Šperk s ľudovým motívom

perexŠperk s ľudovým motívom je témou prvej tvorivej soboty v rámci druhého ročníka projektu Návraty ku koreňom. Počas siedmych stretnutí nás šikovní lektori prevedú tradičnými technikami a spolu sa vrátime do čias remesiel a ručných prác. Na prvom kurze si vymodelujeme a upečieme šperky –  náušničky, náhrdelník, či tabuľku na dvere. Tvorivá dielňa sa uskutoční v sobotu, 23.4. 2022, 9.00 – 12.00 hod. v Dome kultúry / vchod od fontány. Lektorka: Janka Sláviková, poplatok: 5€, je potrebné prihlásiť sa.

Lektorka, Janka Sláviková, je od roku 2014 majiteľka “sekáčika” – Mili obchodík v Lučenci, ktorého názov je aj jej vlastnou značkou. Venuje sa v ňom tvorbe “recyklovaného folklóru” a uprecyklácii. Rada spája súčasný odev s ľudovými prvkami. Cení si naše tradície, šikovné ruky, obdivuhodnú tvorivosť a nápady našich starých materí, pričom sú tieto kúsky (či už oblečenie alebo doplnky) určené na každodenné nosenie.

Návraty_2022_Šperk malý

Na tvorivú dielňu je potrebné vopred sa nahlásiť, nakoľko počet účastníkov je limitovaný. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Priamo na mieste získate návod s postupom a odkazmi na dôležité stránky. Kontakt: 0908 805076, ozoxymoron@post.sk.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.