Divadlo Actores: ĎUROŠÍK

perexVydajte sa s nami na dobrodružnú cestu za zbojníckym osudom a vstúpte do sveta čarovných bytostí, statočných zbojníkov, dobrotivého ľudu, či skúpych zemepánov. Príbeh sa odohráva počas Svätojánskej noci, keď na svet prichádza dlho očakávaný zbojník Ďurko, máte možnosť uvidieť v nedeľu, 28. 8. o 17.00 hod. v Mestskej záhrade. Predstavenie ĎUROŠÍK uzavrie projekt Rozprávkové prázdniny 2022. Vstup zdarma.

Ďurko je očakávaný nielen celou dedinou, ktorú treba vyslobodiť spod vlády nenásytného zemepána, ale jeho narodenia sa nevie dočkať aj samotný zemepán. Dobrotivá striga Hedviga, sprevádzajúca Ďurka na cestách, odhalí silu prírody.

Ďurošík_malý plagát

Svojím humorom vyčarí nejednému úsmev na perách, ale zároveň poukáže na dôležitosť spravodlivosti a lásky. Láskou k Ďurkovi zahorí nejedno srdce, no to jeho, si získa len jedna. Prelínanie bábkových postupov s činoherným herectvom v kontexte ľudového divadla, rovnako ako aj scénické stvárnenie a kostýmy vytvárajú fikciu sveta čarovných bytostí. Hudobné a tanečné výstupy v inscenácii dotvárajú celkovú ilúziu a podporujú tému lásky a spravodlivosti. A tak ako každej rozprávke, aj v tej našej zvíťazí dobro nad zlom.

V rámci projektu Rozprávkové prázdniny  sme deťom počas leta priniesli päť kvalitných divadiel a celodenné podujatie Westernový deň.  Vstup na všetky divadelné predstavenia bol bezplatný vďaka podpore Banskobystrického samosprávneho kraja a mesta Rimavská Sobota.

RP2022 malý

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.