Jana HUBINSKÁ a Ján Berky MRENICA ml.

perexSrdečne Vás pozývame v nedeľu, 3. 10. o 15.00 hod. do divadelnej sály na prvý z programov 2. ročníka SOBOTSKÉHO SENIORFESTU, ktorým bude jedinečný koncert speváčky a herečky, držiteľky ocenenia Český lev JANY HUBINSKEJ a JÁNA BERKY MRENICU JR s kapelou. V šansónovom programe s názvom AJ TOTO SOM JA nám charizmatická, oceňovaná doma i v zahraničí, v divadle, televízii i vo filme, Jana Hubinská predstaví svoje autorské skladby. Vstupné: seniori 1€/ ostatní 5€. Predaj vstupeniek na mieste.

Samostatné šansonovo jazzové spievanie Jany Hubinskej, charizmatickej, oceňovanej doma i v zahraničí, v divadle, televízii i vo filme, začalo vďaka životopisným divadelným hrám, v ktorých stvárnila osudy troch svetových speváckych dív. Prvá ju hneď  po premiére, z noci do rána urobila slovenskou Edit Piaf. Bola to divadelná hra Život v ružovom od L. Feldeka v divadle West. S Edit Piaf divadlo West otváralo a prežilo päť veľmi úspešných sezón. Ďalšia bola Marlene Dietrich, v predstavení „Edit a Marlen“  a zatiaľ poslednou zo speváckych svetových dív na divadelných doskách bola Billie Holiday.

Aj toto som ja plagát malý

Neskôr dala dohromady kapelu, s ktorou nahrala aj svoje prvé CD Hotel Hazard, ktoré otextoval D. Hevier. V bezváhovom Covid čase vypustila do sveta dva nové duety Mil pasos s Petrom Luhom a Len tak s Tiborom Farkašom. V spolupráci s Adrienou Bartošovou a Jánom Berky Mrenicom nahrali autorskú pesničku Džala pale….

Organizátorom  projektu SOBOTSKÝ SENIORFEST, ktorý ponúka v mesiaci október  sled kultúrnych a spoločenských udalostí venovaných všetkým seniorom i dôchodcom  je Mestské kultúrne stredisko s finančným príspevkom Ministerstva kultúry Slovenskej republiky a Mesta Rimavská Sobota.

Seniorfest_plagát malý

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.