, Trenčín, Trnava, Žilina.
Generálnym partnerom projektu Bažant Kinematograf je Zlatý Bažant. Digitalizáciu Kinematografu podporil Audiovizuálny fond. Organizátor Bažant Kinematograf: KINEMATOGRAF, s.r.o.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.