FRAJ 2022

fraj_logo@300x-1004. ročník multižánrového festivalu FRAJ sa uskutoční 29. a 30. júla 2022 už tradične v priestore Čierny orol na Hlavnom námestí. Tematicky sa bude venovať predsudkom, s ktorými sa náš región často stretáva. “Od začiatku nášho festivalu je naším cieľom nielen prinášať kvalitnú kultúru do nášho mesta, ale aj ukázať ľuďom z iných regiónov, že to tu vôbec nie je také zlé, ako sa prezentuje v médiách,” hovorí Tomáš Bálint, riaditeľ festivalu a manažér kultúry v Mestskom kultúrnom stredisku.

“Veľmi sa tešíme, že náš festival naďalej rastie a darí sa nám oslovovať ľudí z celého Slovenska. Už minulý rok u nás boli návštevníci napríklad z Bratislavy, Nitry, Žiliny či Humenného,” dopĺňa T. Bálint.

Hedlajnerom festivalu bude košická skupina Puding Pani Elvisovej, ktorá v našom meste vystúpila naposledy v roku 2010. Odvtedy si prešli dlhou cestou a dnes sú jedným z najväčších mien slovenskej nezávislej scény.

“Veríme, že pudingáči v Ereske vytvoria skvelú atmosféru a bude to koncert, na ktorý sa bude dlho spomínať. Nie náhodou získali trikrát ocenenie Najlepšia koncertná kapela na Slovensku.”

Okrem Pudingu Pani Elvisovej sa na FRAJi môžete tešiť aj na koncerty Amelie Siba, Ventolina či skupiny Lomnické Čháve, diskusiu o rómskej problematike, divadlá Zrakáč a Uhol_92, improshow zoskupenia Silné Reči, výstavu vizuálneho umenia, čítačky s Barborou Hrínovou a Michalom Hvoreckým, Kino Gemer, filmovú prednášku s Petrom Konečným, workshopy a, samozrejme, nebude chýbať ani program pre deti.

Viac informácií o programe nájdete na Facebooku a Instagrame. Lístky v predpredaji sú dostupné na webe www.fraj.sk.


Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia
S finančnou podporou Mesta Rimavská Sobota, Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovenského ochranného zväzu autorského a Sociálneho a kultúrneho fondu SOZA
Hlavným mediálnym partnerom festivalu je Rádio_FM

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.