FRAJ Salónka

salonka_insta@300x-100Festival FRAJ sa dočkal svojej zimnej verzie. Salónka, ako sme ju nazvali, však bude mať výrazne komornejší charakter. Podujatie sa uskutoční v sobotu, 17. decembra, v bábkovej sále Domu kultúry. Začne sa o 15:00 výtvarným workshopom pre deti, ale aj dospelých, ktorý povedie lektorka Petra Filipiaková. Pokračovať bude od 18:00 záverečným kolom Kvízmajster ligy so Slavom Hlásnym. A vyvrcholením podujatia bude koncert pesničkára Homesa, ktorý štartuje o 21:00. V rámci Salónky si tiež návštevníci budú môcť v Dekáči kúpiť dizajnové produkty regionálnej značky GEMERCH, ale aj limitovaný FRAJ kalendár na rok 2023.

PROGRAM

15.00 – 17.00
Výtvarný workshop s Petrou Filipiakovou
Na tvorivom vianočnom stretnutí zistíš, ako jednoducho si z niekoľkých surovín, ktoré bežne nájdeš v domácnosti, dokážeš vyrobiť studený porcelán. Naučíš sa ho modelovať, spájať aj dekorovať. Workshop je určený deťom i dospelým a je vhodný aj pre začiatočníkov. Počet účastníkov je však limitovaný, preto si nezabudni svoje miesto rezervovať na info@fraj.sk. Všetky výrobky si budeš môcť odniesť domov. Vstupné: 3€ – osoba / 5€ – rodina.
18.00 – 20.00
Kvíz so Slavom Hlásnym
Rekordér televíznej súťaže Duel sa vracia s vianočnou kolekciou otázok. Teš sa na bonbóniky z tradičných okruhov – od očného cez ušné kolo, prírodné a spoločenské vedy až po sýty záverečný všehopunč. Podujatím zároveň vrcholí kvízová liga, ktorá prebieha od septembra. Prihlásiť sa však môžu aj tí, ktorí sa predchádzajúcich kôl nezúčastnili. Registrácie tímov, s maximálnym počtom 6 súťažiacich, prijímame na info@fraj.sk. Vstupné: 2€ – osoba.
21.00 – 22.00
Koncert: Homes
Homes je mladý slovenský pesničkár a producent, ktorý svoju kariéru začínal tvorbou inštrumentálnej hudby. Popritom však produkoval skladby pre rôznych popových a rapových interpretov. V roku 2018 debutoval singlom, na ktorom po prvýkrát sám spieval. Skladbu s názvom „Younger Sun“ si všimlo aj Rádio_FM, odkiaľ prišla pozvánka na koncert v rámci projektu Demovnica. V roku 2019 spolupracoval s Benom Cristovaom aj Kontrafaktom a vyslúžil si nomináciu na Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. O rok neskôr sa predstavil na festivale Sharpe a vydal svoj debutový album „Lufu“, ktorý sa vďaka svojmu unikátnemu zvuku stretol s pozitívnymi ohlasmi. Aktuálne dokončuje svoj prvý album v slovenčine, ktorý premiérovo odprezentuje práve v Dekáči. Vstup na koncert je bezplatný.
Salónka_menší

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.