Tanečná zábava / Sobotský Seniorfest

perexVšetkých seniorov, ktorí sa radi zabavia, alebo si zaspomínajú na staré dobré časy tancovačiek, pozývame vo štvrtok, 21. 10. o 16.00 hod. do Domu kultúry na Tanečnú zábavu. Účinkujú: MSZ Bona fide, SZ Dúha, country kapela Bluetrend, Elektrum a Tanečný orchester mesta Rimavská Sobota. Vstup zdarma. Čaká Vás príjemná atmosféra, stretnutie s priateľmi, malé občerstvenie.  Podujatie je súčasťou projektu Sobotský Seniorfest, ktorý realizujeme s finančnou podporou Ministerstva kultúry SR.


V úvode tanečnej zábavy nás privíta inštrumentálna gitarová kapela Elektrum svojou relaxačnou pomalšou hudbou a  príjemnými kľudnými melódiami. V ďalších blokoch sa vystrieda spev s tanečnou hudbou našich kolektívov, ktoré pôsobia pod strechou Domu kultúry. Predstavia sa dva jubilujúce spevácke zbory. MSZ Bona fide, ktorý v auguste oslávil 50. rokov svojej existencie a SZ Dúha, ktorý pôsobí pri Klube záujmovej činnosti seniorov a začiatkom mesiaca október oslávil 20 rokov.

Tanečná_menší plagátDo tanca nám zahrajú country skupina BLUETRED a Tanečný orchester mesta Rimavská Sobota (TORS), ktoré zastrešuje Mestské kultúrne stredisko.  Bluetrend na hudobnej scéne pôsobí od roku 1985 a aktuálne má 4 stálych členov. V ich podaní na zábave odznejú populárne klasické šlágre do tanca z Československa, napríklad obľúbená tvorba Michala Tučného.

Tanečný orchester mesta Rimavská Sobota  vznikol v roku 2016 transformáciou  z bývalej dychovej hudby Sobotienka.  Tvorí ho 15 stálych, kvalitných hudobníkov a jedna speváčka, ktorí sa schádzajú pravidelne každý pondelok v Dome kultúry. V ich podaní ožívajú obľúbené skladby popu, jazzovej a swingovej hudby. TORS poznajú už v celom regióne, ako aj v Banskobystrickom kraji. Toto hudobné teleso má ambície svojim účinkovaním a prípravou vystupovať v budúcnosti aj na kvalitných swingovo – jazzových festivaloch.

Seniorfest_plagát malý

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.