AURUM QUARTET v Rimavskej Sobote

AURUM_QUARTET_perexV utorok, 30. 5. o 18.00 hod. v divadelnej sále DK vystúpi jediné klarinetové kvarteto zo Slovenska, AURUM QUARTET, v zložení Albín Blaho, Šimon Štímel, Martina Lišková a Jozef Eliáš. V programe odznejú známe melódie z diela W.A.Mozarta, G.Bizeta, B.Bartóka, E.Suchoňa, G.Gerwshwina, D.Šostakoviča, J.Brahmsa a L.Bernsteina. Vstupné: 5€ / 3€ pre členov Kruhu priateľov hudby. Predaj vstupeniek na mieste. Koncert, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, je súčasťou 43. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote.

PROGRAM

Wolfgang Amadeus Mozart: Predohra k opere čarovná flauta
Wolfgang Amadeus Mozart: Malá nočná hudba, Allegro
Georges Bizet: Výber z opery Carmen, Predohra, Habanera, Aragonaise
Béla Bartók: Rumunské tance
Gyulai Gaál János: Négy romantikus játék, Allegretto con leggierezza, Presto, Andante, Animato
Eugen Suchoň: Obrázky zo Slovenska, Keď sa vlci zišli, Hlboký jarčok, Žiaľ, Husičky popolavé
George Gershwin: Prelúdiá,  Allegro ben ritmato e deciso,  Andante con moto e poco rubato, Allegro
Dmitrij Šostakovič: Valčík č.2
Johannes Brahms: Uhorský tanec č.5
Leonard Bernstein: Amerika z West side story
AURUM_QUARTET malý

AURUM QUARTET

Je jediné klarinetové kvarteto zo Slovenska. Vzniklo na pôde Konzervatória v Bratislave, a jeho členmi sú dnes absolventi a pedagógovia tejto inštitúcie. Kvarteto sa skladá z hudobníkov / členov bratislavských orchestrov – Slovenskej filharmónie, Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu a Orchestra Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

V roku 2021 vydali svoje debutové CD s názvom Ouverture, na ktorom sa nachádzajú skladby klasickej hudby v aranžmáne pre klarinetové kvarteto. Medzi ďalšie umelecké činnosti patrí aj uvádzanie diel súčasných autorov. V ich naštudovaní odzneli premiéry skladieb napr. Ľuboša Bernátha, Mariána Závarského, Aleksandry Gudkovej…

Od svojho vzniku (2020) mali možnosť účinkovať na množstve koncertov doma i v zahraničí medzi najvýznamnejšie zahraničné spolupráce patria: novoročný koncert Slovenského inštitútu v Berlíne, koncert na medzinárodnom festivale Terras Sem Sombra v Portugalsku, koncert na Slovenskom inštitúte vo Viedni, ako aj ich tour v Kuvajte kde odohrali 3 koncerty.

Okrem koncertnej činnosti sa venujú aj vzdelávaniu o čom svedčí aj masterclass na Kuwait music Academy, začo získali aj čestné vyznamenanie od Akadémie, ako aj ich pedagogická činnosť na Konzervatóriu v Bratislave.

Hlavnou myšlienkou Aurum Quartet je robiť radosť pomocou hudby ľuďom na koncertoch, ako aj propagácia slovenských autorov. Členovia kvarteta sú z rôznych kútov Slovenska, spája ich spoločná láska k hudbe.

foto malé

ČLENOVIA KVARTETA

Albín Blaho / 1. klarinet – pochádza z Nových Zámkov je absolventom Konzervatória v Bratislave s titulom “najlepší absolvent roka” a momentálne poslucháč Janáčkovej akadémie múzických umení v Brne. Je členom Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu.

Šimon Štímel / 2.klarinet – pochádza z obce Sebechleby (okres Krupina) je študentom záverečného ročníka Konzervatória v Bratislave a člen Orchestra Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Martina Lišková / 3. klarinet – pochádza z Rajca, je absolventkou VŠMU v Bratislave (Mgr.art.), momentálne učí na Konzervatóriu v Bratislave, je vyhľadávaná komorná hráčka a členka Ensemble Spektrum,  súboru súčasnej hudby.

Jozef Eliáš / basklarinet – pochádza z Trenčína, je absolventom VŠMU v Bratislave (Mgr.art.) a absolventom doktorandského štúdia na Akadémii umení v Banskej Bystrici (ArtD.).V orchestri Slovenskej filharmónie zastáva funkciu sólo klarinetistu a je tiež pedagógom Konzervatória v Bratislave.

 

 

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.