RS – mesto tolerancie štyroch etník II.

perexProjekt Rimavská Sobota – mesto tolerancie štyroch etník II. realizuje Židovská náboženská obec v spolupráci s nami v Rimavskej Sobote druhýkrát. Prvý ročník, iniciátorom ktorého bol MUDr. Dušan Rybár, sa uskutočnil ešte v roku 2018. Cieľom celodenného podujatia je upriamiť pozornosť na kultúru menšín a etnických skupín žijúcich v regióne s osobitným dôrazom na židovskú, rómsku a maďarskú komunitu, ďalej upozorniť na prejavy extrémizmu a intolerancie. Podujatie z verejných zdrojov podporil FPKNM.O programe ďalej ….

V rámci projektových aktivít sa doobeda o 10.00 hod. žiaci SŠ zúčastnia divadelného predstavenia Nového divadla v Nitre: Anna Franková, ktoré získalo cenu Dosky za najlepší ženský herecký výkon v roku 2017.

RS mesto tolerancie malý plagát

Pre žiakov SŠ s VJM uskutočníme besedu so spisovateľom Szántó T. Gáborom v súvislosti s úspešným čierno-bielym  filmom  Ferenca Töröka 1945, ktorý natočili na základe jeho novely Hazatérés (Návrat domov).

Poobede o 15.00 hod. bude prehliadka židovského cintorína so sprievodným slovom organizátorov.

Večer o 18.00 hod. v divadelnej sále DK si môže verejnosť vypočuť koncert s názvom „Stretnutie dvoch hudobných kultúr“, na ktorom vystúpia Pressburger Klezmer Band a kapela miestneho Súkromného hudobného konzervatória pod vedením Martina Horvátha.

Vstup na všetky programy pre mládež bude zdarma.

Vstupné pre širokú verejnosť na večerný koncert bude 5 €. Predaj vstupeniek pred koncertom.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu kultúry národnostných menšín.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.