Október bude patriť seniorom

perexKeďže október  je mesiac venovaný úcte k starším, budeme v tomto období svoju pozornosť sústrediť hlavne na seniorov . Pripravili pre nich bohatý kultúrny program v rámci projektu SOBOTSKÝ SENIORFEST s cieľom vytvoriť priestor pre aktívne trávenie ich voľného času, spoločenské stretnutia, kultúrne vyžitie a vzájomné spoznávanie sa. V rámci tretieho ročníka tohto podujatia sme oslovili im blízke osobnosti a obľúbených interpretov zo Slovenska.

V rámci tretieho ročníka tohto podujatia oslovili im blízke osobnosti a obľúbených interpretov zo Slovenska. Pri zostavovaní programu sme sa riadili prianiami cieľovej skupiny. Zvolení interpreti sú akýmsi optimálnym priemerom medzi dopytom a možnosťami.  V programe tak nájdeme Šansónový večer známej herečky a speváčky EVY PAVLÍKOVEJ s kapelou, koncerty obľúbených kapiel  PAVELČÁKOVCI a KAŠUBOVCI,  ktoré budú hrať  aj do tanca, ale aj večer FILMOVÉ MELÓDIE v podaní PETER BALOGH ORCHESTRA, klavírny recitál MATEJA ARENDÁRIKA,  koncert kvinteta AD LIBITUM, či STRETNUTIE SPEVOKOLOV.  Do programu sa zapojili aj miestne kolektívy, spevácke zbory a kapely, aby spoznali aj miestnu kultúru a ľudí, ktorí aktívne v nej pôsobia. Viaceré majú početnú členskú základňu práve z ich rovesníkov. Tí si pripravili hudobno-zábavné pásmo SENIORI SENIOROM.

SENIORFEST 2023 malý

Programy sú riešené nielen ako koncerty, ale dávajú aj priestor na aktívnu zábavu, či tancovanie. Minulý ročník sa veľmi ujal zábavno-vzdelávací kvíz so Slavom Hlásnym (33 násobným víťazom TV relácie Duel), ktorý i teraz pripraví kvíz priamo na mieru tejto cieľovej skupiny. Nebude chýbať tvorivá aktivita SRDCE NA DLANI, kde si priamo v Klube dôchodcov záujemcovia pod vedením šikovných lektoriek vytvoria dekoráciu do bytu.  Do realizácie projektu a väčšiny aktivít sa bude cieľová skupiny aktívne zapájať, čo je pre nich veľkým benefitom. Viaceré aktivity budú dôchodcom sprístupnené zdarma, na nákladnejšie programy bude symbolické vstupné. Ostatní návštevníci majú vstupné primerané hodnote programu. Väčšina aktivít sa bude konať v Dome kultúry.

SENIORFEST 2023 PAVELCAKOVCI malý

Cieľovou skupinou projektu SOBOSTSKÝ SENIORFEST sú všetci seniori z mesta Rimavská Sobota a okolia,  vrátane invalidných dôchodcov,  členovia klubu dôchodcov, ktorí sú aktívni a vyvíjajú rôzne činnosti, klienti Domova dôchodcov a sociálnych služieb v RS a okolí, Domova duševného zdravia a podobných inštitúcií ale aj široká verejnosť, najmä rodinný príslušníci seniorov, deti, vnúčatá, ktoré odprevadia svojich príbuzných na kultúrne podujatia, robia im spoločnosť, upozornia ich na konanie aktivity a pod. Prosíme všetkých, aby zdieľali informáciu so seniormi doma, pretože mnohí z nich nie sú aktívni na sociálnych sieťach a na internete.

SENIORFEST 2023 PAVLIKOVA malý

“Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky”

SENIORFEST 2023 KASUBA malý

Komentáre

Komentáre sú uzavreté.