BÁBKOVÉ DIVADLO: ČERT A KAČA

perexHumorný i poučný príbeh o nebojácnej Kači, múdrom pastierovi a oklamanom čertovi v podaní Bábkového divadla Košice, ktoré bude hosťom celoštátneho festivalu DIVADLO A DETI 2023, poteší detského diváka vo štvrtok, 8. 6. o 17.00 hod. na nádvorí Čierneho orla. Festival z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Autorom scénickej hudby a pesničiek je známy košický hudobný skladateľ Marián Čekovský, hudbu nahrali Kandráčovci. Inscenácia je vhodná pre deti od 3 rokov. Dĺžka inscenácie je 45 minút. Vstup zdarma.

Cert a Kaca plagat malý

V inscenácii sa deti zoznámia s hádavou a papuľnatou Kačou, ktorá by sa iba zabávala a najradšej zo všetkého stále tancovala. Ale s neupravenou a ufúľanou dievčinou nikto tancovať nechce. Kača je však tancom natoľko posadnutá, že sa rozhodne tancovať hoci aj s čertom. A čuduj sa svete, ten sa zjaví ako skvelý pánko a tanečník. Avšak, keď chce čert odísť, odrazu sa mu na krk zavesí Kača a nechce ho pustiť. Čertovi tak neostáva nič iné, len sa do pekla vrátiť aj s Kačou. No aj v pekle by Kača najradšej rozkazovala a zabávala sa a tak ju čert musí odniesť späť. Oslobodí ju valach Miško, ktorý ju vezme z pliec čerta. Hlavná hrdinka to vôbec nebude mať jednoduché. Jej premena od lenivej a papuľnatej ku zrodu novej a lepšej ženy, ktorá je schopná obetovať sa pre druhého, bude určite poučná pre detského diváka. No viac už prezrádzať nebudeme. Ako k tejto premene dôjde, uvidí detský divák na predstavení. Spolu s Kačou prežije veľa dobrodružných okamihov, ale aj humorné zápletky. Bábková rozprávka Čert a Kača oboznámi deti s marionetovým divadlom a predstaví silu a čaro plošných bábok.

Čert a kača malé

Účinkujú: Jana Štafurová a Lukáš Takáč alebo Jana Bartošová a Miroslav Kolbašský.

čert a kaca malé

Predstavenie je hosťom Celoštátneho festivalu neprofesionálneho činoherného, bábkového, hudobného a pohybového divadla dospelých a mládežníckych divadelných súborov s inscenáciami pre deti DIVADLO A DETI 2023.

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.