Tvorivé dielne v Mestskej galérii

perex dielneMilí rodičia, milé deti, pozývame vás na tvorivé dielne v Mestskej galérii. Sobotné dielne v galérii s lektorkou Dankou Pánekovou budú 26. 6. a 3. 7. od 10.00 do 12.00. Druhým projektom je Tvorivé leto v galérii, ktoré pozostáva zo 6 dielní: 6. – 9. 7. o 9.00 do 12.00 s lektorkou Petrou Filipiakovou a 3. – 4. 8. o 9.00 do 12.00 s lektorkou Dankou Pánekovou. Na dielne je potrebné vopred sa objednať, je potrebné napísať: dátum dielne, meno dieťaťa, kontakt na rodiča: tel. alebo mail.

Budeme sa venovať námetom ako experiment v umení, grafika a jej možnosti, deti si budú môcť vyskúšať aj tradičné techniky, spoznajú galériu ako kultúrno-vzdelávaciu inštitúciu a na záver si svoje poznatky overia v zábavnom art-quize, v ktorom budú môcť vyhrať zaujímavé ceny.

1. Výstavu Kati Madarász Decsi a informácie o umelkyni spoznáme cez detektívnu hru. Námet stretnutia budú experimenty s maľbou a kresbou, otláčanie predmetov, používanie prírodných pigmentov (šťava z červenej kapusty). Tak ako autorka na workshope budeme využívať aj ďalšie alternatívne materiály (blato, zeminu) a pokúsime sa vytvoriť aj objekty. Zistíme, ako sa dá rôzne experimentovať s farbami a vyskúšame si veľmi netradičný akvarel. Nevyhneme sa ani nám už tak dobre známym témam a pripomenieme si, ako sa zodpovedne správať k životnému prostrediu.

2. Čo to všetko máme v tej našej malej Rimavskej Sobote? Máme tu aj pamiatky? A čo taká Mestská galéria, má svoj dávny príbeh – tento rok má 25 rokov. Toto všetko a ešte trochu viac sa dozvieme na druhom prázdninovom stretnutí. Na workshope sa budeme venovať aj architektúre.

3. Vyskúšame si netradičné postupy: lyžičková tlač, monotypia, rezistentná maľba a reinštalácia umeleckého diela a zistíme, čo všetko si dokážeme vyrobiť pomocou týchto zložito znejúcich techník. Spoznáme aj niektoré výnimočné diela, ktoré má MGRS ukryté vo svojom depozitári.

4. Na tomto stretnutí sa budeme venovať príprave našej vlastnej prezentácii prác, zaujímavým hrám a čaká naš aj art-quiz, v ktorom si zmeriame sily a zistíme, čo všetko sme sa na predchádzajúcich stretnutiach naučili.

5. Vytvoríme si v galérii svoje vlastné laboratórium. Prebiehajúca výstava Martina Kudlu, CLUSTER  – Vzhluk nás na workshope inšpiruje.

6. Čo to znamená, keď hovoríme o tradičných výtvarných postupoch v umení? Veľa z nich už poznáme, no napriek tomu si ich na workshope vyskúšame a porovnáme ich so súčasným trendami. Dovolíme si prognózovať, aké postupy budú v budúcnosti moderné.

Dodržiavame protipandemické nariadenia : R – O – R.
www.mgrs.sk,  mestska.galeria.rs@gmail.com,  www.facebook.com/www.mgrs.sk,  info: 047 5624351