MODROTLAČ / Návraty ku koreňom 2

perexTémou druhej tvorivej dielne projektu Návraty ku koreňom 2 bude „Tradičná slovenská modrotlač“. Pod vedením lektora Mgr. art.  Petra Trnku sa dozvieme o tejto technike viac a aj si ju prakticky vyskúšame v sobotu, 21. 5., v čase od 9.00 – 12.00 hod. v Dome kultúry. Poplatok 5€ / platba na mieste.  Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Modrotlač je indigom farbená bavlnená látka s tlačenými vzormi. Negatívne vzorovanie sa docieľuje tzv. rezervou – zamedzením farbenia látky v mieste vzoru. Na podobnom princípe je založené aj batikovanie. Na workshope sa dozviete  viac aj o vzniku a historickom vývoji 400 rokov nezmenenej techniky.  Vyskúšate  si tradičnú ručnú modrotlač, nakombinujete vzory a ornamenty podľa vlastných predstáv a dáte to na plátno. Mgr. art. Peter Trnka pokračuje v rodinnej tradícii výroby modrotlače už ako piata generácia. V Ivanke pri Dunaji si postavil vlastnú dielňu, v ktorej od roku 2010 experimentuje s technologickými postupmi a novými vzormi.

plagát malý

Na tvorivú dielňu je potrebné vopred sa nahlásiť, nakoľko počet účastníkov je limitovaný. Materiál a malé občerstvenie je v cene. Priamo na mieste získate návod s postupom a odkazmi na dôležité stránky. Kontakt: 0908 805076, ozoxymoron@post.sk.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.