ANDREAS VARADY TRIO

perexSobotský jazztival uzavrie svojim koncertom mladý talentovaný jazzový gitarista Andreas Varady so svojou kapelou. Andreas je rodák z Rimavskej Soboty a  svoju cestu za majstrovstvom v jazzovej gitare začal už v útlom veku. Ako 10 ročný sa presťahoval so svojou rodinou do Írska a od tej chvíle sa začal jeho raketový vzostup vo svete jazzu. Súčasťou kapely, s ktorou sa na jazztivale predstaví v piatok, 25. 9. o 19.00 hod. na nádvorí Čierny orol,  bude jeho otec „Bandi“ na base a mladší brat Adrian na bicích, čo je veľmi sympatický zjav. Vstupné: 10€, vstupenky si môžete zakúpiť v MsKS alebo online na www.kultrars.sk

Slovenský jazzový supertalent Andreas Varady, rodák z Rimavskej Soboty, sa konečne predstaví domácemu publiku.

Varady Trio plagát malý
Andreas začínal ako zázračné dieťa, deväťročný pouličný gitarista na uliciach Limericku a Corku. Ako trinásťročný sa stal najmladším headlinerom v londýnskom klube Ronnie Scott’s, objavil sa na titulke magazínu Guitar Player a pozvali ho na Montreux Jazz Festival. Tam ho počul a videl hrať Quincy Jones. Andreas Várady s ním už onedlho podpisoval zmluvu a vstúpil do prvej ligy jazzu. Podľa hudobnej ikony Quincyho Jonesa je Andreas jedným z najtalentova¬nejších hudobníkov na našej planéte.

Andreas Varady malá foto
Varadyho hrdinami boli George Benson a Django Reinhardt. Prvý menovaný ho angažoval ako predskokana na svoje americké aj európske turné. Geniálny mládežník mal už vtedy podpísaný kontrakt s kultovou značkou Verve. Album vyšiel v auguste 2014 v produkcii Quincyho Jonesa. Na svojom debutovom albume, s názvom “Andreas Varady”, hrajú vynikajúci hudobníci,  menšie aj väčšie hviezdy a hostia – Greg Phillinganes, Harvey Mason, Brian Bromberg, Nathan East, Steve Lukather, speváci Nikki Yanofsky, Kevin Ross a Gregory Porter, Roy Hargrove, Dirty Loops a Dave Weckl!
JAZZTIVAL 2020 plagát malý
3. ročník Sobotského jazztivalu  – festivalu kvalitnej hudby v Rimavskej Sobote organizuje Mestské kultúrne stredisko v spolupráci so SOŠOS. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom podujatia.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.