Potulné dividlo J+T: DON KYCHOT

PEREXVšetkých milovníkov divadla pozývame vo štvrtok, 2. 6. o 20.00 hod. do bábkovej sály DK (vchod cez Dekáč) na interaktívne predstavenie pre dospelých DON KYCHOT inšpirované známym románom v podaní Potulného dividla J+T z Medzibrodu. Kto by už nepoznal večný príbeh Dona Quijota. Obrazne povedané, každý z nás aspoň raz v živote zažil nezmyselný boj s veternými mlynmi. Otázku možno položiť aj inak: Má v dnešnej dobe zmysel bojovať s veternými mlynmi? A čo ak sa na veterné mlyny premení celá inscenácia? Predstavenie je hosťom festivalu Divadlo a deti 2022, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Vstup zdarma.

foto2

Myšlienka Potulného dividla J+T z Medzibrodu DON KYCHOT vznikla už pred rokmi v hlave Juraja Haviara. Mala to byť pouličná atrakcia predvádzaná na slovenských hradoch a zámkoch. Po spojení s Tomášom Pohorelcom a po viacerých spoločných a divácky úspešných projektoch sa Ďuro k myšlienke vrátil. A tak vznikla veršovaná interaktívna podoba hry pre dospelých, v ktorej je toho Cervantesa ako šafrAnu. Zostala ponáška na názov a pomyslené veterné mlyny. DON KYCHOT prináša príbeh jedného, principála, ktorý si vo svojej nadutosti a pýche nechce priznať, že divadlo bez hercov neexistuje. Aby ale všetkým ukázal, že on jediný má pravdu, rozhodne sa obsadiť javiskového technika. Ten celý život túžil a sníval byť povýšený do stavu hereckého. Že raz zahviezdi ako HEREC.

Don_Kychot_DaD_malý

Účinkujú: Juraj Haviar a Tomáš Pohorelec
Napísal a scénu navrhol: Juraj Haviar Upravil
Piesne zložil: Tomáš Pohorelec
Scéna a bábky: Katarína Mažáryová

foto 1

Predstavenie DON KYCHOT- Potulné dividlo J+T Získalo Zlaté pásmo na 46. ročníku krajskej súťažnej prehliadky neprofesionálneho divadla a divadla mladých – Zochova Divadelnej REVÚCA 2021 a priamy postup na Celoštátne kolo v kategórií II. Prúdy tradičného divadla.

profilovka

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.