Štefan Štec & Fajta a FS Hornád

ŠTEFAN perexMilovníci folklóru a ľudovej nôty zbystrite pozornosť. Pozývame Vás v sobotu, 19. 9. o 18.00 hod. do divadelnej sály DK na úžasný folklórny večer a koncert charizmatického speváka rusínskych ľudových piesní ŠTEFANA ŠTECA, ktorý dokáže svojím prejavom strhnúť davy. Vystúpi s folklórnou skupinou FAJTA a celý program umocnia tanečné vstupy košického FS HORNÁD. Večer je vyvrcholením folklórneho festivalu Pod sobotskou bránou, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstupné: 10€, predaj vstupeniek v MsKS a online na www.kulturars.sk

Vystúpenie bude venované najmä piesňam z nového albumu Duje vitor, no môžeme sa tešiť aj na staršie skladby.

ŠTEFAN ŠTEC plagát malýFAJTA vznikla a funguje ako sprievodná hudba Štefana Šteca. Formovala ich ľudová pieseň (ktorej sa naďalej držia) a vkladajú do nej jemné prvky rôznych iných hudobných štýlov.
FOLKLÓRNY SÚBOR HORNÁD je ľudovo-umeleckým reprezentantom Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Jeho história sa datuje do roku 1963, no pod názvom Hornád pôsobí toto amatérske teleso na scéne od roku 1992. Hornád je považovaný za špičku medzi folklórnymi telesami na Slovensku.

Fajta + Štec mala
Folklórny súbor Hornád reprezentuje univerzitu aj na popredných folklórnych festivaloch. Je pravidelným účastníkom festivalov vo Východnej, Heľpe, Myjave, Hrušove, či Raslaviciach. V roku 2016 získal titul laureát súťažného folklórneho festivalu v Dubnici nad Váhom. Rovnakým titulom a môže pýšiť aj v rámci súťažného festivalu Jánošikov Dukát 2018,  Rožnov pod Radhoštěm.
Najväčší úspech však zažil v roku 2017, kedy sa stal absolútnym laureátom celoštátnej súťažnej prehliadky choreografií folklórnych kolektívov s dnes už kultovou choreografiou Maľovaní.
Rok 2017 sa tiež zapísal do histórie Hornádu vďaka účinkovaniu v  prvej sérii úspešnej televíznej šou RTVS – ZEM SPIEVA. Hornád sa dostal do úzkej semifináovej špičky. Jeho umelecký vedúci Štefan Štec sa stal výraznou osobnosťou celej súťaže a aj vďaka finálovej účasti naštartoval popri úspešnej choreografickej, i svoju spevácku kariéru.

FS_Hornad-malá

PSB plagát malý

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.